Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 21 évesen nagyon elkéstem...

21 évesen nagyon elkéstem mindennel? "Kiöregedtem? "

Figyelt kérdés

Nemsokára 22 leszek, és öregnek érzem magam. Nagyon.

Nekem nem volt ilyen kiélős fiatalkorom, kb 10 éves korom óta depressziós vagyok, persze volt 1-2 rendes évem is, de a nagy része szörnyű volt...nem jártam el otthonról, egyedül voltam, a barátaim otthagytak, mindenhonnan kiközösítettek. Pocsékul éreztem magam, mindenhol magányos voltam, a suliban a jegyeim csak romlottak..

Nem volt barátom, nem jártam bulizni, még a hobbimtól is elment a kedvem.

Most kezdek kijönni az egészből, talán még orvoshoz is elmegyek, az segíteni fog. De annyira érzem az egész nyomát, mindenhol ott van, mindenhol otthagyták a lenyomatukat azok az évek.

20 évesen sikerült bejutnom egy egyetemre. (érettségi után volt egy üres évem, annyira szarul voltam, hogy akkor sikerült összekaparnom magam a folytatáshoz) 150 km-re kerültem otthonról, gondoltam majd itt újrakezdek. De nem megy, nem tudok közeledni az emberekhez, és hiába vagyunk hasonlóak, mintha éreznék rajtam, hogy valami nem stimmel és inkább kikerülnek.

Hogy kezdjek el élni?

Hogy akadályozzam meg, hogy megint elromoljon minden? Túl öregnek érzem magam mindenhez. Nagyon szeretnék külföldön tanulni, de így még oda sem mehetek..


2014. jan. 15. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy öreg még!


Talán barátokat kéne keresned...

Vannak barátaid?

Emberekkel felvehetnéd a kapcsolatot, akár neten keresztül is.


Valamint kellene valamilyen hobbit találnod, amiben kiélheted magad. Csak szeretsz valamit... Olvasni, zenét hallgatni...

És nem ártana melléd (emberek hiányában) egy házikedvenc, állat, sem...

2014. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A doki majd segíteni fog, emiatt nem kell aggódni, de ahhoz neked is akarni kell.

Az ismerkedés pedig nem nehéz, ha nem lesznek már gondjaid, akkor biztos, hogy menni fog :)

Esetleg ha van kedved beszélgetni, akkor írj nyugodtan üzenetet :)

2014. jan. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
magyarul dugni akarsz meg bulizni? bármikor lehet ha leveted a gátlásaid.
2014. jan. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, próbálom összeszedni magam és normálisnak lenni.

Utolsó, nem dugni meg bulizni akarok, nem ettől fogok "élni". Nem akarok ennyire bevadulni.

2014. jan. 16. 09:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 18 vagyok és hasonló a helyzetem a tiédhez, de én még itthon lakok. A családom tartja bennem a lelket most, de barátaim nincsenek. Írj, ha van kedved beszélgetni.
2014. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem tudsz az emberekhez közeledni, vagy nem mersz?

Mert ha szorongsz és az okozza a depressziódat, akkor tényleg mihamarabb menj egy pszichológushoz! Az egyetemnek biztos van, keresd fel őt! :)

2014. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismerős, én is veled egy idős lány vagyok, nekem is kimaradt rengeteg minden a tini koromból. Nekem nem ment a fiúzás, sokat voltam depis, voltak ugyan barátaim, de sokszor még mellettük is egyedül éreztem magam.

Mindigis az a magányos típus voltam, sosem mertem emberekhez közeledni, volt bennem egyfajta kisebbségi érzés.

Mondjuk ez részben annak köszönhető, hogy engem rengeteget csúfoltak kicsi koromban és a középiskolában is leginkább a fiúk nagyon szerettek piszkálni engem ( na nem azért mert így akartak nálam bevágódni vagy mert tetszettem nekik, hanem a plasztik bomba barátnőiknél így akartak menőzni...). Soha egy rossz szavam nem volt hozzájuk, mindenkivel próbáltam kedves lenni, de ezt kaptam cserébe...volt egy nagyon hosszú időszak, mikor szó szerint kiközösítettek engem az osztályban, és mikor a tanár ezt észrevette számon kérte az osztályt és semmi konkrétumot nem tudtak mondani, hogy miért csinálják ezt velem, egyszerűen csak jó heccnek tartották, ha a félénk kislányt bánthatják.

Persze voltak nagyon szép, kimondhatatlanul jó időszakaim is, volt mikor szó szerint buli volt az életem, de már annak az időszaknak is vége.


Kérdésedre a pontos válasz pedig az, hogy nem. 21 évesen még nagyon is fiatal vagy, el nem hinnéd hányan vannak, akik csak ekkor kezdenek igazán élni...voltak akik tini korukban mindenből kimaradtak és most kezdik csak bepótolni. Nyugodj meg még semmihez sincs késő, sőt bizonyos szempontból, most vagy abban a korban, mikor a legnagyobb szabadságot élvezheted.

Ha úgyérzed, hogy már végképp nem bírod, akkor tényleg keress fel egy pszichológust, mert ő talán többet tud segíteni...bár nem minden esetben van ez így. Volt egy ismerősöm, aki rendszeresen járt, de csak a pénze ment el, semmit nem csináltak vele.

Mindenesetre ne keseredj el, mindig legyen előtted valami cél, tök mindegy hogy mi csak akard elérni, szeresd és addig küzdj míg meg nem szerezted.

Nagyon nehéz az élet, de kis odafigyeléssel nagyon hamar meg lehet találni a kapaszkodókat, amik nem csak hogy megtartanak, de még feljebb is tornázhatod magad.

2014. jan. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy kezdj el élni? - Kezd önismerettel! Én is hasonló cipőben jártam, de elkezdtem foglalkozni azzal, hogy ki is vagyok valójában. Rájöttem, hogy én ilyen vagyok, aki nem kicsapongó alkat. Aztán a depinek már nyoma sincs, orvos sem kellett.
2014. ápr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!