Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehet tanulni a beszélgetést?

Lehet tanulni a beszélgetést?

Figyelt kérdés
Igazából majdnem mindig ilyen voltam, de gimiben lettek barátaim, minden. Azonban mióta felkerültem egyetemre, szinte senkivel nem beszélek, mert "nem tudok miről " . Nagyon zavar, és elég egyedül érzem magam. Lehet ezt valamivel javítani, vagy nem tudom ? Elég zavaró, hogy minden órára csak beülök, kijövök, szinte menekülök az emberektől ... Vagy így születtem, és kész fogadjam el ?

2014. febr. 17. 20:40
 1/6 MATTH3W válasza:
100%
Az egyetlen baj az önbizalomhiányod, olyan nincs, hogy nem tudsz miről beszélni. Az egyetemmel kapcsolatban lehet beszélgetni, gondolom azért valami társadalmi életben részt veszel..buli vagy egyéb, ezek is lehetnek beszéd témák. Az ellenkező nemről beszélni..A lehetőség millió, csak a bátorságot kell összeszedni és elkezdeni a beszélgetést. Mondjuk jó kiinduló pont ha kijössz egy óráról és azzal kapcsolatban kezdesz el beszélgetni valakivel, majd tágítod esetleg a kört..miért azt az iskolát választotta? Mit akar kezdeni diploma után? Aztán ha az embertársadnak nem terhe ez a beszélgetés, ő is visszakérdez és nem koptat le, onnan meg már sínen vagy, jönnek maguktól a dolgok..Csak legyen önbizalmad. Sok sikert ! :)
2014. febr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze, suliról szoktunk beszélgetni, meg minden, de ha pl. beülnénk valahova mondjuk 10en, akkor tudod ott megy a hülyülés, meg minden, akkor én lennék az az ember az asztalnál, aki semmi vicceset nem tud felhozni, és inkább csak hallgatja a többieket... Úgyhogy emiatt nem járok bulikba, nincs barátnőm, stb.... nem vagyok egyszerű eset xd


Már sok-sok éve küzdök ezzel, és fogalmam sincs, hogy mi a francot lehetne csinálni vele, mert ez így nem állapot :)


Köszi egyébként a válaszod :)

2014. febr. 18. 08:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én is pont ilyen vagyok ! de a megoldásra még nem jöttem rá
2014. febr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó


Ne téríts.:P

2014. febr. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet, csak nincs kivel nekem.
2014. febr. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gondolom van facebookod.

Csináld azt, hogy belinkelsz/like-olsz neked tetsző dolgokat, és aki visszajelez rá az ottani környezetedből azzal amikor élőben találkoztok akkor beszélgetsz vele róla.

Tehát pl.: láttál egy jó filmet, like-olod a port.hu leírását, majd valaki rá-like-ol, és akár még rá is írhatsz, vagy mellé írhatod amikor linkeled, hogy jó film, és ezután már mondjuk arról lehet beszélgetni.

Vagy vizsga után, kiírod, hogy egy újabb vizsga meg volt, és lehet rád írnak.

Ezenfelül vannak különböző programok az iskolákban is, ezekre is mehetnél, és előbb utóbb találkozol egy olyan emberrel akivel lesz majd közös programotok.

Mehetnél edzeni is, valahová, mondjuk egy edzőterembe, és ott is találkozhatsz emberekkel, ahol előbb utóbb lesz kivel beszélgetni.

2014. márc. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!