Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha úgy érzem magam, hogy én...

Ha úgy érzem magam, hogy én egy Marsról jött idegen vagyok, van rá esély, hogy valahogy mégis be tudok illeszkedni az emberek közé? (22F)

Figyelt kérdés

Kifejtem:

Jelenleg teljesen úgy érzem, hogy megrekedt az életem. Eddig úgymond elvoltam magamban, de most így 22 éves fejjel, kezem érezni, hogy megy az idő és tenni kéne valamit az ügyben. A problémám sok más egyéb között, hogy nem értem az embereket, az érzéseiket, a cselekedeteiket. Nem tudom, hogy kéne kezelnem őket. Nagyobb tömegben kellemetlenül, kívülállónak érzem magam.

Önbizalmam a béka segge és 0 között fél úton. Barátnőm sincs, még nem is volt. Pedig a pofázmányom elég korrektnek mondható más források szerint, bár a testemmel nem vagyunk jóban.

Családommal nem tudok ilyesmiről beszélni, egyszerűen nem tudok megnyílni előttük, pedig nem velük van a gond nagyrészt.

Tudom, hogy mások is vannak így, de mégis, ha a környezetemet nézem, mindig azt látom, hogy mindenki kib.szott egyensúlyban van, tudja mit akar, van célja, jófej, magabiztos, tudja mit kell mondani.

És vagyok én, aki totál bizonytalan, elveszett, céltalan, szánalmas.

Mivel ez így nem egy konkrét kérdés, így inkább valami tanács, tapasztalat vagy tudom is én mit várok. Még ezt sem tudom normálisan megfogalmazni..



2014. ápr. 10. 02:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is. Tökéletesen egyek vagyunk (18/F)

Itthon van önbizalmam, mert tudom is hogy jól nézek ki, sok lány szeretne velem lenni, viszont én nagyon nem szeretem az embereket, vagyis tudom hogy neked nem ez a baj... tehát

Mi az érdeklődési köröd? Van a közelben akinek hasonló az érdeklődési köre?


Én "szerencsés" voltam mert engem a kocka dolgok érdekelnek számtek, elektronika, távközlés, barkácsolás... és van egy nagyon jó fej gyerek aki belevitt a közösségbe. (ennek örülnöm kéne, de inkább nem teszem, jobb szeretnék minek jó buli helyett inkább itthon gépezni)


Tehát, találj egy hasonló érdeklődésűt akivel össze tudsz haverkodni, akinek van egy köre, amibe te is tartozhatsz.


MI OKOD VAN MAGADAT ELNYOMNI?? A többiek is emberek, amit ők meg tudnak, azt te is! Az önbizalomhiány egy kúrálható dolog. Képezd magad, járj el piacra, na ott aztán meg lehet tanulni a mással való viselkedést.


A lényeg, nyűgözz le egy két embert, hidd el, nem is tudtam hogy még én is érdekes lehetek egy suli legjobb csajának számító lánynak, pedig csak mondtam a magamét, de közel sem a való énemet tükrözte a dolog, sajnos összehordtam mindent, így jó fejnek hitt...-.- tanulság, nem kell azért túlzásba vinni se.


Én egy éve még egy gyerektől is zavarba tudtam jönni aki engem bámult.


Kezd el iszogatni... sajnos, csak ez a módja a feloldódásnak.


Ha szereted a sört, akkor ajánlom a Lidlben kapható Argus 7,2 -eset, na abból egy és máris máshogy látod a dolgokat, töményet nem ajánlok, nem a berúgás a cél.


A legtöbb jó fej iszik és csak attól olyan magabiztosak, végzős létemre mint mondtam egy éve én is néztem mindenkit milyen magabiztosak, főleg volt egy lány 15 éves, az tudott mindent mondani, és mondták hogy megiszik egy sört minden reggel.


Borzasztó, de vagy ez vagy az.


Én maradtam a gép előtt ülős, ha tényleg ez a helyzet te neked sem a nagyvilági életet ajánlom, hanem érdeklődés körödbe való embereket.

2014. ápr. 10. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jófej vagy, beszélgessünk!:)
2014. ápr. 10. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Írok neked egy privát üzenetet
2014. ápr. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kell letörnöd még nincs semmi sem veszve!Rengeteg időd van még hogy élj!

Ne azt nézd hogy mások hogy érzik magukat,hogy teljesítenek,hídd el nekem hogy mindenkinek van problémája,csak ezt sokan jól rejtegetik.Szerintem kezdetnek beszélgess picit itt a többiekkel,barátkozz amerre csak tudsz,próbálj hasznos lenni mindenhol.Ami a jövődet illeti,van olyan amit szívesen csinálsz?Esetleg ehhez van iskolai szak is?Mert ha igen akkor abba kéne belevágnod,így azt csinálhatnád amit szeretsz és ezért jobban is tudod csinálni mint mások.Ha abban tudsz dolgozni amit szeretsz csinálni ,ez kihatással van az egész életedre,sokkal kiegyensúlyozottabb leszel,nem kell aggódnod szinte semmi miatt,persze problémák mindig is akadni fognak,de azok azért vannak hogy megtanuljuk kezelni őket és ezáltal értékelni is tudjuk az igazán jó dolgokat!És fel a fejjel ,mert nem vagy egyedül ezzel!Próbálj barátokkal együtt a megoldáson dolgozni!És nem szégyen mások segítségét sem kérni soha!

2014. ápr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Pedig a pofázmányom elég korrektnek mondható más források szerint"


Ezen jót derültem, tetszik a stílus.


"Tudom, hogy mások is vannak így, de mégis, ha a környezetemet nézem, mindig azt látom, hogy mindenki kib.szott egyensúlyban van, tudja mit akar, van célja, jófej, magabiztos, tudja mit kell mondani."


Áh, ez mind külsőség, betanult viselkedésminták.


Nagyon sokáig én is ilyen tévhitekben éltem. Nem is voltak normális emberi kapcsolataim kb. 26 éves koromig, egy-két baráton és a családon kívül. Most is erősen kívülállónak érzem magam, más értékrenddel, más vágyakkal, mint a legtöbb ember, de el lehet így is éldegélni.


Csak van, ami érdekel, vagy legalább valamilyen szinten vonz. Próbálj meg azzal foglalkozni, mint pénzkereset, mert anélkül végképp nehéz elevickélni a világban. A többi majd kialakul magától. Találsz néhány hasonlóan gondolkodó és érző embert, az éppen elég lesz, és végül társat is.

2014. ápr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy véletlenül aspergres vagy magasan funkcionàló autista? Olvass utána.
2014. ápr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is egyből az Asperger jutott eszembe rólad.
2014. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


1.Hozzászóló:

Én is a számítógépek világába menekültem(Van is egy rendszergazdai OKJ-m)

Egyik szülőmet elvesztettem 15 éves koromban, akkor nagyon sokat segített, hogy a számítógéppel el tudtam terelni a gondolatokat, mai napig leköt, bár már nem olyan mértékben.


Igen, inni szoktam nem is keveset, ha van rá alkalom, persze nem vagyok zúg alkoholista! :D Olyankor 180°-os fordulat, megnyílik a világ(Mint a Csúcshatás filmben)

megy a csajozás, beszélgetés, ismerkedés minden.

A részeg énem, a példaképem, ahogy szoktam volt mondni! :)

De mindig inni nem lehet, józanul meg úgy vagyok még mindig ahogy leírtam. Vannak pillanataim, mikor nincs szorongás, meg magabiztos vagyok mások előtt is, egyre gyakoribb, de azért nem normális, hogy így hullámzik.


4.Hozzászóló: Pont ez a baj, hogy olyan dolog amit szívesen csinálok... hát még nem találtam meg, vagy értettségim, két szakmám, de még mindig nem találtam meg azt amit szeretnék. Egy kis időt most kihagytam suliból, dolgoztam, de szeretnék még visszamenni fősulira, talán ott találok embereket, vagy valamit ami megfog.


5. Hozzászóló:

Eléldegélni el lehet, de hiszek benne, hogy nem eléldegélési célzattal jöttem létre úgymond. Ne kérdezd mire gondolok, de attól függetlenül, hogy nem sokat tettem érte véleményem szerint, mégis változtatni akarok az eddigi életemen, mert nem szar, de boldog sem vagyok benne.


6.7. Hozzászóló:

Olvasgattam, van ami illik, van ami kevésbé, egyrészt örülnék, ha lenne rám magyarázat, másrészt sosem gondoltam ilysmire, max a depresszió egy formájaként. Lehet beszélnem kéne egy szakértővel, de nem hiszem, hogy ez állna fenn nálam, bár ki tudja..

2014. ápr. 10. 14:35
 9/10 anonim ***** válasza:

"Pedig a pofázmányom elég korrektnek mondható más források szerint, bár a testemmel nem vagyunk jóban. "


nekem máris szimpi vagy :D

A humorod vetekszik az enyémmel :)

2014. ápr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem együtt jöttünk a Marsról :) 18/L
2015. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!