Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ez a sok egyedüllét miatt van?

Ez a sok egyedüllét miatt van?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat vagyok egyedül. Az egyetemen se találtam meg a társaságot, bulizni nem szeretek, a barátaim meg nagyon keveset érnek rá. Legalábbis az a pár ember. Az egyiket már több mint 2 hete nem láttam. Itthon is folyton egyedül vagyok és a munkám is otthoni, vagyis szintén egyedül vagyok. Imádom a munkám, csak épp alig találkozok emberekkel. Már egy ideje nagyon fásult vagyok, semmi életkedvem és most a suliban megjegyezték, hogy alig van élet bennem. Egyszer valaki megölelt és azt mondta, hogy olyan, mintha egy fabábut ölelgetne. Meg volt olyan is, hogy mondták, hogy nagyon monoton hangon beszélek. Egyik feladatnál fel kellett olvasnom, de a többiek rám szóltak, hogy ne folytassam, mert ez szörnyű, mert semmi életet nem tudok belevinni. Próbáltam, de egyszerűen nem ment. Meg sokszor érzem, hogy egyszerűen nem vált ki belőlem semmi semmilyen érzelmet és ez ijesztő. Sokszor csak egyszerűen nem érdekelnek dolgok. Most is tele vagyok szóismétléssel, de egyszerűen nem érdekel, sajnos most ez vagyok én. Miért van ez? Valaki tapasztalt már hasonlót?

2014. máj. 10. 22:46
 1/6 anonim válasza:

Körülbelül ugyanezt érzem, mintha teljesen definiáltad volna a helyzetem. Én inkább nem is vágyom társaságra sokszor, az igazi barátaim meg nagyon messze vannak tőlem. Megtalálom a közös hangot szinte bárkivel, de nem vagyok kíváncsi az emberek nagy részre. Nem is keresem a társaságot ha nem muszáj.

Nálam a depresszió az oka, néha semmi bajom nincs, vidám vagyok imádok élni, máskor meg kivetném magam az ablakon.

Jártam már ebben a cipőben fiatalabb koromban is, pár évig sikerült leküzdeni, de most úgy néz ki újra ez a helyzet.

Utálom, szenvedek néha.... de igyekszem majd változtatni.

Elsősorban nálam hozzáállás kérdése, de akkor valahogy nem jön a pozitivizmus ha összecsapnak a hullámok a fejem felett :( 20/L

2014. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is ezzel "küzdök". De én régen is ilyen voltam. Középiskolás koromban volt olyan, hogy egész nyáron ki sem mozdultam a faluból, ahol laktam és ott sem találkoztam a szüleimen kívül senkivel...


Most pedig, hogy egyetemre járok, sokszor napokig ki sem mozdulok a lakásból és max egy futárral találkozok egy helló erejéig.


Én is depressziós vagyok és mellé még szociális fóbiás is, úgyhogy elég nehéz is rávennem magam, hogy emberek közé menjek... De közben ha mégis sikerül, akkor jobb kedvem lesz egy rövid ideig... csak aztán visszazuhanok.


Szerintem nálad is a depresszió lehet, de nem tudom biztosan.


26/F

2014. máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én sose voltam depressziós és sose zárkóztam be, csak akkor, amikor nagyon nem volt társaságom, na de ez se döntés kérdése volt. Én régen nagyon életvidám voltam és pörögtem. De ami most vagyok...magamra sem ismerek. Nem zárkózok be, mennék én és megyek is minden nap valahová, csak ez a sok egyedüllét enyhén szólva megvisel. Az, hogy soha nem történik semmi. Ingerszegény.
2014. máj. 10. 23:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Kiüresedésnek hívják.
2014. máj. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andrea Henrietta válasza:
Én is sokáig voltam hasonló helyzetben, és nekem egy kutya segített abban, hogy helyrerázódjam. Mivel azt írod, sokat vagy ottho, egyedül, akkor (persze csak ha szereted az állatokat!!!!) akkor egy kutyus sok színt vihet sz életedbe. Már csak azzal hogy kiviszed sétálni és közben akarva- akaratlan emberekkel/ más kutyatulajdonosokkal találkozol és beszélgetsz, játszol vele. De ezt csakis felelős döntés után tanácsolom. Felelőtlenül nem szabad kutyát venni. De nekem tényleg sokat segített.
2014. máj. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: van kutyánk, sajnos mellé már nem férne el még egy. Viszont tényleg nem rossz, ha van, bár az embereket akkor se pótolja.
2014. máj. 11. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!