Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék hogy jobb legyen?

Mit tehetnék hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Vége lett a giminek már 1 éve és csak otthon ülök, munkát nem találok, barátaim az a kevés aki van, velük is csak ritkán találkozom olyan havi 1-2x max, a csajoknál sosincs szerencsém mert elég válogatós vagyok mert azért nem mindegy hogy néz ki, de még fontosabb hogy milyen is valójában... barátkozni nem tudok senkivel mivel otthon vagyok, kezdem érezni a magányosság és talán a depresszió "tüneteit" teljesen elment az életkedvem, nincs kedvem semmihez és szánalmasnak érzem magam, nincsenek céljaim. sokszor elmélkedem magamon és az embereken, meg hogy mit is tehetnék hogy jobbra forduljon a sorsom és ebben szeretném a segitségeteket kérni vagy aki volt ilyen helyzetben mit tett? egyedül nehéz bárhová is elmenni és mégnehezebb normális emberekkel megismerkedni, nem tudom mi értelme az életemnek, gondolkoztam már öngyilkosságon is de arra jutottam hogy a rokonaimnak mekkora fájdalmat okoznék ezzel, na meg a halálnál minden jobb, kérlek aki tud valami tippet adni hogy hogy lehetnék ujra szociális normális emberi lény az írjon valami hasznosat :) minden válaszért nagyon hálás vagyok és megy értük a zöld kéz
2014. máj. 18. 17:55
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és 19/f és bocsánat ha nem fogalmaztam szépen , csak írtam ami eszembe jutott e témában kapcsolatban
2014. máj. 18. 17:57
 2/7 Bazita ***** válasza:
Válassz egy új hobbit, és próbálj azon keresztül megismerni másokat. Van esetleg háziállatod? Az is segíthet.
2014. máj. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nincs, igyekszem találni valamit/mármint hobbit :) / igazából önértékelési problémáim vannak és utálom magam és ezért képtelen vagyok elhinni hogy más tudna szeretni, nem tudom ilyenkor pszichológushoz szokás menni vagy az fölösleges pénzkidobás?
2014. máj. 18. 18:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát tb alapon is van pszichológus, és jók is akadnak köztük, azt majd gyakorlatba tudod egy idő után szűrni, h ki számít jónak, mert ugye látni fogod magadon, h haladsz-e általa előrébb vagy se. Én járok, sokat segít, de igazából magunknak kell/kellene a gondolatainkat gyökeresen megváltoztatni. Hasonló gondokkal küzdök egyébként én is. Pl. engem most befűztek, hogy módosítsak pályát, mert ugye szintén nem találok munkahelyet, elméletben el is hittem a környezetemnek, és magamnak is, hogy oké képes leszek végig csinálni és utána minden sokkal jobb lesz, de gyakorlatban már kevésbé. :( Pl. nem tanulok olyan elszántan, mint kellene, és igazából eléggé inkább az lebeg előttem, hogy úgy is ebbe is belebukok, mint minden másban, mint az, h nem. :(
2014. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még csak annyit, hogy amit előző írt, házi állatom van nekem is, ő is valóban sokat segít, pl. rengeteg örömet nyújt.
2014. máj. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
én videójátékokkal játszottam és ebben töltöttem örömöm, nah ez elég szánalmasan hangzik talán de ez van, viszont most már nem játszom, vágyom az emberi kapcsolatokra igazából és egy barátnőre, denagyon kevés emberke szimpatikus számomra és kevésnek vagyok én szimpatikus, na meg mint írtam nem igazán tudok ismerkedni mivel nem járok sehova :/
2014. máj. 18. 18:25
 7/7 Bazita ***** válasza:

Azt viszont te is beláthatod, hogy megtetted a kezdő lépést: kevésbé érdekel a gép és egyre jobban az emberek felé fordulnál. Próbálj meg elmenni valahová, ahol emberek között lehetsz. Én is ezzel küszködök, de valahol el kell kezdeni. :)

Kettes voltam.

2014. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!