Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak egy elméleti kérdés...

Csak egy elméleti kérdés tegyük fel komoly problémák vannak egy illető életében barátai talán tudnának segiteni de senki nem foglalkozik vele szarnak rá mert azt hiszik csak járatja a száját az illető?

Figyelt kérdés
hogy képes hülyeséget csinálni mit tenétek hogy végre komolyan vegyék? 22f
2014. jún. 9. 23:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit konkrétabban? Milyen hülyeséget? Öngyilkosság?

És mi az, hogy mit tennétek? Most akkor a problémás szemszögéből nézzem, a haverokéból, vagy kívülállóéból?


Mindenesetre, akik járatják a szájukat, figyelemfelhívásból teszik, és emiatt általában nem csinálnak hülyeséget, a fenyegetőzők csak kis százaléka kísérel meg valódi öngyilkosságot.

A fenyegetőzés pedig játszma. Erre tiltakozással reagálni máris belelépés a játszmába, ami meddő vitákhoz vezet, a vita fonala a problémás kezében van, a baján segíteni nem fog.

Egy pszichológustól hallottam, hogy ha egy páciense öngyilkossággal fenyegetőzik neki, ő azt ugyanúgy tiszteletben tartja, mint minden döntését, csak közben finoman rátereli a szót a módszerekre, először az erőszakosakra (amik magukért beszélnek), aztán a mérgekre, gyógyszerekre, és ez utóbbiakra mondja, hogy a legrosszabb módszerek, mert jó eséllyel nem sikerülnek (ami igaz is), viszont a mellékhatásuk elviselhetetlen. Ezzel el is veszi a kedvét az illetőnek, miközben nem kellett beleesnie az aggodalmaskodó szerepébe, és még csak valótlant sem állított.

2014. jún. 10. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ahogyan az előttem szóló is mondta: ez csak egy játszma. Figyelem felkeltés. Ha bevon a játszmába, akkor már nem tudtok segíteni.

Paradox konfrontatív módszer. Több megoldást ajánlasz, ő választ, te pedig elfogadod a választását. Azt is elfogadod, ha nem választ. Nem a Te tiszted, hogy megmentsd az illetőt. Mindenki saját magát menti meg különböző módokon. Én is saját magam mentettem meg. Nagyon kevesen segítettek és rájöttem, hogy ha másra támaszkodom, akkor a támaszték eldőlhet, tehát amikor a leginkább kellene a segítség, akkor nincs ott. Úgyhogy magamra támaszkodom.


De nem ismerem a problémát, ehhez konkrétabb ismeretre lenne szükség.

2014. júl. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!