Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem vagyok megelégedve a...

Nem vagyok megelégedve a személyiségemmel, bénának tartom magam és rájöttem, hogy mások is ezt gondolják rólam, de nem tudom, min kéne változtatnom?

Figyelt kérdés
Barátaim sincsenek igazán,az egyedüli barátnőm még nyomibb és mindenki kiröhögi a városban. Nem tudom,hogy miért nincsenek normális barátaim,mert én léggé kedves és barátságos vagyok mindenkivel. Sokan azt mondták,hogy az a baj velem,hogy tul csendes és szerény vagyok. Tudom,hogy változtatnom kéne,de nem tudom,hogy min. Tulajdonképpen azt szeretném,hogy amikor meghallják a nevem,akkor ne az legyen az első gondolatuk rólam,hogy fuu ez de béna,na meg azt is szeretném,hogy legyenek normális barátaim.Mit csináljak?

2014. jún. 28. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem tudom milyen idős, vagy de a gimiben én is hasonló gondokkal küszködtem, szóval nem vagy egyedül ezzel :)

20/F

2014. jún. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Tulajdonképpen azt szeretném,hogy amikor meghallják a nevem,akkor ne az legyen az első gondolatuk rólam,hogy fuu ez de béna,na meg azt is szeretném,hogy legyenek normális barátaim."


Az első fele nem fog megtörténni, maximum akkor, ha valami nagyon nagy dolgot sikerül csinálnod, vagy sikeres leszel, egyébként már rajtad marad, főleg, ha már idősebb vagy.

A normális barátokhoz a kulcs pedig az ismerkedés és a hasonló érdeklődésű, habitusú emberek megtalálása. Tudom, hogy elég általános ez a szöveg, de ez az igazság.

2014. jún. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Ne sértődj meg, de szerintem egy kicsit szánalmas, hogy először a barátodnak nevezel valakit, utána meg rögtön le is oltod, hogy mekkora nyomi... Akkor mi a francnak barátkozol vele? Ja, hogy csak addig kell, amíg nem találsz "normális" barátokat. Lehet, hogy ezért nincsenek?


A másik meg, hogy miért foglalkoztat ennyire, hogy mit gondolnak rólad? Nincs olyan ember, akit mindenki szeret, magaddal legyél megelégedve, a többit meg tojd le. Ha magaddal elégedett vagy, azt észre fogják venni rajtad.

2014. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
50%

Szia,

Én is hasonló cipőben eveztem mikor középiskolás és általános iskolás voltam. Általános iskolában igen rossz volt a helyzet. Egy barátom volt a szomszéd srác, jóba voltunk sokat beszélgettünk játszottunk együtt, meg tesómmal. Ez egész addig ment amíg a szomszéd srác elkezdett haverkodni a másik sráccal az osztályban ő meg kifejezetten szerette szivatni a másikat, ő is nyominak tartott. Volt olyan hogy a fejembe huzták a tesi öltözőbe a tornazsákot és máris bokszzsák lett belőlem. Cikinek éreztem, de túltettem magam rajta. Középiskolában sem a kemény csávók közé tartoztam meghúztam magam szerény voltam, úgy mint te. Ide dukált még egy frankó kis fogszabályzó is, egyik srác pálinkát akart velem itatni, szépen erőszakkal, rápréselte a számat a fogszabályzóra, szép sebes lett belül, de legalább elnézést kért a gyerek.


Ami nagyon jó cél adott az életemnek az az informatika és a játékok, régebben igen sokat játszottam szórakoztam alig volt játék amit ne próbáltam volna ki, neked is egy életcélt kell találnod, abban ami érdekel téged és úgy érzed jó vagy, vagy pedig örömmel tölt el, azok elfogják feledtetni veled ezeket a gondokat, elég csak addig bírni amig éppen tart. Gondolom te is tanulsz még, ez az egyik legjobb befektetés amit csinálhatsz, főleg ha hamarosan érettségizel, na öregem ott megmutathatod annak a sok embernek, hogy ki is vagy valójában. Én volt hogy megbuktam majdnem matekból, össze szedtem magam és ötösre érettségiztem belőle és ez még csak nem is a jéghegy csúcsa.


Belemerülsz abba, amit szeretsz csinálni, mellette tanulj jól ha mind a kettő megvan, inkább a tanulásra fektess több hangsúlyt az a mai világban nélkülözhetetlen. El fog majd jönni az a pont amikor már mind a kettőt élvezed és szeretsz tanulni, lehet páran érdekesen fognak rád nézni, hogy ilyet mondasz, de én vagyok rá az élő példa, hogy igenis jó tanulni és szeretek is.


Jelenleg elvégeztem egy egyetemet mérnökinformatikusként, mivel az informatika volt az ami a legközelebb állt hozzám és már ott tartok, hogy válogathatok az állások között, mert érettségi után sokat küzdöttem az egyetemen. Ott lett jó sok barátom is, szokták mondani a tudás hatalom, részben igaz is, mert ha van tudásod akkor arról lehet beszélgetni. Merítsd inspirációt, motivációt és ne add fel ha én nyomi voltam és mára teljesen kicserélődtem neked is menni fog, egy hosszú folyamat lesz, de nagyon megéri!!!!!!!

2014. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!