Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti elmondanátok a barátotoknak...

Ti elmondanátok a barátotoknak, ha öngyilkos gondolatotok lenne? Esetleg, hogy megakarnátok tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon magam alatt vagyok. Nem tudok bízni senkiben. A barátomat nagyon szeretem, de az utóbbi időben vele is megromlott a kapcsolatunk. Sokat gondolkozom. Egyre többször jutok arra a gondolatra, hogy sokkal jobb lenne, ha nem lennék, de komolyan. Nem merek már senkinek beszélni arról, hogy így érzem magam, mert nem akarom, hogy megutáljanak azért, hogy mindig ilyen vagyok. A barátomat sem szeretném terhelni az összes problémámmal, mert egy idő után megunná, nem merek senkivel beszélni erről.

2014. júl. 20. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha meg akarnám tenni tényleg, nem mondanám el. De ha csak gondolataim vannak, de akarok élni, akkor elmondanám neki.
2014. júl. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam el, de észrevette, h keresem a "bajt" pl. piros lámpánál rámentem a forgalmas utakra vagy a villamos elé kiléptem. Aztán észrevette a combomon a nagyon mély sebeket, meg h nem beszélek annyit mint régen. Azt mondta, h ha baj van, akkor mondjam ki, mert nem akar elveszíteni. tehát ha jönnek a gondolatok, akkor beszélünk róla és segít.
2014. júl. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha Te vagy ilyen helyzetben Kérdező:

Ha nem szeretnéd elmondani, akkokr szakemberhez is fordulhatsz és ezt sem kell elmondani senkinek.

2014. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

[link]

Beszélj pszichológussal. És semmiképp se hajtsd végre.


Mert minden, aki segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik. /Róm. 10:13/

2014. júl. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Vagy egyenlőre esetleg írj nekem,ha szeretnél. :)
2014. júl. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a baratok azert vannak h elmondjak egymasnak az erzeseiket ,kialljanak egymas mellett ,es h legyen egy olyan ember aki elott semmit sem szegyelsz. ha nagyon megerto a baratod akkor mond el neki es segiteni fog valamilyen szinten ,aminnyire tud. ezert vannak a baratok.


sorry az ekezetekert

2014. júl. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem tulajdonképpen eddig egy barátom sem volt így megtanultam magamba fojtani mindent és elfelejteni így nem merül fel ez. Ha van barátod beszélgess vele nem tudom nem feltétlenül kell meghalni lehet hogy csak átmenetileg vagy ien. Próbáld meg elterelni a gondolatot egy könyvel (csak orlando pamuk- tól az új életet ne az nem segít ). Ha van barátod és igazi barátod mond el neki megérthet és talán segít.
2014. júl. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
harmadik személy,pszichológus. ez kell neked.most rögtön,amíg késő nem lesz!!!
2014. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Valakinek mindenképp beszélned kell a problémákról, akiben megbízol. A barátod megértő lenne veled, ha valóban szeret téged. Ha úgy érzed, hogy egy átlag ember nem képes rajtad segíteni, akkor inkább fordulj pszichológushoz, mielőtt kárt teszel magadban! Gondolj a családodra, a barátodra, az ismerőseidre, akik szeretnek téged, hogy ezzel mekkora fájdalmat okoznál nekik! Az élet ajándék, amiből csak egy van és nem szabad csak úgy eldobni. Mindenre van megoldás és ha csak picit is akarod, meg fogod találni!
2014. júl. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!