Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék változtatni az...

Hogyan tudnék változtatni az életemen/jellememen?

Figyelt kérdés

Bár a munkámban teljes mértékben racionális vagyok, de az érzelmi dolgokkal abszolút nem tudok mit kezdeni. A munkatársaim szerint tök jó ötleteim vannak minden problémára, ugyanakkor sokszor hangoztatták már hogy egy (túlzottan) fanatikus szakbarbár vagyok.

Az utóbbi hónapokban gondolkodtam egy kicsit az életemen, hogy hol mit lehetett volna másképp csinálni. Sok időt ellustálkodtam az életemből, nem tettem azért semmit, hogy önállóan meg tudjak élni. 25 évesen mentem el először dolgozni egy biztonságtechnikai céghez, ahol egész jól fizetnek. (Most is ott dolgozom.) Valahogy az életem úgy alakult (lehet az én hibámból), hogy szinte nincs egyetlen barátom/barátnőm sem. A kommunikációs készségem hosszabb távon egyenlő a nullával, szinte képtelen vagyok magam összetett mondatokban kifejezni. Más emberek felé mondhatni nem vagyok képes nyitni és nincs is olyan közös témám senkivel ami lekötné bárkinek is az érdeklődését.

Pár hónapja sikerült vennem egy egészen jó saját házat és ahogy elgondolkodtam a dolgaimon, beugrott az a gondolat, hogy lehet, hogy itt állok egész jó fizetéssel, saját kocsival, saját házzal, de ezek drágaságuk ellenére szinte semmit sem érnek, ha nincs kivel megosztani.

Már lassan a koromból adódóan jó volna egy párkapcsolat, de úgy érzem, hogy nem vagyok képes senki felé közelíteni semmilyen értelmes dologgal és a stílusom miatt úgy se kellenék senkinek. Vagy másképpen fogalmazva az évek során egy szociális (és talán érzelmi) roncsot csináltam saját magamból.

Hogyan tudnék ebből a dologból már végre kilépni vagy hogy tudnék esetleg új életet kezdeni ha az kell? Min kellene változtatnom, hogy jobban elfogadjanak, szeressenek az emberek, kollégák s nem csak mint munkatársat, hanem mint barátot?


29/F



2014. júl. 24. 01:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bár én még csak tizenéves vagyok, hasonló helyzetben vagyok. Én eredetileg nagyon antiszociális voltam, aztán 1-2 évre nyitottam, barátkoztam emberekkel, ismeretségeket kötöttem, szórakozni jártam barátokkal, ismerősökkel, stb. Aztán rájöttem, hogy az emberek szemetek, és most még antiszociálisabb vagyok, mint annak előtte.


Ebből a helyzetből olyan halál egyszerű dolgokkal lehet kitörni, a mindennapokban, mint pl. odamész emberekhez, társalogsz akármilyen apróságokról, tökmindegy miről, csak kommunikálj másokkal, akkor ők is egyből könnyebben fognak nyitni feléd. Részt veszel a közösségi életben, ha úgy van, beleszólsz egy-két dologba, magabiztosan (de nem arrogánsan) hangoztatod a véleményed ügyekben. Egyszerűen be kell olvadni a rendszerbe.


Ahogy fentebb írtam, ez nem való mindenkinek. Ha ilyen vagy, ilyen vagy. Ha úgy érzed, hogy változtatnod kéne, próbáld ki a közösségi életet, de ne várj garantált sikert.

2014. júl. 24. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Már eleve rosszul állsz a dologhoz.

Miért hiszed, hogy nem kellenél senkinek?!

Próbálkozni kell, a kollégáiddal eljárni, ismerkedni, eljárni otthonról..

Egyáltalán nem kell megváltoznod, csak add önmagad és hagyd, hogy mások megismerjenek.

Velem is volt, hasonló szituáció, ezért valamennyire tudom mit beszélek.

Csak rá kell szánnod magad, de hidd el nem fogod megbánni :)

2014. júl. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"jó fizetéssel, saját kocsival, saját házzal, de ezek drágaságuk ellenére szinte semmit sem érnek, ha nincs kivel megosztani. "


Miért mindig azok kapják az anyagi javakat, akik nem tudják azt becsülni????

2014. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3-as:

Mi az hogy nem tudom megbecsülni az anyagi javakat? Nekem is ugyanúgy dolgoznom kell a pénzért mint mindenkinek. És bár megtehetném, de nem herdálom el semmi fölösleges vagy haszontalan dolgokra az autó is elsősorban a munkához kell mert van hogy ki kell menni helyszínre.

2014. júl. 24. 21:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Aki ilyen intelligensen meg tudja fogalmazni a problémáját, az hogyhogy nem tud beszélgetni emberekkel? Lehet, nem érdekelnek téged az emberek. Ez baj. Ha van szabad időd, olvassál, járassál valamilyen lapot, vagy vegyél egy kutyát a házadba, és azzal menjél időnként kirándulgatni, a kutyások össze tudják hozni az embereket, vagy tegyél fel hirdetést, hogy ismerkedni szeretnél.
2014. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát....sokféle út létezik a megoldáshoz. Ha racionális vagy akkor kezdetnek elolvashatsz pár személyiségfejlesztő könyvet.


Aztán....mit szeretsz még a munkádon kívül csinálni? Hobbikörök=közös téma=új emberek. Vagy főzőtanfolyam. Stb.


Eljárhatsz önismereti csoportba, ahol oldódhatsz. Ezek van akinek sokba kerülnek, de azért merem ajánlani, mert írtad, hogy jól keresel.


Ha görcsölsz a társ/barátkeresésre, akkor először máshogy próbálj tenni a dologért. Pl új dolgokat próbálsz ki, ami emberek között van. Szerintem kezdetnek a több ember megismerése legyen a cél, nem a nagybetűs nőé.


Ez most egy olyan helyzet, ahol egy új skill-t tanulsz meg. A legfontosabb: ne bántsd magadat ez miatt.


/A kommunikációs készségeddel szerintem sincs baj, mivel összetett mondatokban fogalmaztad meg a gondod. Tehát vmi mással lehet a bibi.:D/


Ha gondolod írj privit, ajánlhatok pár könyvet kezdésnek.

2014. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#3


"szinte semmit sem érnek, ha nincs kivel megosztani. "


Magyarul semmi értelmét se látod, ha nincs kivel megosztani, azaz nem tudod becsülni.


Ha lenne rá mód, gondolom bnőt is rendelnél magadnak a webshopból. Végül is már van ház, jó fizu, autó, már csak pont egy bnő hiányzik a gyűjteményedből.

2014. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, csak se autóm, se házam, 25 évesen még mindig a szülőknél lakom, és most per pill munkahelyem sincs. Se barátaim, se barátnőm. Fogalmam sincs mit kezdhetnék az élettel, annyira nem érdekel semmi. Én is most kb. azon agyalok hogyan szerezhetnék barátokat, barátnőket. Csak hát itt is ezen az oldalon mindenki olyan könnyen osztogat tanácsokat, közben ez meg a való életben teljesen máshogy működik. Aki nem ebben az élethelyzetben van, fogalma sincs milyen egyáltalán bárkihez, akárkihez odamenni és megszólítani.


Nézd másképp az életed. Lehet neked az lett megírva, hogy először teremtsd meg az anyagi javakat, és ez már meg is történt, most elkezdhetsz úgymond élni. Találj magadnak egy hobbit, ami mindig is érdekelt, de azt mondtad rá, hogy áhh majd egyszer, fogj neki, akár több dolognak is. Egy haveri kör, barátság meg majd valahogy kialakul. Nyilván azért se tudsz megfogalmazni egy normális mondatot, vagy szóba elegyedni mással, mert az évek során túl zárkózott lettél. Ha becsöppennél egy jó társaságba, akármi által, harcművészetet tanulni, vagy bármi, akkor ez a problémád nagyon hamar megoldódna. Tudom, nekem is volt ilyen időszakom, elmentem egy olyan helyre dolgozni, és csak egész nap járt a szám, elkerültem onnan, és kb. azóta idegroncs vagyok javarészt.

2014. júl. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jó az amit a legutóbbi válaszoló mond, csak nem garantált siker. Én is hasonlóan voltam sokáig, de most már lassan 3 éve sportolok, úgy kezdtem ennek neki, hogy majd a sporttal szerzek ismerősöket, barátokat, és a testmozgás, aktivitás jótékony hatásával elkezdek dolgozni, szórakozni, zenélni stb. De borzasztóan érzem magam mindenféle ember közelében, az idei versenyszezon végén ezt a sportot is abba is hagyom, mert csak kínzom magam vele.

Ez csak egy figyelmeztetés, hogy vagyunk ilyen elcseszett emberek, nem mindenkinek jár a boldogság. A helyedben nem számítanék sikerre (bár ettől még ugyanolyan erőbedobással kell próbálkozni), ha pedig össze is jön, pozitívan csalódsz.

2014. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsónak: hát igen, kb. így vagyok életem során eddig mindennel. Itt a gyakorin is sokszor olvastam már olyan válaszokat, hogy ne csak otthon ülj, mert akkor nem lesz semmi. Nos én is már sok mindenbe belekezdtem mondván majd jobb lesz, de valahogy soha nem úgy sikerültek a dolgok, mint másoknak. Van akinek elég csak egy új munkahelyre mennie, vagy egy sportot, tanfolyamot kiválaszt, és ott megtalálja a legjobb barátokat és/vagy a párját. Nálam ez mindig csak lebőgés volt, hogy na basszus ez sem sikerült, most mi legyen? Olyan pedig nincs, hogy ez van nekünk megírva, magányosan, boldogtalanul leélni az életünket, ez nem járja.
2014. júl. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!