Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyszerűen vágyom már rá, nem...

Egyszerűen vágyom már rá, nem tudok mit csinálni, kikészít ez az egész?

Figyelt kérdés

Vágyom barátokra, de nem sikerül, egyszerűen félek, nem megy, izgulok, sose voltak barátaim, azt se tudom, hogy hogy kezdjek neki, egyáltalán hol tudnék, tudom, hogy gyerekes meg minden, de áhh itt a nyár, mindenki lóg a barátaival én meg, egy senki vagyok, egy porszem vagyok a többiek között

22 éves vagyok.


2014. júl. 24. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Addig míg magadról úgy vélekedsz, hogy egy "senki és egy porszem vagy", addig sajnos egyedül is fogsz maradni. Azt mindenki látja, hogy ha egy ember boldog, akkor boldogság veszi körül, elégedett magával és mindenki úgy is fog hozzá viszonyulni. Próbáld ki, hogy egy kicsit másként nézel magadra és a környezetedre és ne akarj rágörcsölni a témára, mert annál rosszabb lesz!

Hogy barátokat hogyan szerezz?? Lehet neten ismeretlenül elkezdesz csak úgy beszélgetni valakivel, vagy ha még diák vagy, akkor vállalj rövid időre diákmunkát, ott is tudsz barátokat szerezni. :)

Lehet, hogy eddig azért csalódtál, mert rossz társasággal vetted magad körül. Ismerkedj olyan emberekkel, akik hasonló érdeklődési körben járatosak és hasonlóakat szeretnek csinálni, mint te.

Két érdekes cikk, remélem tudsz belőlük magadnak meríteni egy-két gondolatot: [link]

[link]

Kezdésnek: ha pl egy teljesen új helyre mész, pl új suli, új emberek, akkor nagyjából lődd be, hogy kikkel leszel együtt, és kérdezd meg, hogy ők miért jöttek ide, vagy hogy milyen érzés hogy ide jöttek...stb. Általános témák a jók ilyenkor.

Sok sikert! :)

2014. júl. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Csak nyugi, ennyire azért ne legyél elkeseredve! Simán lehet barátokat szerezni, csak hozzáállás kérdése az egész. Ha viszont úgy vélekedsz magadról, hogy "egy porszem vagy" azzal csak rontasz a helyzeten. Gondolj csak bele, hogy ugyanolyan értékes ember vagy mint bárki más, hát akkor neked miért ne lehetnének barátaid? 22 évesen feltételezem, hogy esetleg egyetemre jársz, ahol vannak csoporrtársaid is. Egy közös munka, vagy projekt során próbálj meg bekapcsolódni a beszélgetésbe, segíts nekik kidolgozni az adott témát, látszódjon rajtad, hogy magabiztos vagy, nem szabad elkeseredett arcot vágni! Lássák rajtad, hogy szereted amit csinálsz, és hogy te bárkivel könnyedén el tudsz beszélgetni. Esetleg Facebookon dobsz egy üzenetet az egyik csoporttársadra (akivel a legjobban vagy): figyu már, nem mennénk le a sziget fesztiválra idén vagy a balaton soundra? Vagy vállalj diákmunkát nyárra, és ismerkedj. Mindig jusson eszedbe az, hogy akik ott vannak, ők is csak emberek, az emberek pedig társas lények. Bátran dobj fel nekik egy témát, és kezdjetek el beszélgetni: te mióta dolgozol itt? ... uu már két hónapja? képzeld nekem pedig ez az első napom itt... és te eddig hogy érzed magad itt? ... szoktál máshol is ilyen fajta nyári munkát vállálni? ... stb stb stb irányítsd a beszélgetést és mindig lesz miről beszélgetni, csak legyél higgadt, és talpraesett, kedves. Ha már olyan jóban vagytok, miért ne mehetnétek el fesztiválozni, vagy valahova egy jót bulizni? (persze csak mértékkel). Vagy ha barátot nem is, de akkor szerezz magadnak egy barátnőt. Beiratkozhatsz esetleg autóvezető tanfolyamra. Amellett, hogy előnyös ha van jogsid, ott lehet felszedni a legjobb csajokat is! ;) Mindig minden helyzetben talpraesettnek kell lenni. Ha meglátok egy gyönyörű nőt az utcán, simán leszólítom, és elkezdek vele beszélgetni, mindig a helyzettől függ, hogy mit mondok. volt ilyen is (buszmegállóban): "Szia, bocsi de olyan gyönyörű vagy, hogy nem tudtalak nem észrevenni... tán csak nem te is XY helyre mész? ... Hidd el, akár bejössz neki akár nem, úgyis elmosolyodik, mert a lányok szeretik ha szépnek tartják őket. Max nem érdekled, és elhúz onnan gyorsan hogy lerázzon (na és akkor mi van??) vagy a másik eset, hogy mosolyogva válaszol, hogy igen én is XY-ba megyek! :) na innen már nyert ügyed van ha jól csinálod. Nem kell zavarban lenni, ez az ismerkedés alapszabálya. Nem kell, hogy helyes legyél, elég ha kellő önbizalmad van a barátkozáshoz! na sok sikert! Én szurkolok neked!
2014. júl. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
22 vagyok én is, ha gondolod írj. :) Nem mondanám, hogy szakértő lennék (mert nem vagyok :D ), de szerintem ha őszintén érdeklődsz a másik iránt, az jó kezdés. :)
2014. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!