Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az, hogy az internet...

Miért van az, hogy az internetes ismerőseim alig érnek rá feljönni facebookra, és beszélgetni velem?

Figyelt kérdés

Magányos vagyok nagyon, itt a környékemen utál mindenki (most mindegy hogy miért), így arra kényszerülök, hogy interneten beszélgessek emberekkel, akik távolabb élnek. Dehát velük nem tudok találkozgatni.

Van 4-5 ember, akikkel el tudok jól chatelni, barátságosak, csak alig vannak fent. Van aki hetente csak 1-2szer, vagy annyiszor se, meg ha feljönnek akkor is alig érnek rá.

De miért van ez, hogy nem tudnak rám időt szakítani, nehogymár annyi dolguk legyen pl. nyáriszünetben?

Az is érdekes, hogy élőbeli ismerősök, iskolatársak fent vannak egy csomószor, jóval többet mint ők, azok hogy hogy ráérnek akkor?

18/F


2014. júl. 26. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert valakinek másból is áll az élete, mint egész nap a számítógép előtt ülni. Talán neked is követni kellene a példájukat. Nem mellesleg te egy x kilométerre lévő idegen vagy, nehogy már miattad járjanak fel a facebookra. Értem én, hogy magányos vagy, de ne akarj tőlük függeni, mert annak nagyon rossz vége lesz.
2014. júl. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy legyenek egész nap gép előtt? Nem tudom mit kell túlozni.

De szerintem nem halnának bele napi 1-2 óra gépezésbe, egy fél órát azért jó lenne beszélgetni velük.

Vagy akkor legalább had hívjam őket fel, megvan némelyik telefonszáma, de nem nagyon szeretik ha hívom őket, úgy érzem.

Meg nem is nagyon merek telefonálni, mert attól tartok rosszkor telefonálok, pl. mert alszik valaki a közelben és felkel miattam meg ilyenek.

2014. júl. 26. 09:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Keress egy olyan társaságot, ahol személyesen megjelenhetsz!

Gondolkozz el azon, hogy miért utáltak ki a közeli nem internetes ismerősök! Változtass viselkedéseden!

2014. júl. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Elég önző vagy kérdező ,nem körülötted forog a világ...
2014. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondolom őket nem utálja a környezetük és van rajtad is más ismerős.

Én sajnos már oda jutottam, hogy a face-en és a skype-on is láthatatlan vagyok az idő nagy részében (lehet, hogy a te netes ismerőseid is fent vannak, csak már menekülnek), mert van két ember (a sógornőm és egy régi ismerős) akik szinte állandóan fent vannak és amint beléptem már azonnal rám írtak és amíg be voltam jelentkezve addig folyamatosan írogattak. Ha nem válaszoltam elég gyorsan, akkor jött, hogy mi van elmentél enni? vagy Hol vagy????

Nekem meg vannak más ismerőseim is nem csak ők, akikkel szerettem volna beszélgetni.



Ha a te ismerőseid keveset vannak fent, akkor nem valószínű, hogy csak veled akarnak beszélgetni. Vegyél egy picit vissza, ne erőszakoskodj, mert akkor eltűnnek.

Az azért gyanús, hogy a környékeden mindenki utál. Inkább ezen változtass.

2014. júl. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolóknak írom, hogy fejezzétek be azt a sztereotípiát, hogy akit utálnak, azzal van a baj. inkább azzal van a baj, aki bántja a másikat!!
2014. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6: Ez nem mindig így van. Én is dolgoztam mindenféle emberrel, volt akit nem bírtam (de nem szólongattam be csak kerültem), volt akit szerettem és viszont.


Elismerem, hogy van egy-egy közösség, ahol pont a normálisabbakat vetik ki, de ők máshol már beilleszkednek.


Aki eljön egy pocsék helyről (iskola, munkahely) de máshol már érezte jól magát vagy az új helyen nincs gondja, azzal tényleg nincs baj.


De vannak sokan olyanok akik már sokadik munkahelyen vannak, mert mindig mindenhol mindenki idióta volt (szerintük), mindig a főnökük volt a hülye a munkatársak meg összeférhetetlenek. Az ilyen meg nem látja, hogy a probléma ő maga.


Azért a kérdező sem százas, ha hisztizik azért, mert nem szaladnak az ő szórakoztatására a netes ismeretségei. nekem is van ilyen pár, néha beszélgetünk, de ennyi. Én kiakadnék, ha valamelyik számon kérne, hogy nem szórakoztatom őt rendszeresen.

2014. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak marhára nem kíváncsiak rád, és inkább élik a saját életüket, meg beszélnek másokkal. Lehet szimplán nem vagy elég jó társaság, és akkor nem fognak ott ülni csak azért hogy 1-2 óráig hallgassanak téged.


Az meg nem sztereotípia hogy akit utálnak azzal van a baj, azért az esetek nagy részében magunkban kellene keresni a problémát, és nem arra fogni hogy a többi 7 milliárd ember a hülye.


Én pl most jártam úgy, 2 hétig voltam egy helyen, meló reggeltől estig, nem is voltam net közelben, de csak irkáltak az ismerősök, már már lecseszős hangnemben hogy mi az hogy nem írok vissza meg nem vagyok elérhető.


El kell fogadni, hogy másoknak van jobb dolga is, mint órákig gépelni, és hagy ne én legyek már a szemét, mert nem beszélek olyannal akivel semmi kedvem.

2014. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!