Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magamnak való vagyok, hogy...

Magamnak való vagyok, hogy változzak meg?

Figyelt kérdés
Szeretek egyedül lenni, jól elvagyok a saját világomban, de azért érzem, hogy ez így hosszútávon mégsem lesz jó. Van azért néhány barátom, de néha az ő társaságuk is feszélyez, nincs kedvem hozzájuk. Idegenek között meg aztán végképp kellemetlenül érzem magam, nehezen nyílok meg. Szeretnék változtatni, mert most megyek egyetemre és nem szeretném, ha mindenki ilyennek ismerne meg, mert később csak rosszabb lesz. 19/L
2014. aug. 22. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Vegyél részt a közös programokon, főleg az elején akkor is ha nincs hozzá kedved. Így szerezhetsz sok ismerőst, barátot. Egyébként az egyetem nagyon sok újat fog neked adni. Ilyen voltam én is amilyen te, egészen gimis végzős koromig. Feszélyezett a helyzet, ezért megfogadtam, hogy az egyetemen más lesz minden. Mindig mindenen részt vettem és bár sokszor nem volt hozzá kedvem, soha nem bántam meg. Sok barátom, haverom, ismerősöm lett és már nem szeretek egyedül lenni :)

Szóval hajrá! :) 21/L

2014. aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Várj, nem értem... jól érzed magad, ahogy és amilyen vagy.

Teljesen jól elvagy egyedül, ami az emberek 90%-ának gondot okoz. Mi miatt akarsz megváltozni? Hirtelen többet akarsz barátkozni? Vagy annak az élete értékesebb, aki emberközpontúbb?

Én mióta kezdek egy kicsit befelé élni, azt veszem észre, hogy jobban kedvelnek az emberek. Neked se véletlenül vannak barátaid (a barátok pedig ritkák, az ismerősök nem!), valószínűleg üdítő lehet a társaságod, hogy nem akarsz állandóan másoknak megfelelni.


Inkább fogadd el, hogy nem vagy társaságközpontú, ne próbáld nem önmagadat adni, hanem próbálj beilleszkedni egy olyan körbe, ahol tudnak a jó tulajdonságaid érvényesülni.

2014. aug. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Menj el valami közösségi munkátvégezz,vagy mittudom én ülj be valami vendéglátós helyre,bár,étterem..stb.Csomó emberrel összefuthatsz,te nő vagy,ezerszer könyebb dolgod van ismerdés terén,barát szerzésre.Egyetemi Gólyatábor? Ha esetleg nem akarsz kimozdúlni,vad idegen emberek közé.
2014. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nagyot néztem amikor olvastam a soraidat, mert én magamról szinte szó szerint így szoktam írni, ezekkel a kifejezésekkel.... pont ez a helyzet itt is :) szerintem egyrészt ne akard megváltoztatni magadat, csak szenvednél, másrészt meg megosztom veled, én mit csináltam anno:

eldöntöttem, hogy az egyetemen tiszta lappal indulok, ezért az elején szociális álarcot öltöttem magamra, csoporttalikat szerveztem, beszélgettem, harsány voltam, ráirkáltam a többiekre, ismerkedtem ezerrel. NAGYON megerőltető volt, de megérte! összeszedtem egy kisebb társaságot magam köré, akikből később a legközelebbi barátaim lettek, és persze nem kellett sokáig megjátszani magam előttük, csak az elején kellett a szociális maszk. néha meg kell erőltetni magad, de ha már ismernek, nem kell erőnek erejével társasági életet élned, csak amennyi jólesik :)

22L

2014. szept. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva,szerintem ezen nem lehet/kell változtatni.


Sajnos a kisebbséghez tartozol ezzel,a legtöbb ember extrovertált,közösségkedvelő.


És furán néznek arra,aki nem.Ezért akarod magam megerőszakolni és változni.

De miért kellene olyannak lenned,amilyen nem vagy?


Ha boldog vagy így,így érzed jól magad,akkor neked ez a tökéletes állapot.

Nyilván ennek is megvan az evolúciós háttere.Miért léteznek ilyen emberek.


Én is hasonló vagyok.

Nem igazán érdekelnek az emberek,amíg engem nem zavar senki,és sem foglalkozom másokkal.

Nem igazán motivál,hogy nagyon emberek közé menjek,és mindenféle ember problémáit hallgassam.Vagy vitatkozzak velük.

Másrészt szerintem nagyon felgyorsult a világ,kevés a szabadideje az embernek,és abban a kis időben nem olyasmivel akarok foglalkozni,ami nem érdekel.

2018. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!