Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek egyetemi egyedüllét...

Mit tegyek egyetemi egyedüllét ellen? Van itt valaki akivel egy cipőben járok? Első éves hallgató vagyok.

Figyelt kérdés
győri egyetemisták irhatnanak ha lenne kedvük barátkozni

2014. szept. 17. 01:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Ha tetszik valamelyik diákszervezet lépj be. És lesz hasznos elfoglaltságod, és társaságod is.
2014. szept. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem egészen értelek, én jártam egyetemre, annyi elfoglaltságom volt, hogy nem volt időm 'egyedül" lenni. Mindig volt mit megbeszélni a tananyaggal vagy az épp aktuális dolgokkal kapcsolatban. Keress tanuláshoz, konzultációhoz valaki(ke)t, menj könyvtárba, sportolj.
2014. szept. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ki fog ez alakulni. Én betegség miatt sem a gólyatáborba, sem az első héten tartott közös rendezvényekre nem tudtam elmenni. Ki is közösítettek páran, iszonyú volt, azt hittem ilyen csak a gimnáziumban van...Aztán szépen lassan megismertek és nagyon megszerettek (a többiek). Kitartónak kell lenni, közös bulikra elmenni, tananyagot átbeszélni, stb.
2014. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem az egyetemet. (levelezős vagyok). Első nap már délután 4-kor együtt kávéztam egy lánnyal, akit ott ismertem meg. És még két másik emberrel beszélgettem. Már első naptól hihetetlen sebességgel alakultak ki klikkek, hogy ha lemaradsz, akkor már tényleg nehezebb beilleszkedni. (Én nem voltam se gólyatáborban, se más ismerkedős rendezvényen).


Ettől függetlenül próbálj meg nyitott lenni, senki sem fog megenni. Ha klikkben is ülnek (ne a menő fajtákhoz azért) menj oda hozzájuk, próbálj meg bekapcsolódni a beszélgetésbe. Ha csak csendben ülsz a padban, vagy a falnál ácsorogva szendvicset majszolsz, úgy sajnos nagy valószínűséggel senki sem fog "felkarolni" téged.


24N

2014. szept. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet ismerkedni akár óra közben is, vagy szünetekben. Én ugyan a mesterképzést kezdtem már teljesen új helyen, új emberek között, de inkább annak örülök, ha kicsit hátra tudok dőlni, bedugni a fülem és csak magamra koncentrálni. Sosem voltam az a népszerű csaj, nem is leszek, de azért mindig megtalálom a társaságom. Majd alakul nálad is, csak légy nyitott és kezdeményező. Lépj be diák körökbe, menj el sportolni, stb.
2014. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!