Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek miért írják ki a...

Szerintetek miért írják ki a gyakori kérdésekre gyakran, hogy öngyilkosok akarnak lenni?

Figyelt kérdés

Miért van ennyi öngyilkosos kérdés a Gyakori kérdéseken? Megértem, ha valaki nem bírja tovább és végső elkeseredettségében ezt találja megoldásnak, esetleg egy jó barátjának elmondja, együtt megoldják és így mégsem lesz öngyilkos, stb.

De kiírják ide, általában azzal, hogy "Jó megoldás lenne az öngyilkosság?" vagy "Hogy legyek öngyilkos?", stb. Mire várnak, hogy valaki beírja, hogy "Igen, legyél öngyilkos, ezzel ezzel ezzel a módszerrel hatásos lesz, puszi, további szép napot"?


Ti erről mit gondoltok?


2014. okt. 3. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért írják ki hogy valaki jöjjön és öntsön lelket beléjük, hogy adjon valami reményt vagy valami...
2014. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Odafigyelésre vágynak ezek a gyerekek, otthon nem kapják meg, barátaik nincsenek, csak haverjaik, próbálkoznak hát itt, hátha egy idegen meghallgatja őket. Aki valóban meg akar halni, az nem újságolja el fűnek-fának, és nem is úgy intézi, hogy valaki még éppen időben levághassa a kötélről, vagy elvihesse gyomormosásra.
2014. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még az ókorban egyszer eldöntöttem, hogy öngyilkos leszek.

Persze nem egy pillanatnyi elmezavar és szaladtam a GYK-hoz, hogy kiírjam, meg fűnek-fának mondtam, de közben gyakorlatban nem volt semmi; mindent beszereztem hozzá, de ahogy közeledett az idő, egyre idegesebb voltam. Végül, legjobb barátnőm észrevette az idegességem, kérdezgette mi van... végül kibukott előlem.


2 órán át beszélgettünk, teljesen lebeszélt. Megnyugtatott.


Majd pár óra múlva, amikor magamra maradtam egyszerre átvillant az agyamon, hogy nem maradhatok életben, volt oka, hogy öngyilkos akartam lenni. És szépen, csöndben megtettem.

Másnap felébredtem. Nagyon csalódott voltam, hogy nem jött össze. Plusz, rosszul is voltam egész nap fizikailag; ment a hasam, hányingerem volt, gyengének éreztem magam.


Végül elmúlt a rosszullét először fizikailag, aztán lelkileg; már nem érzem magamban azokat, amikért egykor el akartam dobni az életem és boldog vagyok, hogy nem jött össze. Rengeteg mindenről lemaradtam volna és semmilyen probléma nem vezetheti rá az embert erre.


Azóta durvább dolgokat is megéltem, mindegyikért idegeskedtem vagy mélyen magam alatt voltam és nagyon szomorú... de egyszer nem jutott volna eszembe öngyilkosnak lenni.


Ennek már több éve.

2014. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerinted akinek olyan jó barátai vannak, hogy ilyeneket simán megbeszél velük, bízik bennük... az öngyilkos akarna lenni?
2014. okt. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!