Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit lehet tenni szeretethiány,...

Mit lehet tenni szeretethiány, elveszettség érzés ellen, amikor úgy érzem semmi értelme élni?

Figyelt kérdés
Nem tudom megfogalmazni, nincs is neve ennek az érzésnek valójában. Nincsenek barátaim, a családommal sincsen meghitt kapcsolatom, csak nap mint nap köszönünk egymásnak, az életem csak munka, netezés, alvás. Ehhez hozzájön hogy a munkahelyemen sok bántás ér, nem szeretnek a munkatársak, folyton próbálnak megalázni, parancsolgatni nekem, mert csendesebb típus vagyok. Szóval végigszenvedem a napokat, de hétvégén szabadidőmben sincs semmi olyan dolog ami örömet okozna. Van egy barátom (párom) akivel pár hónapja vagyunk együtt, de már most elhidegültünk egymástól, a ritka találkozások, a pénzhiány miatt, sok a veszekedés is. Úgy érzem folyamatosan hogy semmi értelme felkelni, semmi jó nem vár rám egyik nap sem. Legszívesebben elutaznék egy hétre pihenni, Vele kettesben, összebújva elmenekülni a munkahelyi terror, meg a kilátástalanság elől. De ez megvalósíthatatlan, mert nem akar velem lenni, és pénzünk sincsen rá. Jó lenne most egy barátnő is, de sajnos egy sincs. Nem tudom hogy lehet túljutni ezen az érzésen ilyen egyedül. Hogyan lássam szépnek és jónak az életemet, ha egyszer nem az?
2014. nov. 27. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Szeretettel teli elfoglaltságot kell találni. Amikor van egy kis időd, olyan elfoglaltságra van szükség, amiben örömödet leled. Biztos, hogy van ilyen. Nagyon fontos, hogy ne tudja meg senki, hogy mi az. Lehet az olvasás kedvenc témakörödben. Ősszel, tavasszal, nyáron mozgás. Kirándulás.
2014. nov. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
2014. nov. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy biztos, hogy a felszólító módban történő beszéd nem szeretet. Ha meg lehetne tenni egy kis időre betiltanám a felszólító és a kérdő mondatokat. Csak kijelentő mondatokban lehetne beszélni. Átfogalmazva kérdésedet kijelentő mondatra. Meg szeretném tudni a megoldást szeret hiányra, elveszettségre, feleslegesség életérzésére.
2014. nov. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Állj bosszút azokon akit utálnak téged, nincs annál jobb érzés mint szétidegleni, sárba taposni az ellenségeidet.

Ne akard hogy mindenáron szeressenek, ha eddig nem szerettek ezután sem valószínű hogy fognak, le kell szarni mindenkit aki nem fogad el olyannak amilyen vagy, ez a lényeg.

2014. nov. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Atomkakas ***** válasza:
63%
Tényleg nem szép és jó az élet, mert örökös harc az. "Az erősebb elnyomja gyengébbet,. A nagy hal megeszi a kis halat." Te meg én (és még néhányan akik még élnek), nem ezt akarjuk. Szelidségünkkel, békességünkkel vissza élnek: Ezért nincs helyünk, ebben a világban!
2014. nov. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Kérlek, mesélj magadról, hogy majdnem tíz év után, hogy alakult az életed?
2023. szept. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!