Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mikor nagyon magatok alatt...

Mikor nagyon magatok alatt vagytok, mit csináltok, hogy jobban legyetek, attól függetlenül, hogy mi váltotta ki?

Figyelt kérdés
Pár héttel ezelőtt óta eléggé szomorkás a hangulatom, és egész nap semmihez sincs kedvem, még a hobbiaimhoz sem. Mit csináljak, amitől jobban érezhetném magam? Ti mit szoktatok csinálni ilyenkor?

2014. dec. 9. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
A hobbik felé fordulok, de látom az nálad nem jött be. Barátok/barátnők segíthetnek még, valahova ugorjatok be a városban beszélgetni.
2014. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Emberek koze megyek...
2014. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Társaság,sport,zene,tánc.
2014. dec. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Baratok hoz szoktam fordulni!de sokat segit meg nekem ha elmegyek futni vagy valami olyant csinalok ami levezeti a feszultdeget!utana mikor mar felig hula vagyok a faradtsagtol akor egyet alszok!nekem szokot segiteni altalaba vissza jon a kedvem,de ez atol is fugg h mikor miert vagyok magam alatt!
2014. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sírok es kiadok minden felesleges erzest akkor egy ideig ujra nincs vele gondom ameddig ujra meg nem tellik a szemetes.
2014. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megnézek egy Hotel Ruanda (írhattam volna sok más film címet is)típusú filmet és teljesen át értékelődnek bennem a dolgok.
2014. dec. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1, a dolgokon agyalok ezerrel, megoldást találni rá; 2, zenét hallgatok; 3, tesómnak kidumálom magam.
2014. dec. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ilyen esetekben rengeteget gondolkodok, hogy mi történt, miért és mit tudnék tenni, hogy jobb legyen. Az már feltűnt nekem, hogy tesi órák után jobban éreztem magamat. Szerintem megpróbálkozok valami testmozgást végezni ilyenkor. Sírni sosem tudok, akármilyen helyzet is legyen az, legalábbis eddig szerencsére még nem volt olyan. A barátaim meg nem olyanok, akikkel meglehetne beszélni ilyen dolgokat, meg elszomorítani sem akarom őket a bajaimmal. Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 10. 17:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Zene & Vígjátékok
2014. dec. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én most tanultam megy egy technikát. Nagyon egyszerű, sokkal inkább, mint gondolnánk. És MŰKÖDIK!!!! :D


Kis felvezetés: másfél éve elhagyott a párom, anyagilag mélypontra kerültem és totál depressziós lettem. Alkoholproblémák (meg durvábbak is) és mély magamba zuhanás érzelmi hullámvasutazással. Ja persze a kisugárzásommal a nőket úgy taszítottam, mint két azonos pólusú mágnes.


Nemrégen találkoztam egy nagyon bölcs és segítő emberrel, aki elmagyarázta, hogy a tudatalattink teszi a dolgát, mert van egy program, amin végig kell mennie. (ez az, amit a keleti filozófia karmának nevez)


A tudatunk pedig az, ami mintegy kis "önálló lény"-ként él bennünk és örökké okvetetlenkedik, negatívkodik, mert azt tanították neki. A nyugati civilizációnk nagyon a negatív felől közelíti meg a dolgokat. A tudat pedig eszerint örökké pánikol, félelmeket, aggódásokat gerjeszt, szinte mintha az lenne a célja, hogy szenvedjünk.


Tudatosan lehet ez ellen tenni: amikor jön egy ilyen negatív gondolat, hogy "úristen mi lesz ha..." és még be is villant egy jóvátehetetlen végkövetkezményt, akkor azt kell mondani magunkban neki, hogy "és aztán? meg fogom tudni oldani" és minden ilyen negatív löketet így kell elhessegetni. És kiválóan működik. Abba kell belegondolni és hinni, hogy a tudatalattink bármit meg tud valósítani, ha bízunk és hiszünk benne, meg kell tanulnunk az önszeretetet is. Ha szeretjük magunkat és bízunk, hiszünk a tudatalattink hatalmában, erejében, oltalmazó mivoltában, akkor az nem azt jelenti, hogy nem lesznek gondjaink, csak a "problémá"-ból "feladat" lesz és lesz is mindig megoldás mindenre.


Az önszeretet gyakorlása (szintén működik, pár hét után érezhető a változás) alé állsz a tükörnek, a saját szemedbe nézel és azt mondod: "én vagyok a legjobb, a legszebb és a legokosabb". Fontos gyakorlat. A tudatalattink kb 21 nap alatt el is fogja hinni. És elkezdi a kisugárzásunkat, a környezetre gyakorolt hatásunkat és a helyzetfelismerésünket úgy alakítani, hogy abból a nekünk legjobb jöjjön ki.


Működik. Veszteni való nincs, meg kell próbálni, pénzbe sem kerül.


Kérdésedre a válasz:

Mit szoktam csinálni olyankor? Mármint amit fent írsz.

Hát ezt, amit leírtam és jobb lesz. Azonnal jobb lesz.


Én ma is használtam a módszert és meg tudtam előzni egy összeveszést egy barátommal pl. Illetve ért egy frusztráló dolog ma, amitől pár hónapja legalább egy hétre magam alá kerültem volna és most mosolygok és jó a kedvem.

2014. dec. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!