Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Még is miért van ez?

Még is miért van ez?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok.Elég sokat dolgozom,elvégeztem az iskoláimat is,nem drogozok,nem iszom,nem tettem soha semmi rosszat.Segítőkész vagyok,jószívű.Persze nem tökéletes.


Egyetlen bajom van,hogy félig sajnos cigány vagyok,mind össze a hajamon,és egyéb szőrzetemen látszik mind ez.A bőröm fehér,a hangom sem olyan mint egy cigányé.Sose loptam,és mint írtam,senkinek se tettem semmi rosszat,még a hajléktalanoknak is vittem ennivalót,vagy néha egy pár száz forintot.Tegnap pl a mellettem lévő "gyerek",elment az idős néni mellett,aki csak annyit kért,hogy segítsen a metróig levinni,a kb 50-kg táskáját,épp ment az unokáihoz,én oda mentem és mosolygós arccal megköszönte,hogy levittem neki,még mondta is,hogy képzeljem el hogy ő a nagyim,talán megérezte hogy nekem már nem élnek.

Mindent megtettem,amit ember tehet.Nem jártam szórakozó helyekre,helyette tanultam,és igen van egy jól kereső állásom,több mint 1 és fél éve.


Nekem egyetlen dolog fáj,hogy sokszor ha felszállok a buszra illetve a metróra,sokak szemében látom,hogy na itt egy b.cigány,és fáj nekem sokszor ez,és sokszor magamra veszem.

Mintha én tehetnék arról,hogy anyám 24-éve össze állt egy rohadt cigánnyal.Én sem ilyennek akartam születni,mellesleg mikor megszülettem,már rég elváltak.

Anyum Magyar,nevelő apám is,normális nevelést kaptam,mindenem megvolt,de viszont én nem úgy nőttem fel,mint a mai naplopó kis hülye gyerekek,én 12-éves koromtól nem kaptam zseb pénzt,mindenért én dolgoztam meg,idős nénikhez jártam kertet takarítani,vagy szóró lapoztam,fát mentem vágni,pakolni stb.

Nem tartom magam sem helyesnek,sem rondának.Inkább átlagos,több lány véleménye alapján.Minden barátnőm Magyar volt.Én is elítélem a cigányok viselkedését,mint mások.De komolyan,miért kell mindenkit egy kalap alá venni?Vagy mit csináljak fessem be a hajam,meg a szemöldököm,és ez megoldás lenne?


Néha nagyon rossz,mikor egy fáradt nap után haza fele,látom néha a rossz nézést,vagy ha előttem áll valaki,a mozgó lépcsőn,hátra néz és rögtön megnézi a táskáját,hogy nem-e nyúltam bele,és maga elé teszi..Egyrészt sosem lopnék,mellesleg meg több tízezer forint van nálam,de ha nem lenne így,akkor sem tennék ilyet soha,mert sose loptam még egy 100-ft értékű csokit sem.


Van valakinek valami ötlete,hogy hogy lehetne ezzel így együtt élni?Mert volt hogy majdnem elsírtam magam,annak ellenére hogy nem vagyok az a sírós típus.


2015. jan. 31. 18:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mellesleg hozzá teszem,volt még rasszista haverom is,véletlen?Nem!Mert nem vagyok olyan,mint azok a férgek.
2015. jan. 31. 18:43
 2/11 anonim ***** válasza:
Spanyolok, görögök mind úgy néznek ki mintha félig cigányok lennének, ja meg az arabok is. Nem akarsz kiköltözni valamelyik országba?
2015. jan. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elvárod, hogy ne legyenek veled szemben előítéletesek, de te lazán férgezel le mindenkit a lopós cigánytól a tisztességesen élő cigányig.


Javasolni azt tudom, hogy békélj meg magaddal, ez vagy te, ez van. Tisztességesen élsz, segítesz másoknak, nincs miért foglalkoznod azokkal, akiket nem is ismersz, de lenéznek.

2015. jan. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sokszor csak túlgondolod ezt a helyzetet, és azt hiszed ezt gondolják rólad, mert konkrét esetet nem írtál, hogy emiatt negatív dolog ért volna. Én pl. ha valaki mögöttem áll legyen az szőke vagy fekete mindig előrehúzom a táskámat.

Néha talán másnak is rossz napja van és rosszul néz rád... Szerintem magadat kergeted ebbe az őrületbe!

2015. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,kivéve az első választ.

Menj te Spanyol-Országba.


Bár őszinte leszek,pont leszarom,ha annak néznek ami,az más hogy nem esik jól.Én is lenézhetnék,kb minden 2. embert,aki velem jön az utcán szembe,mert igénytelenek,sok ember munka nélküli,stb.És teszem?Nem.De talán nekem is ezt kellene ezek szerint,jót nevetni,ha valakin pl kínai gagyi cipő van,vagy csak egy 10000ft értékű telefonja van.


Bár igen,itt biztos nem tudom leélni az életem,csak ami a vicc,közfeladatot ellátó személy vagyok,de hát ennek a nagy közösségnek szívem szerint ló#aszt se tennék,mert nem érdemli meg senki se.

2015. jan. 31. 19:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Te sem vagy jobb,ha így beszélsz másokról.

Nem értem mit foglalkozol velük, meg kellene tanulnod, hogy csak olyan emberek véleménye számítson, akik fontosak neked, vagy ismernek. Az utcán meg kit érdekel ki hogy néz rád. Tapasztalatból beszélek.

2015. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Firedoom ***** válasza:

Fuuuu., gyakorin eddig nem hulyeztem le senkit, de teged le foglak ha ezt folytatod.

Ki a faszomat erdekel, hogy milyen a származása? Ugyan ugy lenezed a többieket mint ahogy allitolag ok néznek le teged. Lehet le is néznek, de ez lényegtelen szamomra.

Mi az istenért nem lehet egyenlőnek tekinteni minden embert? Mindenki ugyan ugy értékes. -.-

2015. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szia! :)

En pont most ismerkedtem meg a cigany sraccal, nagyon nagyon kedvelem. Pedig most visszagondolva...voltak nagyon negativ gondolataim, eloiteleteim vele kapcsolatban az elejen... Mindet megbantam. :)


Szoval, velemenyem szerint a problema ott kezdodik, hogy a buncselekmenyek nagyon nagy szazalekat romak csinaljak. En nem tartom magamat rasszistanak metron cigany gyerek elotti taskavigyazasnal, azok utan, hogy testveremet egy helyi cigany banda rabolta ki es verte meg ("feleslegesen", mert mar ahogy cukkolni kezdtek keszseggel adott volna oda minden erteket) vagy pl. azutan, hogy fenyes nappal a villamoson egy korodbeli hulyegyerek neki esett egy felkomas, aktataskas uzletembernek pusztan azert mert ranezett. Nem bamult, nezett ki a fejebol mert hajnalok hajnalak dolgozni kell mennie.


Szerintem ezek utan jogos a kisebb felelem, tartozkodas a romaktol. Nagyon sajnalom, hogy kozben vannak ilyenek is, mint Te, de hat mi lehet a megoldas?

Neked is kene tenni a dologert, mindenhol buszken mondani, hogy cigany vagy. Ha minden hozzad hasonlo nem bujna el az attrocitasai moge, akkor talan jobban remenykednenek az emberek es kevesebb megkulonboztetes erne Teged.

2015. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!De én nem érzem magam cigánynak,nem cigányok közt nőttem fel,nem úgy viselkedem,szerintem az cigány,aki úgy viselkedik.


Másrészt,szöveg értési gondok vannak,nem írtam egy szóval sem,hogy minden cigányt elítélek,hiszen tudom jól,hogy sok hozzám hasonló normális ember is van köztük.Erről ennyit.De tényleg köszönöm!

2015. jan. 31. 22:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha bizonytalanságot és alacsony önbecsülést sugárzol, csúnya nézéseket fogsz észrevenni. Ilyenkor próbálj a jól fizető állásodra és arra gondolni, hogy mindig sikerült jó csajokat szerezned magadnak. Gondolj pl. Csányi Sándorra, sztár színész lett, tele van önbizalommal. Ne fogalkozz mások nézésével, ha magaddal és a lelkiismereteddel rendben vagy, mit számít? Nem mások reakciójától függ az elégedettség, annak belülről kell jönnie. Ha másként nem megy ne nézegesd mások arcát meditálj inkább. Lehet, hogy azért néznek csúnyán mert úgy érzik, hogy Te nézed őket. Nyilván ez nem minden esetben igaz. Mindenképp próbálj meg mosolyogni és önbizalmat sugározni, nem a haj-és szemöldökfestés fog segíteni, Beyoncé vagy Tina Turner sem lesz attól fehér, ha szőkére vagy vörösre festi a haját. Ami nem is baj, mert úgy jók, ahogy vannak.
2015. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!