Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Beteges ha valami rossz...

Beteges ha valami rossz történik velem akkor ezzel nyugtatom meg magam?

Figyelt kérdés
Ha valaki el árul vagy csalódok vagy beteg vagyok, vagy akár valami döntés előtt állok ami nehéz akkor mindig a csillagokra gondolok amik a kedvenceim, arra gondolok hogy milyen hatalmas nagyok, mekkora a tömegük hozzám és a többi emberhez képest és ez megnyugtat mintha a barátaim lennének akik érinthetetlenek és elpusztíthatatlanok, és ők és én rendkívül jelentéktelenek vagyunk hozzájuk képest akármi is történik ők ott lesznek a világegyetemben és energiát bocsájtanak ki magukból, életet biztosítanak a bolygókon és ha ezekre gondolok megnyugszom és már nem érdekel semmi. Jól érzem magam.
2015. márc. 16. 23:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A legtöbbjük valószínűleg már rég elpusztult, szóval ez ne nyugtasson:D
2015. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ennek egy kicsit jobban olvass utáni mielőtt hülyeségeket beszélsz (mosolygós arc)
2015. márc. 16. 23:30
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
A csillagok nagy része, aminek a fényét látod éjszaka már nem is létezik.
2015. márc. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Te olvass utána jobban, mert sok olyan csillag van, ami olyan messze tőlünk, hogy mire a fénye ideér, a csillag életének már vége.
2015. márc. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mikor mondtam hogy nincs ilyen helyzet ember?


Van ilyen, de alapvetően az a feltevés hogy "a legtöbb csillag már nem is létezik" nem igaz.

Ha egy csillag fénye fénysebességgel terjed akkor a tőlünk 22 fényévre lévő csillag-nak a 22 évvel ezelőtti állapotát látjuk, ha 100 fényévre akkor a 100 évvel ezelőttit.

2015. márc. 16. 23:42
 6/13 A kérdező kommentje:
Egy csillag akár 10milliárd évig is létezhet vagy még sokkal tovább a mi napunk elméletileg egy fősorozatbeli csillag nagyjából 10 milliárd éves élete lesz. A mi napunktól 100 ezer fényévre is csak azt látod milyen volt 100 ezer éve az pedig mégis mennyi szerinted a 10 milliárdhoz képest? Na ugye...léteznek a másik meg hogy anyag nem vész el csak átalakul szerinted ha annyi csillag elpusztul akkor mi lesz azzal a sok anyaggal? Elárulom abból is csillag lesz. A csillagok folyamatosan születnek és pusztulnak el.
2015. márc. 16. 23:45
 7/13 anonim ***** válasza:
És sok csillag több százezer/millió fényévre van.
2015. márc. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Immanuel Kant válasza:


Két dolog tölti el csodálattal a lelkem: a csillagos ég fölöttem és az erkölcsi törvény bennem.

2015. márc. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Keressetek csillagászat kategóriában ha nem tiszta valami, ott nagyon sokan nálam sokkal érthetőbben és jobban el tudnak magyarázni dolgokat.


Annyit megjegyeznék hogy az sem igaz hogy főleg azok nem léteznek amiket jól látunk az éjszakai égen.

Azoknak a csillagoknak van a legnagyobb fényessége (nem abszolút fényessége) ezért azok jóval közelebb vannak mint a halvány csillagok pl a Sirius alig pár fényévre van tőlunk.

2015. márc. 16. 23:57
 10/13 anonim ***** válasza:

(az első viccelt.) teljesen jó, hogy mint Kantot, csodálattal és nyugalommal tölt el. Ezt nem érinti az a kérdés, milyenek a csillagok összetételei, mikor robbannak, stb. Ez más területre tartozik. A csillagos ég szép. Ez tölti el gyönyörűséggel a lelket. ÉS jó, hogy ez így van, hálás vagyok, hogy vagyok, hogy láthatom, hogy olyan szép a világ! Ezek az érzések feltöltenek, energiát adnak és így könnyebben viszi az ember a terheket, az árulásokat, amit pedig oly nehéz elviselni.

Szép verseket is olvasni szoktam, hasonló hatásért. József Attila, Radnóti, Weöres... Őrzöm e kincseket, gazdaggá tesznek.

"Őrzők, vigyázzatok a strázsán,

Csillag-szórók az éjszakák,

Szent-János-bogarak a kertben,

Emlékek elmult nyarakon,"

Ady


Jó éjszakát!

2015. márc. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!