Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elítélendő, ha valaki azért...

Elítélendő, ha valaki azért vet véget az életének, mert sosem volt vonzó a másik nemnek és emellett a szociális képességei sem jók?

Figyelt kérdés
Tehát olyan ember, aki sosem volt társasági lény, emiatt nem nagyon vannak barátai és sosem volt kapcsolata sem. És mindez erősen rányomja a bélyegét az egész életére.
2015. márc. 22. 22:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%
Igen. Nincs kifogás. Mindig van kiút.
2015. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%
Én senkit nem ítélek el, aki véget vet az életének, szerintem jogunk van rendelkezni a saját életünk felett, és ebbe senki nem szólhat bele. A társadalom nagyrésze pont az ellenkezőjét vallja.
2015. márc. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
En sem vagyok tul tarsas leny. Vannak barataim persze nem otszazan es sokkal jobban szeretek beten beszelgetni mikozben egyedul vagyok. Nekem sem jo ez igy, es tisztaban vagyok vele hogy ha nem nyitok a dolgok fele egyedul halok meg. Vannak ongyilkos gondolataim de nem tennem meg, mert szerintem magunknak csinaltuk ezt. Ha nem tetszik valtoztass es tudod mit szerintem az ongyilkossag gyavasag. Gyava vagy ahhoz hogy szembenezz a problemaiddal es megoldd oket. De ha nagyon akarod, csinald csak. Kinek lesz jobb?
2015. márc. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
*neten bocsanat
2015. márc. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Általános jellegűnek szántam a kérdést, nem konkrét emberre értve.
2015. márc. 22. 22:32
 6/25 A kérdező kommentje:

"A társadalom nagyrésze pont az ellenkezőjét vallja."


Az lehet, de a társadalom az, amelyik egyben ki is közösíti ezeket az embereket.

2015. márc. 22. 22:33
 7/25 anonim ***** válasza:
Nos, a karma törvénye szerint, aki véget vet az életének, annak azonnal újra le kell születnie, és megkapja ugyanazt a feladatot, hogy oldja meg. Ugyanis a karma törvénye szerint azért vannak az ember életében a problémák, hogy azt itt a Földön megoldja. A karma törvénye szerint a lélek a lélekdimenzióban (értsd: a Mennyországban) a lélek saját maga választotta a nehéz feladatot, hogy itt a Földön megbírkózzon vele, és megoldja. Ha ebből a feladatból idő előtt kilép (értsd: véget vet az életének), akkor nem végezte el a saját maga által kiválasztott feladatot, ezért visszaküldik újra leszületni addig, amíg el nem végzi a feladatát. Tehát ebből következik, nem érdemes véget vetni az életnek, mert a következő életében ugyanezt a feladatot kell megoldania. Tehát ebből következik, inkább most, itt, ebben az életében oldja meg a problémáit, sokkal jobban jár.
2015. márc. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Így van, rendkívüli nyomás nehezedik mindenkire, aki egy kicsit is eltér az átlagtól.
2015. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%
imádom amikor az emberek gyávának nevezik az öngyilkosokat. Abba sosem gondolnak bele, hogy egy gyáva ember sosem tudná leküzdeni a legerősebb ösztönt mind közül, az életösztönt. Mondjuk azért mert nem szociális az ember még nem kéne eldobni magunktól az életet.
2015. márc. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
#3 vagyok azert remelem nem sertodtel meg kerdezo, altalanossagban is ez a velemenyem
2015. márc. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!