Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék bocsánatot...

Hogyan tudnék bocsánatot kérni tőle?

Figyelt kérdés
Tudom ilyenkor azt mondják lépjünk túl rajta mert nem lényeges..Nos,én nem ilyen vagyok..Megbántottam valakit/valakiket és a lelkem nem tud megnyugodni még hosszú idő után sem..Mindkét illetőhöz közöm volt,csak történt valami és azóta nem beszélünk..Mégis azt érzem hogy ez lenne a legegyenesebb út ha bocsánatot kérnék tőlük.Igazából azt tudom hogy hol laknak.
2015. márc. 28. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
akkor kérjél bocsánatot.
2015. márc. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2 hónapja nem beszéltem velük..Nem tudom szóba állnának-e velem.
2015. márc. 28. 10:26
 3/10 anonim ***** válasza:
akkor keress kifogásokat és gyötrődj tovább.
2015. márc. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom ajánlott-e valakihez szó nélkül beállítani..Levél írásra gondoltam de azt már 1x ellőttem.
2015. márc. 28. 13:23
 5/10 anonim ***** válasza:

csináld azt, amitől te szerinted megkönnyebbülsz.

nyilván nem nekik van szükségük a bocsánatkérésedre, hanem neked van szükséged arra, hogy bocsánatot kérjél.

ne az legyen a célod, hogy ők megbocsássanak, mert az nem rajtad múlik, az az ő döntésük.

legyen az a célod, hogy te megkönnyebbülj. Ha attól megkönnyebbülsz, hogy úgy érzed, te megtetted, ami tőled telt, mert te bocsánatot kértél, akkor kérjél úgy, olyan formában bocsánatot, ami szerinted elhozza a megkönnyebbülést neked.

ha a levélírástól nem könnyebbültél meg, akkor lehet, hogy a szóbeli kommunikáció segíteni fog. lehet ez telefon, lehet személyes látogatás, ahogy érzed.

2015. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudom nyílván azt hogy ez inkább nekem fontos mint nekik..De az a baj hogy ők ezt úgy intézték el hogy letiltottak..Pedig ezzel nem zárták le véglegesen..Exemmel se zártuk le a kapcsolatunkat normálisan..Ez is lehet a baj..Illetve az hogy baromi sokáig szerettem a szakítás után is..Talán ha egyszer találkoztunk még utána..Csak tudod ők mint emberek problémásak.(lelki bajosak,önbizalomhiàny,elnyomás)

Azt gondolják hogy olyan vagyok mint a többi közben meg sem ismertek normálisan engem..Nem értem miért nem tudom ezt elengedni..Nem tudok azóta mással ismerkedni sem..Tartom magam annyira felnőttnek hogy meg tudjak oldani dolgokat..Igazából az ott kiváltott reakcióktól félek..Hozzám beállítana valamelyikük én sem tudnék mit reagálni..Nem mellesleg ők távolságtartóak az emberekkel..

2015. márc. 29. 08:47
 7/10 anonim ***** válasza:

akkor próbálj felkészülni, amennyire lehet, utána meg próbálj meg telefonon/írásban időpontot kérni, vagy valahogy bocsánatot kérni, és jelezni, hogy te szeretnél velük beszélni.

Ha ettől elzárkóznak, akkor nem tudsz mit tenni, de legalább írásban ki tudod magadból adni a dolgokat, és talán elolvassák.

Ha reagálnak, akkor jó, akkor talán meg tudod beszélni.

Ha meg nem, akkor nem tudsz mit tenni, mert nem rendelheted ennek alá az életedet.

Írj le mindent, amit szeretnél, küldd el levélben, és kérjél időpontot.

Talán már a levél megírása is segít, és nem is lesz szükség többre, mármint azért, hogy el tudd engedni a dolgot.

Be kell látni, hogy van egy pont, ami után nem tehetsz semmit.

Mindenki követ el hibákat, nem csak te.Nem kell életed végéig vezekelned, akkor sem, ha ők nem hallgatnak meg.

2015. márc. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem ismertek meg csak felszínesen..Az hogy lefeküdtem a testvér párral sajnálom megtörtént..De én szeretném tartani velük a kapcsolatot..Igaz sokminden történt és lehet nem lesz ugyanolyan de annyi mindent megpróbáltam már..Lassan kezdem feladni ezt..
2015. márc. 29. 12:13
 9/10 anonim ***** válasza:

ha ők nem akarják veled tartani a kapcsolatot, azt tiszteletben kell tartani.

nekik nyilván ez egy nagyon kínos emlék.

kérjél bocsánatot, és add föl, igen.

ebből már nem lesz, nem lehet jó kapcsolat.

ha ők nem ismertek meg, így jártak. keress más embereket, akiket megismerhetsz, akikkel megismertetheted magad. tanulj a hibából és lépj tovább.

2015. márc. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon régóta megy ez már..Egyszerűen elsírom magam ha előjön a dolog...Nem tudom mit csináljak ezekkel a sírásokkal..
2015. márc. 30. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!