Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Valaki segítsen. Öngyilkos...

Valaki segítsen. Öngyilkos akarok lenni?

Figyelt kérdés
Nem látok már más kiutat. El akartam menni a pszichiátriára, de lebeszéltek róla. Az utolsó ember akit szerettem elhagyott. Nincs senkim. Nem tudok semmi jó dologra gondolni mert semmim és senkim nincs. Nagyon rosszul is élek. Semmi sem megy, bármibe kezdek bele ott hagyom mert nem tudom csinálni. Nem megy ez az élet. Annyira utálom magam amiért ilyennek kellett születnem. :(
2015. márc. 30. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pedig menj el szakemberhez minél előbb! Idővel jobb lesz, meglátod. Újra fel kell építened az életed, lehet, hogy a nulláról, de nem lehetetlen, sokan vannak/voltak így vele.
2015. márc. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szívesen meghallgatlak, ha gondolod.

2015. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok (ami az élet nehézségeit illeti), de hogy öngyilkos akarjak lenni...na, azt az örömet nem adom meg az ellenségeimnek se. Inkább a harcba pusztulok bele. Úgyhogy fel a fejjel!:)
2015. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Hallottál már a reinkarnációról? Nos, a karma törvénye szerint, aki véget vet az életének, annak azonnal újra le kell születnie, és megkapja ugyanazt a feladatot, hogy oldja meg. Ugyanis a karma törvénye szerint azért vannak az ember életében a problémák, hogy azt itt a Földön megoldja. A karma törvénye szerint a lélek a lélekdimenzióban (értsd: a Mennyországban) a lélek saját maga választotta a nehéz feladatot, hogy itt a Földön megbírkózzon vele, és megoldja. Ha ebből a feladatból idő előtt kilépsz (értsd: véget vetsz az életednek), akkor nem végezted el a saját magad által kiválasztott feladatot, ezért visszaküldenek újra leszületni addig, amíg el nem végzed a feladatodat. Tehát ebből következik, nem érdemes véget vetni az életednek, mert a következő életedben ugyanezt a feladatot kell megoldanod! Tehát ebből következik, inkább most, itt, ebben az életedben oldd meg a problémáidat, sokkal jobban jársz!
2015. márc. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

dehogy akarsz te öngyilkos lenni

mindenki maga határozza meg milyen életet él, ha valamibe belekezdesz csináld végig és nem lesz gondod. Most gondolj bele ha tényleg azon a határon vagy esetleg hogy öngyilkos legyél, akkor mi veszteni valód van ha megcsinálsz valamit? Konkrétan semmi veszteni valód nincs akkor, bármit megtehetsz.

2015. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem akarsz öngyilkos lenni.
2015. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

" Az utolsó ember akit szerettem elhagyott."


Egyik hülyegyerek a környéken is azért ugrott ki a 10-ről mert szakított vele a csaja. Aki ennyire buta az meg is érdemli.

2015. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd nekem leírhatod a problémáidat :)
2015. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Te egy élőlény vagy. A kis virág is egy élőlény. Közös bennetek, hogy képesek vagytok erőkifejtésre. Erőt kifejteni a semmibe nem lehet, illetve meglehet próbálni, de nincs sok értelme, ezért nem is szokás.

A kis virággal szemben amint kibuggyan magából megannyi akadályba ütközik amivel szembe erőt kell kifejtenie. Ott a föld amit maga fölött szét kell túrnia, meg a gravitáció ellen is kell küzdenie, majd a szél szaggatja, eső veri, letapodják, szóval egy csomó baj éri, és ezen bajok erősítik, azaz erőt serkentenek benne. A kis virágról ugorjunk a fáig, ami aztán szép sudár lesz, meg kell tartania önmagát, és rá még inkább hatnak az elementális erők. Igazából ha nem érné külső hatás a növényeket ki se nőnének, mert nincs mire fel, nincs inger amire válaszolni kéne.

Az állatok is élőlények, és ők is fejtenek ki erőt, a világba. Mennek, szaladnak, harcolnak, játszanak, (a kicsik, amiből majdan harc lesz) táplálkoznak, szaporodnak és ezekhez nem elég csak tétlennek maradni. Külső, belső ingerek és ezekre válaszul ösztönök vezérlik őket, de a lényeg, hogy működnek.

Az ember egy mókás dolog. :D Az embernek van egy okos agya. Alias egó. Amint felnő az ember érik hatások, megtanulja mi jó s mi rossz, a társadalmi normákat, szocializálódik, tömi az agyába a média a jóságot és kialakul egy szűrő, a világ és a tudat között. Amit ezen szűrőn átenged az ember az jó, ami ezen fennakad az rossz. Ami rajta áthalad azzal szemben táplál az ember jót érzést, ami meg megakad azzal szemben rossz érzése támad az embernek. A rossz érzés nem más mint, hogy azon erő ami az inger hatására keletkezik benned nem a megfelelő módon lesz felhasználva. Ugyanis azon erő fennakad az agyadon, és ott cirkulál, a gondolatot táplálva ami bevésődött, és ami szerint meg kell ítélned a dolgokat. És feszül, gyülemlik benned az egyébként életet szolgáló enerdzsi. Gyűl-ölet=Az erő benned halmozódik, és károsít.

No de mi is ez az erő? Mert ugye mikor meg áthalad a szűrőn az infó akkor jóság van. Szeretet. Igazából csak szeretet van, és a gyűlölet, félelem, irigység, harag, kutyafüle is mind szeretet, csak rosszul van felhasználva. Amikor ér egy inger akkor a szer-etet, és mivel ez a működtető életerő ez az a bizonyos 5. elem, a szer-elem.

Az igazságról és, hogy mi jó és rossz még egy kicsit.

Van neked egy tested, a tested megannyi sejtből áll. Ha a tested éri egy masszív mechanikai hatás (sérülés) akkor az fáj, és 100ból 100 gyereket megkérdezünk, hogy ez jó é avagy rossz, tuti azt mondja, hogy rossz. Szóval a sejtfolytonosság megszakítása a testben fájdalmat generál ami jelzi, hogy az egész állomány veszélybe kerülhet, ezért ellátásra szorul. Az egység megbontása tehát a rossz. Ha viszont valami finom mechanikai inger éri a testet egy simogatás, ölelés, masszírozás, szex, az olyan válaszingert generál amire annyit lehet mondani, hogy jó. Szóval ami inger finom módon serkenti a sejtek közti működést az lesz a jó. (Tudom van az a tétel, hogy ahol az ember megsérül ott majd beforr és ellenállóbb lesz blablabla, de most a közvetlenségről beszélek.)

A kettő között nem tudom feltűnt e de ott volt valami ami az igazi rossz. Igen a semmi. Ha semmi inger nem ér amire válaszolni lehetne úgy a létező létének értelmét veszíti, és meghal. Az öngyilkos gondolat is ilyen. Az ingerekre való reakciómentesség a külvilág felé, léted értelmetlenségébe torkollik, és táplálod a gondolatokat amik nem maguk az élet, majd feladod, mert beleőrülsz. DE TE ÉLŐLÉNY VAGY! SZARJÁL LE MINDENT, ÉS TÖREKEDJ A JÓRA, AMI JÖN! Ellentmondás kicsit mi, hogy leszarni mindent és közben a jóra törekedni? Azt értem alatta, hogy tedd meg ami jólesik, de legjobb tudásod szerint másnak sem fog rosszul esni. Persze nem vagyunk egyformák, és lehet fennakadnak dolgokon mások, de ne érdekeljen. Ereszd el, menj tovább, mond, hogy bocs, aztán cső.

Szóval az igazság is olyan, hogy él bennem egy igazság amit megtanultam, elfogadtam, és ott a külső valóság, és a kettő csak nem fedi egymást. Nincs konszenzus. Hát akkor valaki téved, és tényleg. A természettel szemben értelmetlen haragra gyúlni, ott az igazság ott van, és kész. Az emberek igazságával való konfrontálódás már érdekesebb. De ami a lényeg, hogy akármennyire nem értesz egyet a másik tevékenységével akkor se légy haragos. Akkor és ott fogadd el a valóságot, és menj tovább. Nem kell, hogy részeddé tedd azt amit a másik képvisel, ezért felesleges tiltakozni ellene. Ne a rossz ellen küzdj, hanem a jó érdekében munkálkodjál.

Eszek egy kis tócsit. :D

2015. márc. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
:) irj segithetek rajtad
2015. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!