Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy hagyjam abba ezt a...

Hogy hagyjam abba ezt a beteges álmodozást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már beteges amit csinálok. Legszívesebben egésznap zenét hallgatnék és álmodoznék a barátaimról (akik persze a valóságban nincsenek). Mindig mikor ezt csinálom, egyszerűen boldog vagyok de utánna... Próbálom agitálni magam hogy majd egyszer úgyis kinövöm, pedig valahogy érzem hogy nem így van. Ez az egész álmodozás már patológiás ragaszkodás az állítólagos boldogsághoz. De utánna elöntenek az elégikus gondolatok, mivel tudom hogy a dolgok amiket összehordok a fejemben csak az agyam tévképzetei. Mindig azt képzelem hogy én egy jófej, intelligens, okos, szép vékony lány vagyok akit persze mindenki szeret és népszerű. Persze ez mind ennek a szöges ellentéte. "Itt" mindenki kihasználja azt hogy nem szólok vissza senkinek, és sajnos rettentő szociábilis tudok lenni (még azokkal is akik bántanak) Jövőre megyek koleszba, ott meg ugye nem csinálhatom ezt :D Hogy csináljam azt hogy ez ne csak álom legyen? Ilyen személyiséggel elérhetem azt hogy az osztálytársaim ne érezzenek ekkora dominanciát felettem, vagy gyökeresen meg kell változnom?

14/L

Előre is köszi a válaszokat és bocsi a túls ok dumáért :)


2015. ápr. 19. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Tizenkilenc éve próbálok rájönni erre, kérdező. Majd szólok, ha lesz értelmes válaszom.
2015. ápr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én rájöttem. Khmm.. persze ez nem jelenti azt, hogy másnak is bevál.

Én kb. ugyanezt csináltam, mint te. Folyamatosan arról álmodoztam, amim nincs, és olyannak képzeltem el magam amilyen lenni akarok.

Sok idő elteltével egész egyszerűen elfogadtam ezt a helyzetet. Nincs konkrét megoldókulcs, nincs ősi tudás, nincsenek eszközök - formák amikkel el lehet érni azt a szintet, amikor már nem az álmaid alkotják önmagad. Ez kifejlődik, a gondolkodásmódod eljut egy szintre, ami már képes felfogni azt, ami veled történik. És ezután is ugyanúgy álmodoztam, de már nem éreztem rosszul magam a bőrömben. Később sikerült is pár dolgot megvalósítani az álmomból.


Rajtad múlik, nincs konkrétuma a megoldásnak. Nagyon fiatal vagy, vigyázz hogy ne k*rvulj el (ezt azért írom, mert a legtöbb fiatal lány aki ilyen helyzetben van, egy rib**nc lesz), és próbálj rájönni arra, hogy az álmaidban lévő dolgok mind tökéletesek - és ilyen dolog nem létezik ebben a világban.

2015. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fúúú hogy mit csinálj? Ez a kérdés? Hogy hagyd abba az álmodozás? Szerintem sehogy. Ne változz meg. Érd el azt, hogy annak szeressenek, aki vagy. Álmodozásoddal együtt.

Persze ha csak álmodozol az nem elég. Csinálj mellette valamit. Kezdj el sportolni, tanulni, tervezd a jövőd, csináld azt amit szeretsz. Ne foglalkozz másokkal, azzal foglalkozz, hogy te boldog légy. Ha magadban rendet raktál, elmúlik az álmodozás is, ha a hobbid apróban teljesíted, teljesülnek az álmaid is. Természetesen ez nem ilyen egyik napról a másikra folyamat. Mivel mindannyiunk élete más, nem is tudok tökéletes receptet írni... Csak a véleményem.

Ne akarj semmit se kinőni, nőj fel, és maradj saját magad.

2015. ápr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyan szépen össze szedték, hogy mást érdemlegeset nem is tudnék hozzáfűzni. Mindenki szokott álmodozni csak vannak azok az emberek, akik nem elégedettek az életükkel és kicsit jobban beleélik magukat.
2015. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hóbogyó válasza:
Írd le. A hatalmas képzelettel rendelkező emberek általában ilyen formában szokták kiélni az álmodozást. Nagyon jó kis sztorik születhetnek aztán ki tudja, ha bejön, akár író is lehetsz.( Persze, ha szereted). A lényeg, hogy ne elfojtsd a kreativitás ezen formáját, hanem próbálj kezdeni vele valamit. :)
2015. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Jaj, végre még valaki, aki ilyen ügyesen játszik a szavakkal! :D Oké, ezt muszáj volt leírnom..

És, hogy válaszoljak is.. szerintem is jó ötlet, hogy kezdj el valami sportra járni. Nem muszáj sport legyen, olyasvalamit válassz, amit szeretsz. Ott nagy valószínűséggel találkozhatsz olyanokkal, akik hasonló cipőben járnak mint te. És velük garant jól ki fogsz jönni.

Na meg az is jó módszer ha vársz. Tudod, egyszer mindenki életében eljön az a csodálatos időszak, amikor átélheti a rég óta áhított sztoriját, amikor ő a "szupersztár", ilyesmi. Csak győzni kell kivárni! :D

2015. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!