Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tudnék tenni az állandó...

Mit tudnék tenni az állandó letargiám és magányom ellen?

Figyelt kérdés

Már egy ideje tart nálam ez az állapot. Nem is tudom olyan üresség érzés hatja át a hétköznapjaimat,úgy érzem mintha az idő elképesztő gyorsasággal telne miközben velem nem történik semmi.Szó szerint semmi.Csak fekszem és arra eszmélek,hogy eltelik fél nap anélkül,hogy bármi értelmeset csináltam volna.A kötelező feladataimmal folyton elmaradásaim vannak.Talán a lustaságom miatt de elképesztő nehezen szánom rá magamat arra,hogy bármit is tegyek.Elég enervált vagyok,van olyan,hogy egy nap legalább 2 órát alszom napközben. Az iskolában az egész évben rosszul teljesítek.Sokszor nem járok be mert rosszul érzem magam (fizikailag) és emiatt lemaradok a tananyaggal, a dolgozatok megírásával. Van hogy minden erőlködésem ellenére elalszom órán. Már azok a tantárgyak sem érdekelnek amiket eddig szerettem. Otthon elég sok konfliktusom van ezek miatt. Rendszeresen én vagyok a fekete bárány szerepben. A hobbim sem igazán érdekel már. Eléggé keservesen tudok magamból egy képet,tanulmányt kiszenvedni.

Az önbizalmam egyfolytában ingadozik. Azt már elértem,hogy a testalkatomat viszonylag elfogadhatónak találom. Azonban az arcomat nem tudom elviselni. Nagyon ronda. Sajnos van egy sor genetikai rendellenességem ami ebben közre játszik. A kortársaim régebben ez alapján ítéltek meg és el. mostanra félek a korombeliek többségétől. Sajnos a környezetemtől,random ismeretlenektől is olyan visszajelzéseket kaptam amik felerősítették az önutálatomat. Amúgy is inroveltált jellememmel szélsőségesen visszahúzódóvá váltam. Nemszeretek nyilvános helyen enni és tömegközlekedésen utazni. Inkább egész nap a gép előtt ülök és olvasok. Úgy érzem, hogy teljesen életképtelen vagyok és egyáltalán nem ebbe a korba kéne élnem.

Majdnem három évig szerettem egy nagyon elvont fiút de nem mertem neki vallani az érzéseimről. Rettegtem attól,hogy visszautasít.Inkább csendben szenvedtem. Aztán szinte csodával határos módon megismerkedtem egy bölcsésszel. Elég fura figura eleinte önzőnek gondoltam de hihetetlen jó érzés volt hogy egyáltalán érdeklek valakit. Már egy ideje eléggé szerettem volna kapcsolatot és úgy gondoltam,hogy most talán van erre esélyem. Aztán kiderült,hogy ő nem szeretne semmi komolyat. Többször megbántott de engem ez sem érdekelt mert nagyon megszerettem. Eltűnt. A harmadik találkozó után nem kereste a társaságom. Illetve ez így nem teljesen igaz. Szeretett volna velem lefeküdni de én nem is ismertem igazán. Talán nem is akarta,hogy megismerjem. Nem hagyott időt. Inkább feladta. Tudom...nem voltam neki elég érdekes ahhoz hogy kapcsolatban gondolkozzon. Ez gyakorlatilag a visszautasítással egyenlő de ennek ellenére mégis tisztességesen járt el. Most egyfolytában azon marcangolom magam,hogy nem kellek senkinek,hogy egy selejt hulladék vagyok. Most már semmilyen formában sem tudom utolérni, pedig nagyon hiányzik. Eljutottam arra a szintre, hogy képet festek róla mert így valahogy még kapcsolódni tudok hozzá. Megpróbálom titokzatosra festeni, olyanra amilyennek a személyiségét éreztem. Közben ha az utcán látok egy párt össze szorul a gyomrom és úgy látom,hogy nekem soha sem lesz párom.Ilyenkor az a maradék életkedvem is elmegy. Mostanra tényleg azt érzem,hogy nincs értelme semminek.Ha holnap nem ébrednék fel azt sem bánnám.Arra is gondolok, hogy jobb lenne valamilyen fájdalom mentes módon végezni magammal,de ahhoz is túl gyáva vagyok.Így marad ez a lanyha szürkeség. Már próbáltam ebből kimászni Egy éve járok,jártam pszichológushoz de nem javult semmi, sőt egyre rosszabb lett úgyhogy,most már három hete nem voltam. Attól félek hogy megfogok őrülni.(ennek már mutatkoznak a jelei,fusztráltságom a közvetlen környezetem szóbeli szadizmusával próbálom enyhíteni.Örömöm lelem abban ha rajtam kívül más is szenved,) a családtagjaimat elmaróm magam mellől, a tanáraim sorra csalódnak bennem.


Mit tehetnék ha egyáltalán tehetek valamit?

Ti voltatok már hasonló helyzetben? Hogyan másztatok ki belőle?

Tudom,hogy ez így leírva nem annyira átérezhető de én már teljesen reménytelennek látom az egészet

18/L



2015. máj. 4. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Na, mintha magamat olvasnám pár éve :)

Van egy jó és egy rossz hírem. A jó az, hogy simán ki lehet belőle mászni. A rossz, hogy nem egyik napról a másikra.

Meg igazából kéne valami "katalizátor". Egy srác, egy jó élmény, valami ilyesmi ami kicsit kizökkent.

Ilyet ne gondolj, hogy soha nem lesz párod. Biztosra mondom, hogy lesz :) Csak ki kell várni. Tudom igazából ez a legrosszabb, hogy most nagyon szar, és úgy érzed nem bírod ki a napokat, még egy ilyen nap, és még egy. De sajnos idő kell a dolgoknak.

Mi az ami érdekel? a festészet? Milyen tárgyakat szeretsz? Milyen hobbikat? Sport? Gépen miket szoktál csinálni?

Ezekből kéne jó dolgokat kihozni. Ha festesz, akkor valami olyat ami vidámsággal tölt el, nem szomorúsággal. Jövőre érettségizel? Hova szeretnél tovább tanulni? Ez egy teljesen jó cél lehet, mert el fogsz szakadni az otthoni környezetből, és új embereket ismersz majd meg, azt tanulhatod amit szeretsz (többnyire). Nagyon sok embernek az egyetem alatt változik meg az élete jobbra.

2015. máj. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát örülök neki ,hogy sikerült kimásznod ebből. Az én esetemben egyenlőre még nem igazán látom a kiutat.Az egyetem talán tényleg változást hozhat.Mondjuk eléggé félek attól,hogy nem vesznek fel.A képzőművészetire szeretnék menni de nagyon félek a felvételitől, ami jövőre lesz.A hobbim tulajdonképpen a festés meg ha kimozdulok otthonról akkor sétálok a városban.A séta az én sportom mivel mást a fizikumom nem igazán enged.(sajnos elég gyenge vagyok) A gépen vagy olvasok valami cikket művészet,technika és tudomány témában vagy valami rejtélyes dolog nyomában járok (konspirációs teóriák stb)vagy csak filmet nézek.Néha ide a GyK-ra is feljárok.
2015. máj. 4. 23:05
 3/12 anonim ***** válasza:
És barátok? Van pár? Suliban hogy jössz ki a többiekkel? A séta az nagyon jó dolog amúgy. Ha pesti vagy, még buszozni is érdemes, vannak nem túl tömött járatok amik szép helyeken mennek :D
2015. máj. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

kezd a vitamin pótlással.

a te esetedben ami elsődleges kalcium napi 500mg,magnézum 250mg és d3 vitamin 4000ne.

2015. máj. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Bírom az ilyen táv orvosokat...
2015. máj. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3

Sajnos nem igazán mondhatom,hogy vannak barátaim. Az iskolában maximum egy valakit tekinthettek annak de neki vannak nálam jobb barátai is. Iskolán kívül van egy kettő jobb ismerősöm de igazából ennyi. Pluszban van még egy mentorom. Általában vele szoktam tudni legjobban beszélgetni. Az osztályban régebben piszkálódások tárgyát képeztem.Most már talán valamivel jobb a helyzet.

A busz nem rossz ötlet de általában kerülöm a tömegközlekedést.Helyette viszont átlag sétáim során 4 km-et teszek meg a városban. Szerintem jobb a séta, van egyfajta meditatív jellege.

2015. máj. 5. 10:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia, ha segít én szívesen dumálok veled.
2015. máj. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Én is ilyen vagyok. Teljesen elegem van az életből, és a társadalomból.

Utálom magamat, utálok mindent. Rosszul erzem magam mindig.

Egyedül csak a hobbim érdekel. Művészlélek vagy, ahogy én is. A megfogalmazásod is tetszett. Próbálj meg írni. Írd ki magadból a gondjaidat egy papírra. Hidd el, hogy megkönnyebbülsz. Bár joggal leszólhattok, hiszen gyermek vagyok hozzátok képest.

15/F

2015. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Csináld azt mint én.Igyál.Nekem bevált.
2015. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Röviden:

Változtatni ezen nem lehetetlen, inkább csak nagyon nehéz.. Sok-sok kitartás kell majd hozzá.

Elsősorban a gondolkodásmóddal van gond..

Előbb tedd helyre az önbecsülésed.. Boldog csak akkor lehetsz, ha megtanulod elfogadni önmagad, bármennyi hibád is legyen. Bármilyen furcsa, nem vagy sem rosszabb, sem jobb másoknál. Bármilyen hibád is van, egész biztos hogy másoknak is megvannak a maguk hibái (több is), senki sem tökéletes.

Ne másoktól tedd függővé hogyan tekintessz magadra..

Leld meg az örömöt az apróságokban.. Ha látsz egy virágot, örülj annak hogy illatos, színes, szúrós stb. Tudatosan kényszerítsd az agyad az olyan gondolatokra hónapokig, amelyeket hosszú távon is tapasztalni akarsz. Eleinte nehéz lesz, de utána megszokod és belejössz.

Sportolj, élj a hobbidnak, táplálkozz egészségesen, olvass önfejlesztő könyveket, keress új élményeket, keress példaképeket, keverd magad új és ismeretlen szituációkba, szerezz új barátokat (ne foglalkozz azzal ha pár száz embernek nem jössz be, biztosan van néhány akinek igen, célod hogy őket megtaláld), fejleszd önmagad és figyelj a visszacsatolásokra..


Pozitív példák:

https://www.youtube.com/watch?v=GSayMXTaQY8

[link]

2015. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!