Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 20+ mindenkinek ilyen nehéz...

20+ mindenkinek ilyen nehéz barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy az emberek nagyon zárkózottak lettek ebben az utóbbi pá évben, főleg amióta megjelent a Facebook. Emlékszem, 2008-9 felé még éjfélkor is egy csomóan voltak az utcán, főleg hétvégén, ma meg már tök kihalt az egész, teljesen más lett, félelmetes. De persze ennek a szegénység is lehet az oka, mert gazdaságilag évek óta gurulunk lefelé a lejtőn és csak egyre rosszabb minden... szóval ez is megnehezíti.


A másik, hogy mindenki az általános és középsulis barátaiból él. De mit csináljon az, akinek akkor nem sikerült barátokat szereznie? Huszonévesen már nagyon nehéz. Hiába megyek oda emberekhez, vagy tök más az érdeklődési körünk, vagy megvan már a saját baráti köre, vagy elvan magában egyedül, vagy nem vagyunk egy hullámhosszon...


Ráadásul az egyetemen se olyan egyszerű ismerkedni, mert aki nem szeret inni, az kimarad mindenből. Már hívtak piálni, meg nagy összejövetelekre, amik többnyire abból állnak, hogy mindenki részegre issza magát, de nekem ehhez már annyira nincs semmi kedvem...nem azt mondom, hogy fölöttük állok, meg hű de művelt vagyok, meg színházba járok, mert nem, csak erre a piálásra már nincs igényem...ha meg nem megyek velük ilyen programokra, akkor ennyi volt, nem hívnak többet.


Elég nyitott vagyok, mindig is könnyen ismerkedtem, mindig is én voltam a kezdeményező, legalábbis élőben, de valahogy nem sikerül hasonló embereket találnom. Van még valaki, aki ugyanígy érez?



2015. máj. 30. 15:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Én megtudlak érteni. Én attól tartok, hogy a kapcsolatom a három barátommal lassan ellehetetlenül, mert már 3 éve külföldön élek és manapság kb. fél évenként jutok csak haza...írunk egymásnak meg minden, de nincsenek közös élményeink, nem járunk ki együtt, erre nekik már kialakult otthon egy másik közeg munkatársakból stb..:( Félek hogy elkopnak mellőlem.
2015. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ez is elég necces...de az élmények, meg az új közeg sok mindent befolyásolnak. Viszont nekem vannak olyan ismerőseim, akik már gimi óta nagyon jó barátok, az egyik kiköltözött külföldre, a másik meg két távoli város között ingázik, mégis tartják a kapcsolatot. Na, ez az irigylésre méltó...
2015. máj. 30. 15:56
 3/24 A kérdező kommentje:
Szóval egy közheellyel élve: az igazi barátságokat nem szakítja szét a távolság. Ha meg valaki nem a barátod, az lakhat a szomszédban is, akkor is eltávolodhat. Ezt is tapasztaltam:D
2015. máj. 30. 15:57
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincsenek már meg a közeli barátaim. Külföldre ment az egyik, másik a fővárosba, a 3. meg mióta barátja van még csak a szülinapomon se ír. Rettenetesen magányos tudok lenni olykor. Van 1-2 személy,akikkel tartom a kapcsolatot, de igazából senki nincs akivel úgy eltudnék lenni, mint velük régen vagy megosztani a gondjaimat. Főleg, hogy ketten épp akkor hagytak magamra, mikor kórházba kerültem, és elég sok idő telt el a felépülésig. A családomon kívül akkor senki nem volt mellettem.

Nem is akarnék már tőlük semmit, csak még fáj, nem tudom lenyelni.

A munkahelyemen felvettek egy lányt nemrég, akivel jó lett a viszonyom, egy hullámhosszon voltunk. Később ő már nem volt velem olyan őszinte, mint én vele. Lehet, túl görcsösen akartam,hogy legyen valaki.. De ez nem is bánt már, inkább a gyerekkoriakban csalódtam, hiszen együtt nőttünk fel.

Én régebben voltam nagyon közvetlen, most már nem. Lehet, e dolgok végett. Piálni és hetente bulizni én sem szeretnék, kinőttem már belőle. Hamarosan másik városba költözöm, új munkám lesz, alig várom,hogy új embereket ismerhessek meg. Nem zárkózom el semmi jó elől, csak óvatosabb vagyok.

Szóval, igen, nagyon nehéz. Pedig engem többnyire kedvelnek, akik ismernek. Inkább ez van, amit írtál,hogy sokaknak megmaradtak az iskolás barátai, és velük járnak össze.

Még egyszer regisztráltam is a barátbook-ra, de még az sem nekem való. :D Vagy érezzük egymást személyesen vagy nem, vagy kialakul vagy nem.

2015. máj. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
4 Ismerős szitu, az én gyerekkori barátaimmal is pont ugyanez történt. Mindegyikben csalódtam, mert amikor nehéz időszakom volt, szintén mindegyik elpártolt mellőlem. Amióta rájöttem, hogy nem számíthatok rájuk, teljesen leépítettem őket. Amúgy szerintem még az is megnehezíti az ismerkedést, hogy már lassan mindenki a családalapításon gondolkozik, meg az esküvőn, meg leefoglalja őket a párkapcsolatuk, úgyhogy nem olyan könnyű, mint pl gimiben, amikor a fél iskolával haveri viszonyban voltam és ott volt egy csomó lehetőség barátságok kialakítására...az más kérdés, hogy nem éltem vele, elszúrtam és ennek a mai napig iszom a levét.
2015. máj. 30. 16:45
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy érzem,sőt tudom,hogy elszúrtam valamit. Viszont ők is. Amikor az egyiknek volt balesete, én másnap mentem be hozzá a kórházba, elkísértem gyógytornára, erre ő hátat fordít nekem. Jól tetted,hogy leépítetted őket, bárcsak elfelejteném már a nevüket is. De 20 évig tartó barátságot iszonyat nehéz.

Viszont muszáj lesz. Én már 26 éves vagyok. Van barátom is, összeköltözünk. Inkább foglalkoznék vele, semmint a múlton rágódjak. Akikkel meg tartom a kapcsolatot, már családos anyák, így velük ezért tudok csak ritkán találkozni. De az sem olyan.

A legtöbb ex osztálytársamnak is már gyereke van. Hiába voltam én is jóban mindenkivel, még más osztályon belüliekkel is, már egyszerűen annyira másfelé indultunk el mind, hogy nem lehet visszahozni azokat a régi kapcsolatokat.

Ez van sajnos. Tovább kell lépni. Most már tudjuk mit rontottunk el, és még egyszer nem követhetjük el ugyanazt a hibát. ;)

2015. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Amúgy nem vagyok ilyen panaszkodós, mint most. Csak most kijött belőlem,de alig várom,hogy lezárjam magamban. :) Az életemnek ezen részével nem vagyok elégedett. Hiába van barátom, ő nekem nem képes betölteni ezt az űrt. Próbálok pozitív lenni mindig, és nyitottnak maradni,csak néha nehéz. Főleg, ha ilyen jó idő van kinn, és nincs kivel meginni egy jó hideg sört. :D
2015. máj. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nekem sosem volt egyszerű barátokat szereznem, nem vagyok barátnak való, meg úgy emberek közé sem, hiába vágyom egy rendes társaságra. Huszonévesen még csak annyi esélyem sincs barátkozni mint tizenévesen. Barátokat szeretnék, de nem tudom mit tegyek, belőlem teljesen kimaradtak az alapvető élethez szükséges képességek, se munkahelyet találni, sem barátokat találni, meg úgy külső segítség nélkül élni sem vagyok képes.
2015. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Azoknál a bizonyos "elvannak egyedül" emberkékkel lehet leghamarabb ismerkedned. Nehéz, de szerintem megéri. Azt írtad, kezdeményező típus vagy, neked mennie kéne.

Ezt most azért mondom mert én ilyen magamnak való vagyok, és a hozzád hasonló kezdeményező emberek a barátaim. És nekik is velem a legszorosabb a kapcsolatuk(az ő bevallásuk szerint legalábbis).

2015. máj. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
6 Nekem is ugyanezek a tapasztalataim. Minden annyira más lett, minden és mindenki megváltozott, nálam meg mintha megállt volna az idő. Ezeket a köröket amúgy én is százszor lefutottam. Amikor mélyponton voltak, mindig ott voltam, de amikor én kerültem kórházba, akkor az összes eltűnt. Amikor kkórházba kerültem, még én hívtam fel az egyik gyerekkori barátnőmet, hogy hahó, én is létezem és amúgy kórházban vagyok. Persze eljátszotta a szokásos drámát, hogy jaj, úristen, most mi lesz, de éreztem egy kis mosolyt a hangjában. Szóval erről ennyit. Ez a mai napig fáj, ha meglátnám azt a csajt, nem bírnám ki, hogy ne húzzak be neki egyet. Gondolatban:D Viszont ugyanazt az élményt már nem sikerül visszahozni, mint régen volt.
2015. máj. 30. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!