Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Baj az hogy ha ennyire szerete...

Baj az hogy ha ennyire szeretem én a magányt?

Figyelt kérdés
Gyakran úgy érzem hogy kell a magány, mert akkor érzem magam szabadnak, persze mondták azt hogy zárkózott típus vagyok, meg azt hogy az ember társas lény, ami nem tudom hogy jó-e vagy rossz. Van egy két barátom akivel tudok beszélgetni, több nem is kell. Jobban szeretek egyedül dolgozni mint társaságban(nyári gyakorlaton),és néma típus vagyok.

2015. júl. 4. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Nem minden ember egyforma. Én is nagyon introvertált típus vagyok, szeretek egyedül lenni. Ha legalább másnaponta nincs pár órám kizárólag magamra, akkor nem érzem jól magam a bőrömben.
2015. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező, nem veled van a baj, hanem a közfelfogással.

Miért kéne az embernek folyton pörögnie?

Ráadásul itt fogalom-zavar van: igazából te nem a magányt szereted, mert az negatív szó, hanem az egyedüllétet.


Én is introvertált vagyok, hamar kimeríti az idegeimet a zaj, nagyon kell a csönd, abban tudok feltöltődni, és akkor tudnak felszínre bukkanni a kreatív ötleteim, akkor tudok rajzolni, írni, alkotni.

Én sem szeretem a felesleges csevejt, de ha valakivel lehet tartalmasan beszélgetni, akkor órákig is, és szinte energizál az ilyen :)


Sajnos az introvertáltakat tévesen és negatívan ítélik meg sokszor, félénknek, antiszociálisnak mondják őket.

Én nem vagyok félénk, nagyon is magabiztos vagyok, csak mást igénylek szabadidőmben.

És tudok barátkozni, beszélgetni, de nem bizalmaskodom egyből mindenkivel, hanem idővel tud elmélyülni egy barátság, de az legalább tuti nem lesz felszínes. :)


Bár nem szeretem a Szabanébredőket, mert néha nagyon elszálltak, de ez a cikk szépen összefoglalja, miért érzed kilógva magad:

[link]


Hány éves vagy most?

2015. júl. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
17
2015. júl. 4. 19:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor még fiatal vagy hozzám képest, ennyi idősen még én is bizonytalankodtam önmagamban.

Olvasd el a linkelt cikket, ott a lényeg :)

És nem kell változnod, így vagy jó! ;)

2015. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazság szerint bizonytalan vagyok néhány dologban, néha még magamban is. :(
2015. júl. 4. 20:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez is teljesen természetes :) Az embert sok hatásnak kell érnie, hogy kiforrott személyiség legyen.

És még azután is lehet, hogy valami hirtelen változással teljesen új élethelyzetbe kerülsz, akkor megint ki kell alakulnia újra a viselkedésednek, reakciódnak.

Ráadásul ez a világ elég zagyva tud lenni, hidd el, sok felnőtt ember van, akinek szintén nem nagyon van fogalma arról, mit is csinál vagy mihez kezdjen.

Ha esetleg szeretnél privátban írni, írj nyugodtan, hátha tudok még segíteni.

2015. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kösz! :)
2015. júl. 4. 20:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is szeretem az egyedüllétet...csináljuk együtt? :D
2015. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerinted mi erre a válasz?
2015. júl. 5. 18:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy mosolygó smyle, és az hogy nem :)
2015. júl. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!