Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Meghaltak a szüleim nagyon...

Péter Sztojka kérdése:

Meghaltak a szüleim nagyon hiányoznak mit tegyek, hogy egy kicsit is ne rájuk gondoljak?

Figyelt kérdés
11Éves vagyok és sajnos meghaltak a szüleim apukám 1éve motorbalesetben anyukám pedig 1hónapja rákban.Jelenleg a mamámékkal élek testvérem nincs.Rengeteget vagyok az utcán és mindig a játszótéren vagyok.Amikor a barátaimért mennek a szülei annyira szomorú vagyok,hogy értem senki nem jön.Most is könnyes szemmel írom ezeket a sorokat.Iskolában csakis azért tanulok rengeteget,hogy tudjam,hogy büszkék legyenek rám,de sokszor dolgozat közben a szüleimre tudok csak gondolni és ezért elfelejtem amit tanultam.Nem tudnátok valamit amivel eltudnám felejteni a szüleimet legalább egy kis időre? Múltkor apukámmal álmodtam,hogy elmentünk ketten mozizni eggyet és úgy örültem,de amikor reggel felkeltem annyira szomorú voltam
2015. júl. 20. 02:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom.

Próbálj meg erről a nagymamáddal beszélni, vagy kérd meg hogy vigyen el egy pszichológushoz esetleg iskola időbe, ha van iskola pszichológus menj be hozzá, esetleg hívd a kék vonalat 116 111(ha még létezik)! Szerintem ha beszélsz erről valakivel sokkal könnyebb lesz.

2015. júl. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne akard elfelejteni őket!

Emlékezz rájuk, még akkor is, ha most sokszor sírsz rájuk gondolva. Hidd el, idővel kevésbé fog majd fájni, de ehhez idő kell.

2015. júl. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy ilyen sokat gondolsz a szüleidre, ez ellen nem tudsz mit tenni. Ha ez zavar a tanulásban, nyugodtan beszélj erről a tanáraidnak is, szerintem megértőek lesznek.
2015. júl. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Még elég frissek ezek a sebek, idővel jobb lesz meglátod...

Tanulni azért tanulj, mert neked lesz jobb az életben, ne a büszkeségért...


Mamádékkal beszélj erről és kérd meg őket, hogy ők menjenek érted a játszótérre néha...


Amúgy a tanulás le tud kötni, ha érdekel az anyag és nem az iskolának tanulsz hanem magadnak, szóval nyáron is tudsz tanulni :) nem feltétlen iskolai tananyagot...ha mondjuk érdekel az informatika, elektrotechnika, vagy valami hasonló dolog azt tudod tanulni és a tanulás + gyakorlat eléggé le tudja kötni a figyelmed...és a sikerélménytől jobb kedved lesz...

2015. júl. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem :(

Szerintem próbálj meg minél több idõt tölteni a mamádékkal és beszélgess velük egy kicsit errõl, mert nyilván nekik sem könnyū. És igen szerintem is kérd meg õket, hogy néha jöjjenek érted, vagy hogy csináljatok közös programokat. Idõvel javulni fog a helyzet, hidd el :) sok sikert és maradj erõs! :)

2015. júl. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Istenem! :'( Rettenetesen sajnálom! Én biztosan nem lennék ilyen erős a helyedben! A szüleid látnak fentről, és büszkék rád, amiért így viseled a sors kegyetlen vsapásait! Maradj erős, kitartás!! :'(': 13/l Ha van kedved beszélgetni, nyugodtan írj privátban! :')
2015. júl. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen majd holnap megpróbálok velük beszélni erről,mert most már aludnak
2015. júl. 20. 22:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Részvétem!


Próbálj másik olyan emberre gondolni akit nagyon szeretsz! Vagy ha segít esetleg gondpld azt, hogy ott vannak a szüleid melletted. Mert ez igaz. Most már örökké, mindenhol veled lesznek, figyelnek rád! Csak te nem látod őket.


Nekem nyugodtan írj bármikor! 13/L

2015. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Nánási Eszter válasza:
Keress elfoglaltságot , hobbit meg ilyeneket .
2015. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem olyan könnyű elfoglaltságot keresni amúgy is kézilabdázok,de szerintem ott hagyom,mert hát elég béna vagyok és csak kigúnyolnak pedig nagyon szeretem a kézilabdát.Beszéltem mamámékkal és képzeljétek eljött értem a játszótérre olyan boldog voltam,hogy elsírtam magam
2015. júl. 23. 00:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!