Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek: maradjak vagy...

Mit tegyek: maradjak vagy vigyem véghez azt amibe most belekezdtem?

Figyelt kérdés

Külföldön vagyok au-pair, 12 hétre jöttem. Most lesz vége a 3-ik hétnek is. Eddig nem voltak problémáim, most kezdenek kibontakozni: a gyerek 3 éves, az anyja meg szörnyen lusta, csak a munkája érdekli. Sokat dolgozik, a gyerek rossz (nem egyszer kezd el sirni és bömbölni úgy hogy még ő sem tudja mi a baja, hiába kérdem és ez az állapot már kezd engem is kikésziteni), a múltkor is épp egy másodpercre nem néztem rá és megvágta az ujját, de inkább a hisztijei amik engem kiboritanak és már gyomoridegem van ha érte kell mennem az oviba. Követelőzős. Szörnyen el van kényezteteve, de én amit itt kapok fizetést nem fogom rákölteni (mert ha megyünk parkba is neki fagyi kell és csoki), én ezeket nem veszem meg neki. Hiába vagyok vele keménykezű, félek hogy akkor meg utálni fog. Mert valahogy sikerült végre hozzámszoknia.

Meg a másik: effektiv nincs itthon én mit egyek, pedig úgy volt megbeszélve hogy mindig lesz mit egyek-vagy ő főz vagy lesz alapanyag amiből főzzek. Jelenleg is éhes vagyok, volt mikor a gyereknek nem tudtam mit adni enni, volt mikor egy egész hétvégén keresztül nem volt wc papir.... Igen, ez viccesnek hangozhat, de én nem nevettem rajta. Szóltam már erről az anyjának, hogy legalább a gyerekének vegyen kaját.

Kezdek kiborulni. Nagyon. Nem érzem itt jól magam, legszivesebben már hazamennék, csak az a baj hogy a r*hadt szerződés kötelez (ha felbontom, az automatikusan vonzza a kötbért).

De ha fel is mondok itt, akkor csalódást okozok önmagamnak is, meg szüleimnek is.


De nem birom, nem birom itt a magányt se már. Főképp a gyerek kirohanásait.


2015. júl. 31. 14:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Kérdés javitva: maradjak vagy menjek haza?
2015. júl. 31. 14:54
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

szerintem fuss még egy kört az anyjánál. Diplomatikusan és finoman mondd meg neki újra, hogy a gyereknek szüksége van wc papírra és kajára is, ill. olykor a parkban szeretne fagyizni is - ez pedig bizonyos többletköltségeket igényel, amiket te nem engedhetsz meg magadnak és a szerződésedben sem szerepel, hogy mindezeket a fizetésedből kéne finanszíroznod. ha 2 hét múlva sem lesz változás, akkor irány haza :) (persze, közben ha van lehetőséged, sutyiban vegyél magadnak kaját és edd meg akkor, amikor a gyerek alszik vagy bármi mást csinál)

Szép és jó a külföld, de ha ennyire nem érzed jól magad, akkor nem éri meg. Esetleg kereshetnél másik családot.

2015. júl. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazándiból óriási pozitivizmussal indultam neki a dolognak, hiszen külföld jó, ahogy irtad.

De kezdem magam pocsékul érezni.


Azt hittem könnyebb lesz vigyázni a gyerekére, nem mondta egy szóval sem hogy nehézfejű. Pedig már vigyáztam gyerekre.


Az lesz, még egyszer leülök vele beszélgetni. Nincs más választásom.

2015. júl. 31. 15:24
 4/6 mtke ***** válasza:
100%
Maradj!vedd fel a kapcsolatot azzal a céggel (persze ha úgy mentél ki)hogy vannak problémák ők beszélnek a szülőkkel a gyereknek nem vagy köteles venni semmit.csak játszani és vigyázni ra
2015. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod, szólj a munkáltatódnak, hogy szerezzen másik helyet.
2015. aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem is előbb szólnod kéne neki ,hogy mi a helyzet ,és ha nem változik semmi akkor gyere haza. Egyébként már beszéltél vele az ügyről?
2015. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!