Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miert nem tudnak az emberek...

Gargamella kérdése:

Miert nem tudnak az emberek beszelgetni manapsag?

Figyelt kérdés
Vagyis,miert nem mukodik az oda-vissza erdeklodes..az emberek csak hanyjak magukbol az eszt,anelkul hogy erdekelne oket a masik fel velemenye.Vagy csak en mozgok fura emberek kozt?Ezert vagyok mindig egyedul?

2015. aug. 28. 05:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Összefügghet azzal, hogy manapság sokan képtelenek pár mondatot igényesen, helyesen leírni.
2015. aug. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Azért, mert az gondolják, hogy az internet által már minden szakterületen okosak, így ha valaki nyaffant valamit, amit a neten olvasott, akkor már nem akar a másik fél visszanyaffantani rá.

Sokszor tapasztalom amúgy én is ezt: a magyaroknál előszeretettel van az, hogy azt ecsetelik, hogy "a másik mennyire xar, de bezzeg én mennyire faint" vagyok. Az ilyenekre megint értelmetlen reagálni.

2015. aug. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Milyen érdeklődést vársz , ha még normálisan se tudsz írni. ÉKEZET!!!
2015. aug. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 JulesM111 ***** válasza:

Ékezet nélkül tényleg rossz olvasni az írásod.

Én nem látom ilyen drasztikusan a helyzetet, sokan tudnak egymással beszélgetni, akár ismeretlenül is egy sorban várakozva.

2015. aug. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze az idősebb korosztály ismeretlenül is.Nem akarom bántani a fiatalokat, ők is tudnak beszélgetni, de amikor saját érdekeiket kell képviselni, félreállnak.Hagyják magukat becsapni vagy tévedések miatt kihasználni különböző munkáltatók által.Nem képviselik az érdekeiket.Egyébként rohanunk mi emberek és ezért nem érünk rá beszélgetni.Ma már a közvetlen családtagok is csak eléldegélnek egymás mellett, de nem annyira összetartóak a családok, rokonok sem mint régen. Idő és pénz kevés és a két- három munkahely miatt a fáradtság miatt kevesebb az érdeklődés embertársaink iránt.Talán ez a magyarázat.Az internet elterjedése óta is van ez, hogy gyorsan megoldhatók a beszélgetések és nem kell személyesen találkozniuk.Fura egy világ hidd el.Nekem sem tetszik annyira.De ha bemész egy öregotthonba beteg , idős emberekhez, akkor rájössz, hogy ők még éhezik a magyar szót.Ha eszüknél vannak, akkor szépen el lehet beszélgetni velük.Hálásak is ha meghallgatod az életük történetét.
2015. aug. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokan ki se látnak az iPhone mögül, és egyre inkább az internetre korlátozódik a kommunikáció. Nem mondom, én is szoktam okostelóval a kezemben mászkálni, de ha valakivel vagyok, azt megtisztelem azzal, hogy elrakom. Első talin még ki is szoktam kapcsolni :D (lánnyal)


Amúgy a Facebook többet tett az emberi kapcsolatok ellen, mint érte, én azt mondom.

2015. aug. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én tudom a választ egyedül: "Mert a beszélgetést külsőhöz kötik" próbáld ki küldj egy képet nekik amin te vagy,és küldj nekik egy Brazil szappanopera hőst vagy egy páva fiút,egyből beszélgetni és találkozni akarnak majd veled..
2015. aug. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha van kedved beszélgetni írj :) 14/l
2015. aug. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem csak a te társaságod ilyen. Pont a napokban gondoltam hogy kiírok egy hasonló kérdést.

Mindenki mondja a magáét, de ha te mondanád azt már leszarják. Ha netán kérdeznek valamit meg sem hallgatják a választ. Félbeszakítanak, elbambulnak vagy a telefonjuk nyomogatják.. Voltak ilyen barátaim, hogy amíg én kérdeztem és hallgattam őket addig jó voltam, de közben meg le voltam sz_rva. Aztán meg csodálkoztak mikor nem kerestem már őket.

Na vajon miért? Mert nem a követőd akartam lenni hanem a barátod..

2015. aug. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
igen,az ekezet,bocs de kulfoldon elek es nincs magyar billentyuzet..sztem igy is mindenki megertette,mas helyesirasi hibat minden bizonnyal nem ejtettem..
2015. aug. 28. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!