Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ki hogyan lábalt ki a magányból?

Ki hogyan lábalt ki a magányból?

Figyelt kérdés

Régóta magányos vagyok, de az utóbbi időben valami hihetetlen módon kijön rajtam, és úgy érzem most van az a pont, hogy már nem bírom tovább. Minden napos hányinger, gyomorideg, sírás. Eddig is rosszul éreztem nap mint nap magam, de nem voltak ilyen tünetek. Semmi örömöm nincs az életben, legalábbis én így érzem magam. Sok embertől hallottam már, hogy depressziós, pánikbeteg, de kívülről mindig úgy látszottak, hogy boldogok, barátokkal, párkapcsolattal, jó munkahellyel. Az ilyen hogy lehet depressziós? Nekem ez már hosszú-hosszú évek óta nincs meg. Elmegyek a zsigerig utált munkahelyemre, haza jövök, és a nagy semmi vár. Nem tudok senkivel sem beszélni, nem tudok senkit felhívni, de még az interneten sincs egy haverom sem, akivel pár szót tudnék váltani. Szülők persze itt vannak, nem ugyanaz, és meg sem értenek. Szerintük csak ki kell mozdulnom, eljárnom, aztán majd történik valami. Sok mindent megtettem már az elmúlt években, többször váltottam munkahelyet, lakóhelyet, országot, de soha nem lett jobb, inkább rosszabb. Társaság már mindenütt fix volt, nem kerülhettem be, a nők meg valahogy mindig foglaltak voltak akárhova mentem. Mostani munkahelyemen is már kínomba röhögtem, hogy a nők még véletlenül sem az én korosztályom, akik meg akörül lennének, azok persze hogy foglaltak. A környéken abszolút semmi lehetőség nincs, meg különben is, menjek be egy szórakozóhelyre, koncertre egyedül? És mit csináljak? Simán szólítsak le valakit? Eleve párkapcsolatot nem ilyen helyen akarok keresni, tudom hogy ezeken a helyeken teljesen más beállítottságú nők vannak. Konditerembe szinte férfiak járnak, velük barátkozni meg nem nagyon lehet. Futni szoktam ugyan, de aközben hol lelek társaságra? Ahogyan a "séta a városban, és majd leszólítok valakit csak úgy" ötlet sem a legegyszerűbben kivitelezhető. Meg aztán az évek alatt ebben az állapotban teljesen elveszíti az ember a kommunikáció képességét. Sok esetben már megszólalni sem merek, vagy ha belekezdek egy beszélgetésbe akkor észre veszem magamon, hogy nem tudok normálisan fogalmazni, vagy nem jutnak eszembe szavak. Vagy csak elvörösödöm a semmire. Régen közel sem volt így. Másik nagy problémám a teljes céltalanság. Nem mentem el egyetemre, nem szereztem normális szakmát (bár azt itt Magyarországon minek is), így rosszabbnál rosszabb munkahelyeken kötöttem/kötök ki. Buta, igénytelen emberekkel, akik állandóan csak káromkodnak, tipikus cigi, pia, kávé, buli az amiért élnek. Ilyenekkel nem tudok kapcsolatot teremteni, de normálisan, kulturáltan beszélgetni sem. Egyetlen lehetőséget látok, a külföld, viszont ha csak belegondolok, hogy egy távoli országban, egyedül tengessem a mindennapjaim bevándorlóként (még a szülők sem lennének ott), érezve hogy egy senki vagyok, elfog a rémület. Persze tudom, hogy előbb utóbb elszánom magam rá. Egyszer már megtettem. Persze ott az eshetőség is, hogy újra érettségizzek, nyelvvizsgát tegyek, és elkezdjek egy fősulit, irdatlan pénzeket beleölve. Kb. munkát sem találnák mellette a környéken, máshol meg nem tudnám fizetni az albérletet. És már bőven 30 fölött lennék, mire meglenne a diplomám.


Tudom, hogy ez sokaknak úgy tűnik túl sok a kifogás, pláne az aki még nem élte meg ezt az élethelyzetet, de én nagyon is úgy érzem, hogy már elég sokat tettem azért, hogy ez ne így legyen. Totál azt érzem, mintha egy feljebb való erő, nevezze aki akarja istennek, vagy bármi másnak, egyszerűen nem akarja, hogy most ebben az adott időszakban boldog legyek (ami már őszintén 6-8 éve tart), mintha minden ellenem játszana. Szép lassan kezdem elveszíteni az érdeklődésem azok a dolgok iránt, amint korábban szerettem. Imádtam mindig is könyvet olvasni, már nem megy, nem tudok elolvasni 1 oldalt úgy hogy oda tudjak koncentrálni. Mindig is film fanatikus voltam, rengeteg filmet néztem, sokszor eltudta venni a figyelmem a sok sz@r dologról. Most már egyre kevesebbet nézek, nem látom értelmét. Mint ahogy a videojátékoknak sem, ez is egy hobbim volt, fórumozgattam, mindig olvastam a híreket, most már csak amolyan kényszerből csinálom, mert nincs jobb. Futni is az elmúlt hónapokban már alig mentem el. És tudom, hogy mindez miért van. Mert legszívesebben kirándulni mennék egy barátnővel, bicajozni, hétvégén nyársalni, grillezni, dumálni éjszakába nyúlóan, kiruccanni külföldre, megnézni dolgokat, valami új sportot választani, egy olyan hobbit aminek van is értelme. Én úgy gondolom, hogy egyáltalán nem kérek sokat, nem kell pénz, milliók, szupererő, időgép, kocsi, ház stb.


A kérdésem leginkább afelé irányulna, aki már megélt hasonló életciklust. Mit csináljak? Várjak türelmesen? Lépjek? De hogyan?



2015. aug. 31. 01:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy, de sikerült jól kezelni, és inkább előnnyé kovácsoltam.
2015. aug. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nagyon hasonló dolgon megyek épp keresztül, csak mások a problémáim. Tudom hogy neked a magányról szól ez az egész, nekem nem egészen. Együtt élek a barátnőmmel, van pár ismerősöm, 1-2 barátom is, akikkel hetente-kéthetente lejárok. Képzeld el úgy a helyzetemet, hogy ugyanúgy tompul az agyam mint neked, ugyanúgy zsibbadok, elveszítem a koncentrációs-kommunikációs képességemet mint te, csak én nem vagyok magányos. Én még munkára is teljesen alkalmatlan vagyok, nem tudok önállóan csinálni semmit, ha valaki nem mondja meg hogy mit csináljak, akkor nem csinálok semmit. Csak ideges vagyok, izzadok, zsibbadok, nem jut eszembe semmi, pánikolok, nem bírok beszélni, cselekedni stb. stb..

Korábban nagy hangsúlyt élvezett az életemben az önmegvalósítás, versírás, zene alkotás, hangszeren való játék, ma már nem vagyok képes ezekre. Csak a végeredményt szeretném látni, de unottnak és zsibbadtnak érzem magam ahhoz, hogy bármibe belekezdjek, és nem is érzem azt hogy amit csinálok az jó lenne, legalábbis nem annyira mint amit régen csináltam.

Jelenleg munkanélküli vagyok, erősen keresem a lehetőségeket, de utálok dolgozni, főleg a sok bunkó paraszt ember miatt. Mindig is megvoltak a problémáim, depressziós voltam, magányos is voltam, soha nem voltam jó tanuló, egy picit mindig ilyen voltam mint most, de most kezdek igazán lecsúszni, nagyon rossz érzés.

Mondanám hogy beszélgethetnénk, de nem vagyok kifejezetten izgalmas társaság, mert mint ahogy írtam elég nehezen megy a kommunikáció. Ha ez nem zavar és szeretnél valakivel beszélgetni, írj nyugodtan, de bennem nem fogsz találni semmit. Remélem javul a helyzeted idővel, én nagyon reménykedem a saját sorsomban.

23/F

2015. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es, úgy látom, neked inkább egy pszichológussal kellene megosztanod a problémáidat,

az 1. írónak meg azt tanácsolom, bár, tudom, hogy nehéz lehet megfogadni, talán nem is lehet, én sem tudtam, hogy űzze el az agyából azt azt érzést, hogy találkozni szeretne valakivel, az igazival, és akkor majd a SORS elébed hozza. Velem is ezt tette, bár 10-10 éveket kellett várni egy-egy igazi kapcsolatra. KÖzben olyanokkal foglalkoztam, akik nem voltak teljesen az eseteim, de hogy ne legyek egyedül, jártam velük. Nő vagyok. De azt a hibát nem követtem el, amit sok nő, hogy férjhez is megy egy ilyen langyos kapcsolathoz. A három szerelmem, akik eddig az életemben voltak, kb 10 év szünettel követték egymást, addig én is jártam táncolni (egyedül, nem kért fel senki, hazamentem), különböző helyekre, IBUSZ-kirándulásokra stb., ahol mindig azt vártam, hogy most jön majd az igazi, de mindig olyankor jött, amikor véletlenül nem is gondoltam erre. Igaz, hogy mind a három szerelem szakítással végződött, de még mindig lehet, hogy valaki betoppan az életembe, de már egyáltalán nem görcsölök rá.

2015. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Azt hiszem én is hasonló cipőben járok,de őszintén nekem nagyon úgy tűnik,hogy ebből a helyzetből nincs kiút. Az ember jobbá teheti az életét,de szerintem ha egyszer elérte ezt a depresszív állapotot egy kicsit mindig ott lesz benne.

Nálam 14-15 éves koromban kezdődött. Egyrészt itthoni dolgok miatt is magamba fordultam. Apám alkoholista és a mai napig nagyon sokat bánt, mindenféle szarnak lehord napi szinten. Másrészt pedig nagyon sok barátban csalódtam. Egy jókedvű, életvidám, talpraesett kiscsaj voltam, bárkihez odamentem leszólítottam szerettem ismerkedni és népszerű is voltam. Aztán 16 éves koromra eljutottam oda,hogy szinte már nem érdekelt semmi sem. Se a tanulás, se az,hogy eljárjak valahova. Volt egy szem barátom akivel néha napján találkozgattam,de amúgy egész nap itthon ültem a gép előtt. Az iskolában se nagyon beszéltem senkivel, egész nap csak zenét hallgattam. Persze ekkor még azért a neten tartottam jó sok emberrel a kapcsolatot, akikkel soha nem találkoztam és igazából soha nem ismertem őket,de valahogy azért mégis úgy éreztem,hogy vannak barátaim. Aztán eljutottam arra a szintre,hogy én is csak egész nap sírtam, nem tudtam enni és aludni sem. Anyám elvitt egy pszihológushoz, ahova másfél évig jártam. Sosem szedtem gyógyszert, mondtam,hogy arra nem vagyok hajlandó,de kezelés végére úgy tűnt,hogy sikerült valamit elérni. Elkezdtem ismerkedni,bekerültem itt a városban egy jó társaságba, ahova szerettem eljárni, nagyon sok embert megismertem, eljártam bulizni, újra érdekeltek dolgok, elkezdtem futni járni a barátnőmmel és lett egy párkapcsolatom is. Ekkor 18 éves voltam. Voltak terveim a továbbtanulással kapcsolatban is és a párommal az összeköltözést terveztük. Elkönyveltem magamban,hogy annak a régi depressziós korszaknak vége van, soha többet nem lesz ilyen.

Aztán egyik nap a párom közölte,hogy Ő mégsem akarja ezt az egész dolgot, szakítottunk. Teljesen összetörtem, minden hitemet elvesztettem. Elkezdtem inni, cigizni, drogozni, ezektől úgy éreztem,hogy jobban vagyok. Aztán rájöttem,hogy ez sem jó és abbahagytam. Megint egyre kevesebbet jártam el helyekre. Az iskolai eredményeim is megint leromlottak. Nem érdekelt semmi sem és ez egyre csak fokozódott. Kikoptak a barátok,de már nem csak élőben, hanem a neten sem beszélgettem senkivel. 21 évesen beiratkotam a főiskolára,hogy legyen valami szakmám,meg hátha sikerül ott újra kapcsolatokat építenem,de szinte senki nem nyitott felém, pedig én próbálkoztam beszélgetni aztán a jegyeim is rosszak lettek úgy,hogy fél év után otthagytam azt is.

Most 22 éves vagyok. Teljesen undorodom az emberektől, rosszul vagyok még annak a gondolatától is,hogy esetleg ki kell mennem az utcára. Ebből adódóan munkám sincsen, itthon vagyok egész nap, sajnos meg is híztam. Nincs egy darab barátom sem, nem tudok senkivel se beszélni. Nem történik velem semmi sem és semmi értelmét nem látom annak,hogy élek. Úgy érzem csak egy teher vagyok mindenki számára. Már sírni sem tudok egyszerűen nincsenek érzéseim. Csak nézek magam elé és általában az jár a fejemben,hogy hogyan tudnám eltenni magam lábalól.

Néha vannak fellángolásaim,hogy de jó lenne ezt meg azt csinálni meg elérni valamit az életben,de aztán másnapra rájövök,hogy úgy sincs értelme semminek sem.

2015. szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!