Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit kezdjek a tv függőségemmel?

Mit kezdjek a tv függőségemmel?

Figyelt kérdés

Lassan 10 éve tart nálam, hogy ha van valamennyi szabadidőm, akkor szinte csak a tv-t nézem. Hétvégeken szó szerint csak a tv előtt tespedek, szinte semmi máshoz nincs is kedvem. Eleinte ismeretterjesztő műsorokat meg természetfilmeket néztem, később mindenféle sorozatot össze-vissza. Az utóbbi 3-4 évre visszagondolva azt vettem észre magamon, hogy már nem is igazán aktívan nézem a tv-t, hanem csak bambulok kifele a fejemből. Megfigyeltem továbbá, hogy a helyzetfelismerésem is lassabb, ha meg valamilyen szöveget olvasok, akkor jelentősen lassabban vagyok csak képes összerakni a tartalmát magamban, mint azelőtt. Meg olyan érzésem van, mintha lassabbak lennének a reflexeim. Ha pedig kérdeznek valamit, akkor vagy nem jut eszembe a válasz azonnal, vagy ha eszembe is jut rögtön, képtelen vagyok szavakat találni a gondolataim kifejezésére. Ha valamilyen feladatot hosszabb időn át kell végezni, akkor mentálisan viszonylag hamar elfáradok.

Hogyan szokjak le az ilyen mértékű tv nézésről? Lehetek még újra "normális" ember?

22/F



2015. szept. 16. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdetnek jó lehet, ha elutazol valahova, kinézel egy helyet, ahol érdekelnek a helyi látnivalók, vagy ha a nyugalom, csend miatt mennél, akkor azért mész...

Lehetőleg Tv ne legyen a szobában, vagy ha igen, akkor ne kérd el a távirányítót hozzá...

Vegyél biciklit, menj biciklizni pl. tv helyett...

2015. szept. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
vaaagy, dobd ki (ajándékozd el, add el)a tv-t! Drasztikus, de hatásos. Amit fontosnak tartasz azt a neten úgyis meg lehet nézi.
2015. szept. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Háát ez elég lehangolóan hangzik. Főleg, hogy még csak 22 vagy, mondjuk ha valaki látná az én életemet 24 évesen kb. ugyan ez lenne a reakciója.

Na de a lényeg:

Én sosem voltam TV függő, de engem a kollégiumi élet szoktatott le teljesen a TV-ről. Ugyanis a szobákban nem volt TV (hacsak nem vittél) sőt internet is csak a folyosón volt így az ember kénytelen volt társasági életet élni. Mivel mindig volt társaság, nem volt üres járat, nem is volt szükség TV-re. Ez nekem a mai napig kitart. Van,hogy hetekig be sincs kapcsolva a készülék, ha valami érdekel megnézem neten.

Ugyan ez volt, amikor bedöglött a laptopom és nem volt pénzem megcsináltatni. Hirtelen rájön az ember,mennyi szabadideje van.

A javaslatom: Azonnali, hirtelen drasztikus megvonás (takard el a TV-t, rontsd el, add kölcsön vagy találj ki valamit). Tuti bejön. Pörgesd fel picit a társasági életedet, hívj meg néhány régi cimborát és menjetek el sörözni/sportolni, vagy menj el te hozzájuk. Ha végképp nem tudsz mit csinálni akkor gondolkozz el,mi az amit régóta meg akarsz csinálni/tanulni. Olvass könyvet vagy még inkább kezdj el valamit "teremteni". Valamit,amiben örömödet leled,lehet bármi. Kézműveskedj! Én újrahasznosítani szoktam. Hulladékból madáretetőt fabrikálni, használt viaszból gyertyát önteni, de van néhány férfi ismerősöm,aki gobelinezik (azt mondják elég jól fizet), kertészkedni lehet (még panelban is lehet fűszernövénykertet csinálni). Meg akartál tanulni fát faragni vagy bármi mást? Kezdj neki! A neten már szinte mindenről van fent oktatóvideó, de megtanulhatod magadtól is.

De,mint mondtam egy a lényeg: nem kell bekapcsolni! Valahányszor a kapcsolóért nyúlsz, gondolj arra, hogy annyi idő alatt, amíg bámulod mennyi mindent csinálhatnál.


Na jó ez elég sok lett.

2015. nov. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!