Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Segítség! Álomvilágban élek,...

Segítség! Álomvilágban élek, de már az igazi életem is lehetne szebb, érdekesebb. Hogyan szabadoljak?

Figyelt kérdés

Elképzelem magam egy teljesen más lánynak, más névvel, más lakhellyel stb., már kialakítottam egy baráti kört, meg mindent. Kb 6 éve csinálom. 18 éves vagyok, egyre több barátom van, többet járok el, de sok energiám megy az álmodozásra, illetve kudarc esetén is ide menekülök. Nagyon szeretnék már pasit - a valósagban is végre, de ha tetszik valaki, elképzelem az egész életünket meg ilyesmi, aztán feladom, merthogy lehetetlen. Szó se róla, de nem vagyok egy csúnya lány...

Előfordult, hogy több napig, esetleg hétig nem képzelegtem szürreálisan, de aztán mindig történt valami és visszatértem :(


Volt valaki hasonló helyzetben, vagy valahogy tudna nekem tanácsolni valamit?

Köszönöm előre is.



2015. okt. 30. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Igen, egy fajta menedéket adott számomra a szürke valóságból. 16-17 éves lehettem én is. Sokszor ma is még a saját álomvilágomba menekülök otthon, néha azt képzelem be hogy a kedvenc sorozatom világában élek. Esetleg úgy élek ahogy a kedvenc hősnőm. Aztán amikor találkozok a valósággal máris kiábrándulok. Volt egy idő amikor nagyon mozgalmasan éltem és nem volt szükségem hogy álomvilágba meneküljek.

24N

2015. okt. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hello, én is álomvilágban élek, csak egész másképpen, mert nem másnak képzelem magam, hanem csak simán túlságosan is el vagyok merülve a gondolataimban, ezért sokszor észre sem veszem, hogy mi történik körülöttem, a külvilág ilyenkor teljesen megszűnik ,és azt se veszem észre, ha hozzám szólnak. Mindenfélén gondolkodom, meg ilyen emlékképeket idézek fel,, vagy csak simán ilyen teljesen lényegtelen vagy nemlétező dolgokon elmélkedem, olyan mintha álmodnék miközben ébren vagyok. Ez nálam kb. heti rendszerességgel előjön, leginkább amikor unatkozom, pl. unalmas tanórákon, buszon, de néha még olyankor is ha unalmas társaságban vagyok, és beszélnek hozzám, de igazából nem figyelek arra, h mit mondanak, csak bólogatok meg mindenre rámondom ,hogy igen.
2015. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Velem az volt, és néha szokott lenni még most is, hogy a szerelmet képzel(t)em el; találok egy lányt, aki "végre" megfelel nekem, aki lángot ébreszt bennem, és aki viszonozza ezeket az érzéseket. Olykor elég "szélsőséges" képzeletem is akad.


Szeretnék neked segíteni, azon morfondírozom, hogy... Az önkontroll növelése biztosan hatékony segítség lehet, ráadásul nem csak ebben segíthet neked; próbáld fejleszteni, pl. meditálj. Jó önkontrollal megfelelően tudod befolyásolni önmagad. Igyekezz (legalább e téren) racionálisan gondolkodni, motiváld magad úgy, hogy az életben hátráltat téged ez a fajta álmodozás (persze néminemű előnye akad). Amivel persze tisztában vagy, de talán nem mindegyik érvvel vagy felszerelkezve vagy nem eléggé figyelsz rájuk, esetleg nem mindig vagy "eléggé" racionális. És a tudatos átgondolás tovább motiválhat téged az érzelmeid által. Próbálj számodra fontos embereket találni, hobbikat, kevesebbet aggodalmaskodni, könnyedebben viselni a csalódásokat; hisz nyilván menekülés a részedről az álom-világ, védekezés a fájdalom miatt...


F/21.

2015. okt. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

28 évesen én még mindig itt tartok.

Álmodozok, mert jobbnak gondolom, mint a valóságot. Pedig csak én akarom rossznak látni, miközben tele vagyok lehetőségekkel, tehetséggel, potenciállal. Vannak embertípusok, akik önerőből nem tudják magukat felszabadítani.

Nem találtad meg a lelki társad még, ez az oka.


F Bp

2015. okt. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én barátnőm ilyen volt. Eleinte úgy volt, hogy ki tudom belőle húzni és végre a valóságban fog élni, de sajnos visszaesett és elég mélyre. Azóta már beszélni sem akar senkivel, még velem se pedig tényleg nagyon szerettem és segíteni akartam mindenben...

Szerintem ezen úgy lehet csak változtatni ha valaki olyannal vagy akivel kölcsönösen érdeklitek egymást és van néha közös program, közös érdeklődési kör, beszélgette és foglalkoztok egymással...

Ha van kedved, írj. Kíváncsi lennék miben nyilvánul ez meg nálad és mi történik amikor "visszaesel".

2015. okt. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!