Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon taszító, ha nincs sok...

Nagyon taszító, ha nincs sok barátom, konkrétan csak egy ember? Ti is kerültetek hasonló helyzetbe? Hogyan sikerült kilábalnotok belőle?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, sajnos az évek alatt elhidegültek a baráti kapcsolataim. A tanulás, a munka mellett már nem fordítottam erre időt. Mindig hívtak a barátok bulizni, de vagy dolgoznom kellett, mert a családom nem tudta biztosítani a tanulmányaim alatt az anyagiakat vagy tanultam, hogy előrébb jussak. Most hogy egy másik városba is költöztem, teljesen leépült a baráti köröm. Ezt elég frusztrálónak találom és kívülről szemlélve szerintem sem normális.

Jelenleg csak egy olyan ember van, akivel jól el tudok beszélgetni. A munkahelyemen ráadásul jóval idősebb korosztály van, ezért ott még a baráti kör kialakításának a lehetősége is csekély. Eléggé le tudja nyomni az ember önbizalmát.



2015. nov. 1. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért volna taszító? Nekem sincsenek barátaim, csupán ismerőseim. Tökéletesen elvagyok így. Nekem például inkább egy állandó társ hiányzik. De az több, mint barátság.

Ha meg akarod, akkor úgy is tudsz magadnak új barátságokat kialakítani. Nem viheted mindenhova magaddal a régi kapcsolataidat. Csak rajtad múlik.


44F

2015. nov. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem taszító: Te ilyen vagy, más meg másmilyen. Ismerem a szitut (1 konkrét személy, és az is idősebb, mint én). Ha az ember eldönti magában, hogy ez számára elég, akkor ehhez tartja magát.

Viszont ha úgy érzi, hogy ez számára kevés (és nem külső nyomás hatására gondolja így), akkor érdemes fokozatosan elkezdeni nyitni a többiek felé - persze módjával és folyamatos odafigyeléssel, nehogy a végén kihasználjanak.

2015. nov. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyedül te érzed taszítónak ezt. Igen, szerinted ez taszító. Szerintem nem. Én is megvagyok egy baráttal, bár a baráti kör 6 tagú. Néha ezt a 6-ot is soknak érzem.
2015. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már, hogy lenne az? Sok ember lecserélné a sok "barátját" egy igazra..

Nekem sincs nagy baráti köröm, sokaktól elidegenedtünk egymástól. Az élet elválasztott minket egymástól. Egy olyan barátom van akivel nagyon hosszú ideje tartjuk a kapcsolatot, megbízunk egymásban ,számíthatunk bármiben egymásra. Nem cserélném le ezer barátra sem :)

Fel a fejjel.

Szép napot!

2015. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!