Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Öngyilkosok szobája?

Öngyilkosok szobája?

Figyelt kérdés

Bocsi a címért, igazából csak láttam a filmet és megmaradt.


Most jöhetnék, az átlagos dumával, hogy az életem romokban stb... de igazából ha sosem volt rendben, annyira észre sem veszi ezt az apróságot az ember.

Az igazi problémám, hogy úgy érzem, egy útszéli korcsnak több beleszólása van az életembe, mint nekem. Nem én birtoklom az életem. Nincsen múltam, jelenem, jövőm. Konkrétan kiskoromtól nem emlékszem semmi jóra, a jelenem sz@r, 2 éve olyan szegénységben élünk, hogy szinte semmire sem futja, és sajna jövőképem sincs, mert ezen a helyen nem tudok jövőt tervezni. Elmenni pedig nem tudok, még érettségim sincs.

Emiatt kezdem úgy érezni az öngyilkosság igazából egyfajta felszabadítás lenne számomra. Nem hiszek Istenben, ez nem befolyásolna a maradásra. Annyi tart vissza, hogy Mo-n még meghalni is drága, és a "családomat" (minden vagyunk csak nem család) azért nem terhelném ezzel.


Egy temetés minimum mennyibe kerül?

Szerintetek lehet felszabadítás az öngyilkosság?

Ti mit gondolnátok, ha egy 18 éves lány öngyilkos lenne a környezetetekben? (nem befolyásol, de azért érdekelne)


Bocsi a regényért, de kíváncsi vagyok ki mit gondol erről. Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. nov. 3. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem leszel hajléktalan butaság erre gondolni is, ne add fel harcolj. Érdekes netre van pénz vagy a suliból írsz?
2015. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem az öngyilkosság nem lehet felszabadítás..

Én is voltam ilyesmi helyzetben, de én nem voltam annyira depressziós, csak a küszöbén álltam, és mivel szeretek olvasni, elolvastam a Csillagainkban a hiba c. könyvet, és azóta úgy gondolom, hogy hülyeség is az öngyilkosság, valakinek lehetőséget sem ad az élet a boldogulásra (lásd akik halva születnek) meg hát természetesen ott vannak akik betegek, és ha van egy kis eszed rájössz, mire gondolok, ezek nem csak üres szavak.. és mindig mindenből van kiút, csak meg kell találni.

(És egyébként attól, hogy a családod nem tart úgy össze, most gondolj bele, ha öngyilkos lennél, anyukád mit gondolna? Vagy bárki más? Magát hibáztatná, és egész életebén bűntudattal élne, hogy ő tett valamit, miközben egyáltalán nem hibás a dologban.)

Meg, tegyük fel, nem sikerül a kísérlet, hogy fognak rád nézni a többiek? Senki nem akar majd veled ismerkedni, mert hogy "ez az a csaj aki megpróbálta megölni magát.."

Nos, hát nem vagyok a legjobb a tanácsadásban, remélem nem fogsz butaságot csinálni.

2015. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Lányokkal miújság?
2015. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Hova valósi vagy?
2015. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1

gondoltam, hogy indul a pénztárcában turkálás.Panelban, ahol be van kötve a net azért akad olyan csomag (lassú, de ennyiért ennyit kapunk), amit meg tudunk engedni magunknak (Bocsánat érte).

2015. nov. 3. 14:18
 6/15 A kérdező kommentje:
Bp
2015. nov. 3. 14:19
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

18 évesen még nem vagy lekésve semmiről! Az érettségit bármikor meg tudod csinálni. Az én apám 16 éves korában kezdett dolgozni, aztán a 30-as éveiben érettségizett le, amikor én már 10-en éves gyerek voltam. Most a nyugdíja kétszer akkora, mint nekem a fizetésem! :/ Pedig ő sem volt tanult ember, mégis többre vitte, mint én...


Te még nagyon fiatal vagy, úgyhogy még bármit kezdhetsz az életeddel. Nem mondom, hogy könnyű, de ha nem próbálkozol kitörni a jelenlegi helyzetedből, akkor magától nem is fognak megoldódni a dolgok.

2015. nov. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tanulj és hamar ki tudsz lábalni belőle hidd el. Csak ne állj meg azzal, hogy minél előbb elhelyezkedj, hanem inkább tanulj többet és valami jobbanfizetö állás
2015. nov. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az a baj utolsó, hogy minél előbb el akarok innen menni. Tanulás mellett ha dolgozok is max viccpénzért tehetem, abból meg nem tudnék merre menni. De még van egy kis időm eldönteni merre tovább. Nincsen szakmám, gimibe járok, csak érettségim lesz.
2015. nov. 4. 08:38
 10/15 A PÁSZTOR ***** válasza:
Szerintem nem jó oldalról nézed a világot. Olyan nincs ,hogy minden rossz ,olyan se hogy minden jó. Az élet néha nagyon kevés örömöt ad mert a vágyainkat nem elégíti ki, de ha módosítok a vágyaimon akkor egészen jó lehet. A temetés valóban drága, ne terhelj ezzel senkit hanem élj. A meló nem egyszerű de nem is lehetetlen, aki keres talál. Végül nem a pénz minden hanem a barátok a kapcsolatok a szeretet pásztorként nem tudok mást írni ,ha szereted a körülötted élőket és teszel értük valamit akkor megtanulod mennyit érsz.
2015. nov. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!