Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem merek beszélgetni, mert...

Nem merek beszélgetni, mert félek a kérdésektől?

Figyelt kérdés
Egy ideje azt vettem észre magamon, hogy egyre ritkábban "merek" ráírni régebbi ismerősökre, akikkel jóban voltam, és egyébként a mai napig remekül eltudunk lenni, mert félek a kérdésektől, pontosabban a "mi van veled" típusúaktól. Mondhatni, egy eléggé felesleges ember lennék, és kellemetlen lenne számomra ilyenekről beszélgetni, márpedig mindig felmerül, és emiatt már hanyagolok inkább mindenkit. Ti megértenétek, ha valaki, egy régi ismerős kérdések nélkül szeretne beszélgetni?
2015. nov. 5. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha valaki nem akar nekem magáról beszélni, akkor egyértelmű, hogy nem tart magához közelinek. Távolságot tart. Ha pedig nem vagyok szerinte méltó a bizalmára, akkor mit akar tőlem?

Valami ilyesmi fordulhat meg azok fejében, akikkel csak semleges dolgokról szeretnél fecserészni.

2015. nov. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szerintem nem vagy felesleges ember, és ne is gondolj ilyeneket. ha nem vagy elégedett a dolgok jelenlegi állásával, hozz ki magadból többet, csinálj valamit a szabadidődben, rengeteg nemes ügy vár aktivistákra.

Amúgy a kérdésedet értem, nekem is vannak olyan területei az életemnek, amik jelenleg nem mennek a legjobban, és utálom, ha ezekről kérdezgetnek, főleg olyan ismerősök, akikkel kb. felszínes kapcsolatban vagyok. Ráadásul vannak, akik minden egyes alkalommal rákérdeznek a kényes témákra, ha találkozunk.

Szerintem ez intelligencia kérdése is, én mindig próbálom a másik ember személyes szféráját tiszteletben tartani: azt mond el, amit akar, nem firtatom, nem teszek föl illetlen kérdéseket.

2015. nov. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!