Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van értelme az életnek? Van...

Van értelme az életnek? Van valami haszna?

Figyelt kérdés

Egy 14 éves fiú vagyok. Nincsenek barátaim(pontosabban van egy, akit nem szívesen terhelnék a panaszkodásommal), pedig egészen átlagos kinézetű, viszonylag normális ember vagyok. Mármint lennék. De egyszerűen mindenki után(még a családom is, csak eszköz vagyok), pedig én próbálok mindenkivel a legkedvesebb lenni, de csak azt kapom, hogy valaki, aki a barátom volt, egész "lehallgatótábort" épített ki, és mint később kiderült, mindenki tudott mindent, amit elmondtam annak, akit a barátomnak hittem. Aztán volt egy lány, akivel nagyon jóba lettem, éjszakákon át beszélgettünk, és úgy éreztem, hogy végre valaki olyanra leltem, aki normális velem. Aztán egyszerűen eltűnt. Mindig együtt mentünk a buszmegállóba suli után, de egy idő után mindig direkt sietett, szinte menekült előlem. Kb csak úgy otthagyott mindig, többet szinte nem szólt hozzám. Aztán most, úgy nézett ki, hogy egy másik osztálytársammal sikerül összebarátkozni, és látszólag sikerült is, de pár hét után, ő, meg egy másik osztálytársam minden órán papírgalacsinokkal dobáltak, meg mindenféle cetlit ragasztottak rám. Legutóbb, németóra előtt még az utolsó pár mondatot olvasgattam a szövegből, amit meg kellett tanulni, és odajött, és azt kérdezte, hogy most kezdem-e tanulni(nem vagyok valami rossz tanuló, de nem is a legjobb, de az a lekezelőség, ahogy mondta a magáét, az nagyon rosszul esett). Aztán meg azt mondta hogy én milyen egy hülye vagyok. Mikor feletem, végig rajtam röhögött a csicskásával, én meg szégyenemben alig tudtam elmondani a szöveget. Aztán, még azon az órán, a tanárnő megengedte, hogy összerakjuk a németversenyhez csapatonként a feladatot. Én is benne voltam az egyik csapatba, a feladatsor megoldására volt kb 2 hét. Én meg is mondtam a csapattársaimnak, hogy mindenki megcsinál mindent(nem olyan nehéz feladatsor), és a legjobb megoldásokat írjuk bele a véglegesbe. Én még előttevaló héten szóltam a csapattársaimnak, hogy mostmár el kéne kezdeni, mert nem lesz idő rá az utolsó pillanatban. Én mindent meg is csináltam, az egyik csapattársam telibe sz*rt arra amit mondtam, a másik meg arra hivatkozott, hogy nem volt ideje. Aztán meg amikor írtuk a véglegesbe a megoldásokat, akkor a 90%-át leszarozták a csapattársaim(már nem azért, de mindent a tőlem telhető legjobb minőségben csináltam), úgy hogy ők rá se néztek a lapra. És még én voltam a szar, a hülye, és a hibás mindenért.

Én nagyon sokmindent elviselek, de azt nem, ha jogtalanul bánnak így velem. Senki nincs aki meghallgasson, aki megértsen, mindenki csak átlép rajtam, ha kellek akkor kihasználnak, aztán meg még engem szidnak, hülyéznek. Nem értem, hogy ennek mi értelme. Miért kell nekem mindezt elszenvednem? Miért utál mindenki? Én próbálok normális lenni, és próbálok úgy viselkedni, mintha nem lenne olyan rossz, de nincs akinek elmondhatom, nincs aki segítene, az az egy barátom nem igazán tud segíteni, mert minden "szép" amit kapok, úgy jön, hogy ő nem is tud a feléről sem, nem tudja, hogy engem mindenki megvet. Tudom hogy vannak, akiknek rosszabb a helyzetük nálam, és ez nyavajgásnak tűnhet, de nekem akkor is nagyon rosszul esnek ezek a dolgok. Ha meghalnék, akkor is csak azért hiányoznék bárkinek is, mert nem lehetne kit lehülyézni, nem lenne, akinek a szemébe köphetnek. Már gondolkodtam a az öngyilkosságon, mert szerintem nincs értelme élnem, nem számítok senkinek és semminek, és nincs annak semmi haszna, ha ezt folytatom.



2015. dec. 15. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Igen, van értelme. A sok szenvedés, a magány. A fájdalom hogy valakit úgy vársz, de nem jön el. Hogy azt mondja, szeret, de közben le se szar, és talán nem is komolyan mondta. Hogy várod mikor jön mert csak ö jár a fejedben, de az agyad felfogta hogy nem érdekled és nem hallod a hangját többet. Hogy azon gondolkozol miért teszi ezt, azt mondta nem bírna bántani, de bánt. Bánt azzal hogy nem jön el. Elhazudja hogy szeret, de már csak akkor érdekled, ha épp nincs más. De már akkor is csak ritkán. Hogy többet érzel íránta mint bárki más íránt, de fel nem foghatod hogy miért. Hogy miért híányzik még így is, hogy te a szemében egy senki vagy, Játékszer aki csak addig kell amíg nincs más csak a magány. Addig te is megfelelsz. Ez mind az életnek az értelme. Mert én ezt érzem.
2015. dec. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1. Jó, látom te leegyszerűsítetted az élet értelmét a szerelemre. :D
2015. dec. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jól van na, tényleg nagyon szar ám nekem nélküle.
2015. dec. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy meg tényleg a szerelem az élet értelme. Az a legnagyobb érzés a világon. Ha viszonzott boldog vagy, ha nem akko szarul vagy.
2015. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4 én ezt nem így gondolom.


Az az élet értelme amit adsz neki, ez csak rajtad múlik.


Viszont ha máshoz kötöd, akkor több mint való sokat leszel boldogtalan mint boldog.

2015. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Manapság már leszarják egymást az emberek, kevés a baráti kőr, szóval ne magad okold ha nem akarnak foglalkozni jelenleg veled. Nem az öngyilkosságon kell gondolkozni és másnak sem aki hasonló, hanem megtanulni bízni saját magadban, hogy nem kell máshoz mérni magad és célokat kitűzni, amiért küzdesz. És mellette élni kell, vagyis szórakozni, csavarogni, mozizni, kikapcsolódni. Előbb utóbb úgy is lesz akinek bejössz.
2015. dec. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem bonyolult dolog az "élet értelme": csak csináld azt, amit szeretsz, amit élvezel. Nem kellenek hozzá mindenképpen más emberek, lehet bármi, csak élvezd. És ennyi, sem hangzatos szavak vagy mantrák, csak egy szó: élvezd
2015. dec. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jön majd a bullshit, hogy "van az életnek értelme, ne halj meg..." blablabla... Nincs! Azért vagyunk mindannyian, mert anyánk és apánk párosodott, majd anyánk megszült. Ennyi a titka a mivoltunknak! Az, hogy veled ilyenek azt én fel nem fogom ép ésszel, ne haragudj. Szóval vagy kihagytad a rossz tulajdonságaid, vagy egyszerűen ritka hülye emberekkel vagy körülvéve. Mondjuk a legnagyobb baj talán, hogy hagyod őket. Én speciel szétvertem volna a legelsőt, aki faroklebeny velem, aztán a többi máris tudja, hogy hol a helye. Ennyi. Amúgy 14 éves vagy, tényleg ne akarj meghalni, az a gyávák opciója, hogy öngyilkosság. Csak élj, legyél, csináld a dolgod, aztán egyszer úgyis meghalsz és vége mindennek, nincs több szenvedés, csak a nagy semmi. Az meg a legjobb dolog. Úgyhogy ennyi.
2015. dec. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt ne felejtsd el, hogy most hiába csinálják meg veled ezeket, akár elviseled, akár lépsz valamit, az életed nagy részét nem suliban és köztük fogod tölteni. Ez adjon önbizalmat
2015. dec. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérlek dobj egy PM-met!
2016. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!