Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzem néha senkinek magam?

Miért érzem néha senkinek magam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, körülöttem mindenkinek minden összejött, én vagyok az egyetlen, akinek nem. Persze ésszel tudom, hogy ez nem így van, hiszen nem látok bele a mindennapjaikba.

Facebook-on, Instagramon mindenki megosztja a kirakatéletét, és bánt, hogy nekem még az sincs.

Sajnos tinikorom óta nincsenek barátaim, aztán külföldre is költöztem, itt meg valahogy nem ment olyan simán a barátkozás (tegnap láttam először a szomszédom, pedig fél éve élek ebben a lakásban).

A párkapcsolatok terén sincs szerencsém, a jelenlegi állapot is inkább társas magány, lakótársi jó viszony a rezsi miatt.

Próbálom magam lefoglalni néha alkotói tevékenységgel (épp nem dolgozom), de sajnos állandóan azt tapasztalom, hogy mindenhez pénz kell. Emiatt a leggyakrabban otthon vagyok, olvasok, tanulok, rajzolok...

Néha úgy érzem, egy senki vagyok, és semmit nem értem el az életben. Hogy csak nekem van problémám, és csak nekem nem jön össze semmi, és sajnos, ha megszakadok sem leszek olyan mint mások. És még csak beszélni sem tudok erről (meg másról se) senkivel.

Pszichológusra már gondoltam, de nem fedezi a biztosítóm, a 100€/óra pedig túl sok nekem.


Megoldás?


(holnaptól) 22L


2015. dec. 20. 23:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hol laksz mert nem mindegy? Először is ha állandóan bevagy zárva a négy fal közé akkor persze hogy nem mész semmire. A világ és az pörgősélet nem oda van bezárva. Próbáld meg magadat vhogyan kizökkenteni pl. menny le a bárba vagy moziba és közben ismerkedj másokkal mégha nem is a te korosztályod, találd meg a jó hangulatot másokkal.
2015. dec. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Előre is boldog születésnapot! :)


Egyáltalán nem baj, hogy nem arra törekedtél, hogy legyen egy kirakatéleted, amire mások rácsodálkozhatnak. Viszont azt javaslom, kezdj el aktívan munkát keresni, és nem feltétlen amiatt, hogy kitöltsd a hétköznapjaid. A széthullott kapcsolatodtól kezdve az önbecsülésedig mindennek jót tenne, ha lenne egy biztos pont az életedben. Bármit is végeznél, azt éreznéd közben, hogy hasznosabb tagja vagy a társadalomnak, mint otthonülés közben, és ezzel még némi pénzt is kereshetsz, ami elősegíti a külön költözést, önállósodást. Az önállósodás pedig az önbizalom növekedésével jár, főleg, ha az ember egy lapos kapcsolatból lép a saját lábára, és meg is tud rajta állni. Én ebben látom a probléma kulcsát. Ha gondolod, és szeretnél beszélni még valamiről, írhatsz nyugodtan.


(jövőre) 22/F :)

2015. dec. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Clay Morrow ***** válasza:

Én is néha senkinek érzem magam, meghívlak, légy velem és együtt már nem leszünk senkik, ígérem!


Hogy mi a megoldás? Mindezt amit leírtál szépen felejtsd el, mert nem így van. Ez a te agyad szüleménye. Most, ebben a pillanatban és elkeseredettségben így látod át a helyzetet pedig nem így van. Viszont ha többször, gyakrabban előfordul akkor változtass! Csinálj olyasmit, amitől nem érzed magad senkinek. Ha ez sem megy, változtass a gondolkodásodon.

2015. dec. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azért érzed senkinek magad, mert egy helyben vegetálsz. Most nem akarlak még én is bántani, de ez a százhuszadik kérdésed, mindig megkérdezed, hogy mit csinálj, mindig kapsz csomó jótanácsot, aztán nem teszel semmit. Beleragadtál abba az életbe, neked onnan már nincs kiút, csak lefelé. Bárki más ki tudna törni, de te csak ott sajnálod magad, leblokkoltál és nyilván azzal is tisztában vagy, hogy minden egyes elpazarolt nappal egyre távolabb úszik a lehetőség, hogy valaha jobban élhess. A jövődért most, a jelenben kellene tenned, és a németországi betanított munka, amid volt és amire esélyed van... hát te is tudod. És annyira tudom, hogy most sem fogsz tenni semmit, de holnap megint kiírod, aztán újra... ne haragudj, de te tényleg reménytelen eset vagy.


(Légyszives tiszteld meg magadat azzal, hogy nem adod elő az értetlent, aki még sosem írt ki kérdést erről, meg hogy nem tudod, hogy miről beszélek, mert biz'isten beinkelem az összes eddigi vergődésedet.)

2015. dec. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, te vagy az utolsó ebben az életben, akire jelenleg szükségem van, szóval tedd meg, hogy elfáradsz innen. Köszönöm a megértésed.
2015. dec. 21. 00:01
 6/13 A kérdező kommentje:
Te is valahol ugyanolyan szánalmas vagy, mint én, hiszen ebben éled ki magad, hogy másokat bántasz, és ezen az oldalon túl nincs életed. Sajnállak, hogy még nálam is mélyebben helyezkedsz el valahol.
2015. dec. 21. 00:03
 7/13 A kérdező kommentje:
Az meg külön megmosolyogtat, hogy gyűjteményed van a kérdéseimből. Van egy rajongóm :D
2015. dec. 21. 00:09
 8/13 anonim ***** válasza:
AZ önsajnálat valóban egy ördögi kor. Az utolsó hozzászóló sztem csak segíteni akart. Értékes célokkal és hasznos idotoltessel helyre jöhet a hangulatod. Értékes vagy, méghozzá nagyon is, ezert hát fel a fejjel!
2015. dec. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Őszintén nem akarlak bántani. De attól sem vagy előrébb, ha naponta kicsikarod itt a sajnálkozást. Tavasz óta figyelem az ámokfutásodat, naponta több körben írsz ugyanarról, kapod tucatszám a jótanácsokat, de egyiket sem fogadod meg. Értsd már meg végre, hogy a sorsodért felelős egyetlen személy te vagy! Most a jövődet alakítod éppen, és ha tovább fetrengsz az önsajnálatban, akkor a múltadnál is szomorúbb életed lesz, mire betöltöd a harmincat. Nem rám van szükséged, az tiszta sor, de akkor mire? Tanácsokat elereszted a füled mellett, valódi lépéseket nem teszel, mit vársz akkor? Sajnálatot? Ne nekem válaszold meg ezeket a kérdéseket, magadhoz legyél őszinte, csak most az egyszer.
2015. dec. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mi vagy te, valami pszichopata, hogy követsz? Találj valami tartalmasabb elfoglaltságot.
2015. dec. 21. 00:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!