Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért akkora baj, ha nem...

Miért akkora baj, ha nem vagyok nagyon társasági ember? Lent több.

Figyelt kérdés
Évek óta nem iszok alkoholt, nem kívánom. Nem cigizek. Nem járok el minden hétvégén bulizni, egy évben max. 3 alkalommal, ha elmegyek hétvégente, de akkor sem iszok, és nem fekszek össze férfiakkal. :D 24 éves vagyok, és állandóan azt a visszajelzést kapom a környezetemtől, hogy hogy lehet így élni. De sokszor a saját családom is piszkál, hogy miért nem iszok, meg minek ülök a szobámban és olvasok, miért nem ülök ki velük meginni péntek este egy pálinkát, stb.. Nem vagyok antiszociális, mert van néhány barátom, de annyira elkorcsosult a világ, hogy nekem nem is kell több. És nem kellenek hamis barátok, hamis kapcsolatok, és egyszerűen jól érzem magam, ha olvasok, mint hogy bulizzak vagy igyak.. És nem érdekel mások véleménye, de nem értem, hogy emiatt miért számítok 'különcnek'? Dolgozok, teljesen átlagosan élek... Azt hittem, ez pont, hogy becsülendő, mert sok velem egykorú lány van itt, akik minden hétvégén hányásig lerészegednek, egy éjszakás kalandok, melltartós képek a facebook-on stb..
2015. dec. 30. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz az átlagember véleményével.

Tényleg különc vagy, mert más vagy, mint az átlag, de jó értelemben. :)

2015. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hál Isten még vannak ilyen emberek csak ennyit mondanék erre, egyáltalán nem baj, sőt.. :)
2015. dec. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na most cigizni, inni magányosan is lehet, ezt nevezik alkoholoizmusnak. És a cigizőkkel/ivókkal is lehet úgy beszélgetni, hogy te magad nem iszol, ezt szoktam én. És az otthon ülés és a lerészegedés között van azért hosszabb skála. Ezt csak azért, hogy rendbe tegyük a fogalmakat.A világ nem elkorcsosult, vannak ostoba emberek, de nem ők mindenki.



Alapvetően semmi baj azzal, ha valaki nem kimozdulós. Én amolyan átmenet vagyok: szeretem a társaságot, de ritkábban bulizom. Szerintem te életformáddal nincs semmi baj. Persze nem látok bele a szüleid, ismerőseid fejébe, de feltételezhetően olyasmiket gondolnak, hogy

- nincsenek tisztában az olyan fogalmakkal, hogy mi az, hogy antiszociális

- csak a saját életstílusukat képesek jónak elfogadni

- igényelnék a társaságodat, pl. ha kiülnek a teraszra, te pedig nem mész velük (nem kell innod, de kimehetsz beszélni velük), akkor az sértő, mintha nem lennél rájuk kíváncsi

- nem mindegy, hogy zárkózott vagy-e, vagy sportolni se jársz el, ülsz egész nap a szobádban, ezzel tönkretéve a gerincedet, és meghízva


Én nem csak olvasni, írni is nagyon szeretek, én az utóbbi kritikákat szoktam kapni, mivel gerincbeteg vagyok, így a hobbim pont nem a legegészségesebb számomra, sokat ülök. Illetve azt mondják, ilyenkor hiányzom nekik, mikor elvonulok alkotni. Ezt is meg kell érteni. Törekedni kell az arany középútra, hogy ne bántsd meg őket fölöslegesen.


22/N

2015. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs veled semmi baj. Azt csináld, ami számodra örömöt nyújt, ha valaki szóvá teszi az életviteledet, csak üsd el valami vicces megjegyzéssel, de ne legyél emiatt dühös az emberekre, mert azzal csak magadnak ártasz :) én sem vagyok az a bulizós típus, és érdekesevbnek tartom az olyan lányokat, mint te, vagy az előttem lévő válaszoló, nem szeretem a tucatlányokat. :) ha van kedvetek, szívesen beszélgetnék mindkettőtökkel privibe :)


22/F

2015. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a többiek a hülyék és te vagy a normális
2015. dec. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, én sem iszok, nem cigizek, soha nem voltam buliban, de nem hiszem azt, hogy ettől különleges vagy értékesebb vagyok.


Engem ez érdekel, mást más. Csak ez alapján nem lehet senkit elítélni.

2015. dec. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Számomra teljesen szimpatikus az életmódod, nem baj, hogy ilyen vagy.
2015. dec. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ebben a korban engem is zavart, hogy ilyen vagyok. Ma már teszek rá, egyrészt merek magam lenni, másrészt megértettem, hogy másnak nincs joga beleszólni az életvitelembe, az időtöltésembe, ha az nem kóros vagy nem bánt másokat.


Az meg, hogy kifogásolják, hogy nem iszol, a társadalom némileg torzult felfogásából ered - nem kellene ennyire piedesztálra emelni az ivást, még a mértékletest sem. Egyszerűen nem olyan fontos dolog az életben, túl van értékelve.

2015. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!