Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan, aki hasonló...

Van itt olyan, aki hasonló cipőben jár, mint én? Egyszerűen hiába akarok változtatni az életemen, időről-időre kiderül, h lehetetlen.

Figyelt kérdés

Ált. suliban és gimiben is magamnak való voltam, és hiába szeretnék rajta változtatni mégse sikerül. Most 1. éves egyetemista vagyok, voltam gólyatáborban is meg néhány buliban, de hiába voltak rendesek a többiek, egyszerűen nem éreztem jól magam ebben a közegben se.

Mindig ez a vége, mikor eldöntöm, h na mostantól máshogy élek. Barátaim sincsenek, néhányan vannak, akikkel szoktam beszélgetni, de ők se mozdulnak ki otthonról.

Néha annyira szeretnék elmenni egy moziba, kávézóba, v csak sétálni egyet, de egyedül olyan gáz az egész...

Pedig imádok utazgatni, kirándulni, az állatokat, a sportot, az autókat, élek-halok a Forma1-ért, de nem találok senkit, aki hasonló természetű lenne, mint én.


Ha ti is nehezen barátkozók vagytok, h találtátok meg azt a közeget, amiben jól érzitek magatokat és azokat az embereket, akikre számíthattok?

20/L


2016. jan. 16. 13:36
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Én is nehezen barátkozom és most az új suliba így nem is sikerült új kapcsolatokat kialakítanom.15/L
2016. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nincsenek és soha nem is voltak barátaim.
2016. jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sikerült változtatni az életemen, több olyan dologgal kapcsolatban is, amiről azt hittem, sose érhetem el, de szociálisabb én sem lettem tőle. Mondjuk nem is ez volt a közvetlen cél.

Általánosban, és gimiben is úgy éreztem, nekem van a legrosszabb osztályom a világon, aztán végül az általános sulisok közül egész jól kijöttem kb. 10 emberrel, sikerült "felnőniük", normálisabbak lettek, el is mentem a 6 éves osztálytalálkozóra, baromi jó volt :) A gimisekkel kapcsolatban már nem érzem ezt valahogy. Egyetemre alig járok be, bár most jön a 6. félévem, még mindig van a szakról olyan, akit alig ismerek, és komoly barátság senkivel nem született, pedig tényleg értelmes emberekről van szó.

Én ilyenkor egyedül megyek le sétálni, néha jobb is egyedül maradni a gondolataimmal, de azért sokszor esne jól egy kis társaság. Nem tartom aszociálisnak magam, de én is inkább "magamnak való" vagyok. Én az általános suliból + gimiből (alsóbb-felsőbb osztályokból) szedtem össze az értelmes embereket, és alakítottam ki így egy 10-15 fős társaságot, amiből mára maradtunk kb. 6-7-en :D Néha átmegyünk egymáshoz, forralt borozunk, hülyéskedünk, olyankor jól tudom magam érezni :) Mondjuk elismerem, hogy ez szerencsésen alakult.

Egyébként a sors visszaadta, amit elvett, eddig mindkét munkahelyemen, ahol évekig dolgoztam, a lehető legjobb társaság vett/vesz körül. Bár szoros barátság itt sem alakult ki, nagyon szívesen gondolok vissza az előzőre, és jól érzem magam a mostani helyemen is.

Amúgy remélem, nem Hamiltonnak szurkolsz... :D


21/F

2016. jan. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csak egy igaz barátom van;ővele a véletlen és szerencse hozott össze,aminek nagyon örülök.

Egyébként ezek a témakörök,amiket leírtál,tök jó dolgok,biztos hogy lenne valaki a környezetedben,akivel jól el tudnál lenni,csak merjél nyitni,mert ezen múlik szinte minden!

2016. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is nehezen alakítok ki társas kapcsolatot. Vannak olyan emberek, akiket kedvelek, de olyan barátom nincs, akivel el tudnék menni például moziba.


Merrefelé laksz egyébként?


18/F

2016. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én magamon azt vettem észre, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni.


Én is próbálkoztam ilyen dolgokkal hogy táborok, baráti társaságok, de egyszerűen nem tudtam kialakítani senkivel jó kapcsolatot. Pedig ugyanúgy ismerkedtem, beszélgettem, mégis azt vettem észre hogy egy idő után eltűnnek körülöttem az emberek, másokkal meg már azt beszélik mikor futnak össze legközelebb.


Viszont szerintem az a fontos, hogy az ember ne úgy gondolkodjon hogy "nincs kivel mennem", hanem ha kell induljon el egymaga. Az nagy marhaság hogy "egyedül olyan gáz". Miért lenne az? Senki nem téged fog figyelni, nem fognak ujjal mutogatni rád az utcán hogy "nézd már, ez egyedül sétál, hú de gáz".


Sajnos sokszor csináltam én is azt, hogy ha nem jön ismerős, én sem megyek sehova, így utólag bánom hogy simán mehettem volna Londonba, Lengyelországba, Horvátországba...de mindről lemaradtam, mert "nem jön ismerős". Sosem szabad ebbe a hibába beleesni.


Nézd úgy,hogy mennyi mindenről maradsz le, ha csak otthon ülsz.


Én például egyik augusztus 20-án voltam úgy, lementem Szolnokra, megnéztem a repülőmúzeumot, megnéztem a vízi-légi parádét, kicsit jártam a városba, és este Pesten megnéztem a tűzijátékot. Gyakorlatilag azóta is felidézhető emlék maradt, ráadásul azóta a repmúzeumot át is költöztetik, abban a formájában nem is látjuk többet.


Moziba is volt hogy gondoltam egyet, és beültem. Előre kiválasztottam a filmet, foglaltam jegyet és mentem. Főleg hogy én utálom ha valaki végig dumálja mellettem a filmet, de így mégiscsak "kiemelt" filmezés volt, és nem olyan mint itthon egyszerre 5 sorozatot lenyomni.


Na meg imádok sétálni, volt hogy munka után 3-4 órát bolyongtam Budán, azt sem tudtam merre járok, de mégis tetszett. De kb bárhova el lehet menni egyedül, ismerős Mexikóba ment ki 2 hétre.


Vagy egyedül mentem ki kamion versenyre, az is egész jó volt, és nem bántam meg.


Na meg ugye, minél többfelé jársz, minél többet vagy emberek között, minél több élményt szerzel, annál tartalmasabb életed lesz, és annál többet tudsz mesélni másoknak. És mások számára is érdekesebb leszel, mintha csak annyi történik az életedben hogy ülsz otthon és eszel, alszol.

2016. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

# 3: :D de, ő is ott van a kedvenceim között, attól függetlenül, h a mostani életvitele már eléggé megosztó, és néha én is elcsodálkozok rajta, mikor megérkezett az F1-be nagyon szimpi volt, de ha azzal a stílussal jött volna 2007-be, mint amit most tol, akk valszeg utálnám őt, de nem tudok divatból drukkolni vkinek.


# 4: igazad van, csak elhatározom, aztán kapok vkitől egy negatív visszajelzést, és már el is bizonytalanodok :/


# 5: Bp mellett lakok :)


# 6: annyira jókat írtál! de tényleg! :)

persze nem úgy gondolom h "nézd már, ez egyedül sétál, hú de gáz" :D

és nem ismerlek, de jó, h vki tényleg felvállalja magát, és nem foglalkozik a többiekkel, ezt kéne mindenkinek és sokkal könnyebb lenne minden

megpróbálom ezt a hozzáállást én is, ha nincs kivel, akk majd kimozdulok egyedül :)

2016. jan. 16. 15:26
 8/15 anonim ***** válasza:

+1 pont, hogy nem vagy divatdrukker! :) Sajnos a sikert nem mindenki képes a helyén kezelni.


(#3)

2016. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

# 8: igen, sajnos ez így van, a 2. vb címe után, szóval kb. 1 éve szaladt el vele teljesen a ló :/ azóta néha csak pislogok, h mik kerülnek fel róla netre

én azt mondom, h nem lehet úgy rajongani vkiért, aki csak 2 hetente vasárnaponként leül, és megnézi azt a 1,5-2 órás futamot, rengeteg dolog van ami az mögött történik

és hiába kezdenék el, most drukkolni pl: Rosbergnek, úgyse sikerülne :D

aki rajong bármilyen sportért is, az tudja h miről beszélek :D

2016. jan. 16. 15:42
 10/15 anonim ***** válasza:

Én "sajnos" ilyen vagyok, amit leírtál, csak a futamot szoktam megnézni, meg legfeljebb az időmérőt. Nincs külön kedvencem, bár Räikkönent nagyon bírom a pályán kívül. :D

Régen hatalmas Inter-szurkoló voltam, de ma már a focit is csak szórakoztatás miatt nézem néha-néha, meg követem, mi történik. Soha nem tudtam volna más csapatnak szurkolni (kivéve ha pl.: másik olasz csapat volt a BL-ben érdekelt), legfeljebb egyik szimpatikusabb volt, mint a másik.


(#3)

2016. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!