Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek ez annak a jele,...

Szerintetek ez annak a jele, hogy meg fogok bolondulni? Vagy már most sem vagyok normális?

Figyelt kérdés
Van egy képzeletbeli saját világom, amit még évekkel ezelőtt találtam ki magamnak. Régen csak arra "használtam", hogyha valamiért nagyon mélyponton voltam, akkor elalvás előtt erre a helyre gondoltam, és így el tudtam aludni. Mostanában viszont már állandóan erre gondolok, ez az életem. Az egyetlen célja a napjaimnak az, hogy túléljem a szenvedést, hazaérjek, és elmehessek a kis szigetemre, ahol boldog vagyok. Minden részletét látom magam előtt, sokkal élénkebben mint régen, és mindig különböző történésekről fantáziálok, rendesen számontartom mikor van éjjel és nappal, és hogy mit csináltam ezelőtt. Egyre valóságosabb ez az egész. Vannak emberek is a szigeten, köztük barátok, férfiak, akikre egyre többet gondolok olyankor is amikor éppen nem vagyok fantázia világban. Tehát például a munkahelyen arra gondolok, hogy mennyire hiányzik már az Xy, alig várom hogy találkozzunk délután (vagyis hogy a fantáziavilágban találkozzunk) Úgy érzem ez tart még életben, ha ezt elvenném magamtól, akkor nem bírnám tovább ezt a kínt amit a mindennapok jelentenek. A valóságban semmi jó nincs az életemben... Annyiból áll hogy keservesen kimászok az ágyból, elmegyek dolgozni egy olyan helyre ahol nem érzem jól magam, nem becsülnek meg, és a fizetés is csak éhenhalni elég, majd hazajövök, nem vár senki, szüleimmel élek de alig beszélünk....és aztán itthon vagyok, hétvégén szintén ugyanez. Nincsenek se barátnőim, se ismerőseim akikkel tudnék beszélgetni bármiről, vagy akár kimozdulni, az sem tűnne fel senkinek ha nem lennék. A pasiknak nem igazán kellek, soha nem volt sikerem a párkeresésben. Teljesen kilátástalan a jövőm, semmi jó nem vár rám, semmi célom nincsen amit meg lehetne valósítani, csak ez a kilátástalan szürke förmedvény van amit életnek neveznek egyesek. Régen normális volt minden, boldog voltam, volt baráti társaságom, sok izgalmas program, célok, remények. Aztán minden tönkrement lassan, és minden erőlködésem kudarcba fulladt hogy kimásszak ebből, mostmár 1 éve így élek ahogy fentebb írtam, feladtam... 24/N
2016. jan. 21. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Amikor gyerek voltam, en is kitalaltam magamnak egy ilyen vilagot, (tkp csaladot). Aztan szinezgettem, vegul sokszor el is hittem, h azok megtortentek.

Ma csak akkor jon ez elo, ha padlora kerulok. Szztem a valo vilagban kellene kicsit szetnezned, es keresni hasonlo embereket, mint akiket krealtal magadnak. Az, h alig varod, h almodozhass, csak annyit jelent, h sivar az eleted. Keress kihivasokat! Lepj ki a komfortzonadbol, probalj ki uj dolgokat, pl csatlakozz egy amator szinitarsulathoz, vagy egy turista egyesulethez, egy olvasoi klubhoz, es elmulik a vagyakozasod a fantazia vilagodba.

2016. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az,hogy egy képzelt világban élsz nem lenne probléma.Viszont ez már probléma,hogy mindennap ebben élsz.Ahelyett, hogy ebben a képzelt szigetben élsz, tegyél fel egy zenét, táncoljál rá, sportoljál,menjél futni. Ha nem hagyod abba, komoly problémàid adódhatnak. Mindenkinek valahol meg van a párja, de ha te elszigeteled magadat 24 évesen,akkor igy hogyan találna rád a szerelem.Ebredj fel!
2016. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alapjában véve nem lenne baj a dolog, de amíg a fantáziavilágodban élsz, nem koncentrálsz a valódi problémáid megoldására. Nem oldódnak meg a gondjaid addig, amíg elmenekülsz.
2016. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A legnagyobb jóindulattal írom: normális amit csinálsz, viszont épp ezekben az években pazarlod el és teszed teljesen tönkre a jövődet. Ha szar a munkád és kevés a fizud és nem tanulsz valamit, amivel találhatnál jobbat, akkor életed végéig így fogsz szenvedni. Ha nem jársz el valahova sportolni, nyelvtanfolyamra, túrázni, akárhová, akkor sosem lesznek barátaid. Ha nem keresel valami hasznos tevékenységet, akár önkénteskedést hetente egyszer egy állatmenhelyen, akár a családodon belül segíteni egy idősebbnek, vagy kisgyerekesnek, bármit, akkor üres is marad az életed. Ha nem teszel semmit a jelenben... azzal megölöd a jövődet. Álmodozni jó munka, tanulás, barátok és önkénteskedés mellett is lehet, csak akkor nem az az egyetlen jó dolog az életedben.
2016. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Klassz. :)
2016. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy ember akit nagyon jól ismerek ugyanígy volt. Mikor orvoshoz ment kiderült hogy depressziós(az igazi betegség, nem a kamurinya amit a tinik nyomnak), és sikeresen ki is kezelték. Addig menj el orvoshoz amíg el mersz egyedül, mire ő eljutott már el kellett kísérni.
2016. jan. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom,miért kellett törölni a hozzászólásomat,semmi olyan nem volt benne...
2016. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Az őrület akkor következik be, amikor a személy már egyáltalán nem akar veszélyesnek látszódni.


Gondold ezt végig.


A depresszió, pánikbetegség stb, csak az őrület kisebb fokozataira kitalált címke.


Hihetetlen könnyű kijönni belőle, sokkal könnyebb, mint "elkapni".


A célok feladása szintén ennek az állapotnak az ismérve. Ha ugyanis nincs célod, akkor nem akarsz elérni semmit, visszahúzódsz, nem mész neki a falaknak, akadályoknak, legyőzött a környezet, és te nem vagy más, mint egy gyenge, veszélytelen áldozat.


Persze ez is csak egy szerep, te valójában nem ilyen vagy, de akár csinálhatsz úgy is, mintha mégis ilyen lennél.


És akkor még ide is írogathatsz, hátha itt is lesz olyan, aki megsajnál, vagy próbál segíteni, rajtad, szerencsétlen, szánalomra méltó, gyenge emberkén...de hát pontosa tudod, hogy ez valójában tényleg nem te vagy.


Tedd a szívedre a kezed, és valld be legalább önmagadnak, hogy amikor kiírtad a kérdést, érezted ugye, hogy "ez nem is annyira igaz"!?


Namost, én NEM akarom elvenni a játékod, tőlem játszhatod ezt a töketlenséget, de persze mindannyiunknak jobb lenne, ha erős, aktív és boldog tagja lennél az emberiségnek. Mégiscsak egy hajóban evezünk.


Na, ha ebben vársz segítséget, akkor arra itt vagyok, örömmel.

Üdv,

Jani

2017. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!