Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szeretek egyedül lenni és...

Szeretek egyedül lenni és sokmindent egyedül csinálni. Mennyire normális ez? Kezdem utálni magam, mert az ember társas lény és én is tudom, hogy ez abnormális tulájdonságom. Jelenleg nincs párkapcsolatom.32N

Figyelt kérdés
Szeretek társaságba járni, nincs bajom a családi rendezvényekkel sem, de szeretek egyedül vásárolni,a munkahelyi szünetekben egyedül lenni, ki nem állhatom, ha evés közben zavarnak stb...
2016. jan. 22. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tévedsz. Nem feltétlenül abnormális az, amiről írsz. Vannak ilyen emberek, és a legtöbbet azzal segítesz nekik, ha békén hagyod őket.


Mind különbözőek vagyunk.

2016. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nehogy utáld magad ezért! Az emberek nem érdemlik meg a bizalmadat, igazad van :)
2016. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Békén hagyom őket? Ezt nem értem! Általában engem nem hagynak békén.Segítőkész, barátságos vagyok, kedvelnek az emberek, de van egy szférám amit utálok megosztani másokkal. Nekem elég annyi az emberekből amennyit a mmunkám miatt el kell viselnem! Antiszociális vagyok?
2016. jan. 22. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy antiszociális. Az antiszociális a terrorista, akir ombolni akarja a társadalmat. A Te esetedet legfeljebb aszociálisnak lehetne nevezni, de szerintem ez sem áll. Nincs abban semmi ha óvod a privát szférádat. Miért kéne mindenkinek vigyori extrovertált partyfésznek lennie minden élethelyzetben.
2016. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ember nem társas lény, hanem társfüggő. Akkor társas lény, ha jól érzi magát egyedül, és a másik emberrel is, vagyis nincs érzelmileg ráutalva.

Ez egyáltalán nem abnormális, hanem egyéni természet - introvertáltság. A társadalmi berendezkedés az extrovertáltságot preferálja, ezért az introvertáltakat nehezebben értik meg. De attól még léteznek, és ennek a tulajdonságnak megvan az az előnye, hogy nem feszengsz, ha éppen nincs kivel kommunikálnod. Örülj, hogy ilyen vagy, nem vagy ráutalva másokra.

2016. jan. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, nem érzem magam ufónak. Aki ismer, megszokta, hogy szeretek egyedül lenni, ha tehetem a buszon nem ülök az ismerős mellé, hanem köszönök neki és aztán az egyes ülést választom, ugyanígy ha eszek, egyéb dolgot csinálok.

25/L

2016. jan. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Dejó, akkor mégsem vagyok csodabogár!!

1 éve külföldön élek, az új környezetem ezt nem érti. A munkatársaim sem értik, hogy tudok egyedül élni, sopánkodnak, hogy "allein"???! Dolgozom, háztartást vezetek, sportolok,kapcsolatokat ápolok a maradék időmben pedig végre magammal foglalkozhatok (nyelvtanulás, olvasás, filmnézés, zenehallgatás)

2016. jan. 23. 14:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy magadnak való vagy :) Szerintem semmi baj nincs azzal, ha úgy érzel, ahogy leírtad. Ha pedig azon aggódsz, hogy ennyi idősen párkapcsolat kelleje, ne izmozz rajta. Majd jön, ha jönni akar a szerelem is. Addig pedig élj úgy, ahogy te szeretnél.
2016. ápr. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!