Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tele vagyok lelki tüskékkel,...

Tele vagyok lelki tüskékkel, hogyan lépjek ezen túl?

Figyelt kérdés

Lehet én vagyok túl érzékeny, vagy a természetem túl introvertált és emiatt sokan nagyképűnek gondolnak, pedig csak nehezen fejezem ki magam.


Művészeti pályára mentem és emiatt a rokonságtól és a testvéreimtől folyamatosan kaptam a beszólásokat. Mikor egyetemre jártam, hogy miért nem dolgozom az egyetem mellett, miért élősködöm a szüleimen. Mit képzelek én magamról? (a tesvéreimnek nem volt meg az a hivatástudata, mint nekem, ezért nem értették, hogy miért veszem ilyen komolyan a tanulmányaimat, illetve úgy fogták fel, hogy biztos csak lógatom a lábam.)

Végeztem az egyetemen és kaptam egy elég rangos díjat, majd folyamatosan jöttek a felkérések, kiállítások, külföldi alkotóházakba hívtak.

A rokonság és a testvéreim akik mikor nem ment nekem olyan jól és támogatásra szorultam akkor bántottak, aztán mikor bejött a sok munka eredménye szinte tudomást se vettek róla. Leszartál magasról! Egy kiállításomra nem jöttek el. Ha szóba került valami sikerem "óóó az már régen volt". Még csak bízonyítani se bízonyíthattam nekik. Ez egy hatalmas tüske bennem és nagyon durván tud fájni, főleg ha rossz passzban vagyok.


Volt egy lány akit a barátnőmnek hittem, aztán mikor a szüleim elváltak az ő társaságában sírógörcsöt kaptam. Azt hittem, hogy megvígasztal, de nem tett semmit és azt hallottam vissza, hogy másoknak meséli, nem érti, hogy lehet ennyi idősen ezen így kikészülni. Felnőtt vagyok már.

Nekem az nagyon fájt akkor, ráadásul az a lány meg az előtte években azon síránkozott nekem, hogy hogyan hálálja meg a szüleinek azt, hogy kapott egy lakást. Bár én is ilyenen tudtam volna sírni.


Ez is egy óriási tüske, és tele vagyok még ilyennel.


Szüleim voltak az egyetlenek akik hittek bennem, egyedül ők örültek a sikereimnek.


Most már a művészi pályát is egyre kevésbé akarom, mert nincs értelme. Idegeneknek tetszik amit csinálok, kapom az elismeréseket, régen még jól is esett, hogy legalább nekik örömet okozok, de most már kiüresedtem. Egy erős családi háttérre, támogatói közegre lett volna szükségem amire építhetek, ehelyett csak fájdalom és bizonytalanság van bennem. Semmi megértést nem kaptam.


Ennyire rossz ember lennék, hogy ezt érdemlem?


Hogyan tudnék ezen túllépni? Bele fogok fulladni ebbe a keserűségbe.



2016. febr. 14. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:

"Szüleim voltak az egyetlenek akik hittek bennem, egyedül ők örültek a sikereimnek."

Ez itt a legfontosabb mondat talán.

A sok bántás,amit kaptál,szerintem irigységből fakad.

Büszkének kellene lenned arra,amit elértél!

Nem vagy rossz ember.

Miért lennél az?

Ezt mégis hogyan gondoltad?

Idegeneknek tetszik ,amit csinálsz,és?

Akinek nem tetszik,bekaphatja.

Díjakat kapsz,értéket teremtesz,ez nem mindegy.

Ezeket a problémákat,tüskéket beszéld ki,jobban leszel tőle.

Fel a fejjel:)

2016. febr. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én mérnökként egy "táncművésszel" lakok együtt, aki nem mellesleg az unokaöcsém. Ő az álmodozó, ábrándozó típus, akinek vagy éppen fent van a szerelvénye, vagy nagyon lent. Vagy többet keres nálam, vagy nem keres semennyit.

Nehezen értjük meg egymást, mert két teljesen más vonalat képviselünk. Ő az örök álmodozó típus, aki kergeti a vágyait. Én a kétlábbal a földön álló típus vagyok, aki csak az egyenes beszédet ismeri és fogadja el, az igent és a nemet, mert a szakmámban a talán jelentését kibogozni nincs idő.

Összességében én is lehetnék az, aki tönkreteszi a művész rokona lelkét, mert nem értékeli a karrierjét, de nem teszem, mert van annyira egészséges a lelkületem, hogy megértem és elfogadom, hogy különbözünk. Ő abban látja örömét és olyan. Én ebben látom örömömet és ilyen vagyok. Két teljesen más kategória vagyunk, még is jól eléldegélünk egymás mellett, mert tiszteletben tartjuk a másikat. Neki én vagyok a fura, nekem ő.

Azok akik bántanak azért, ami/aki vagy, azok nem egészséges lelkületű emberek, nem fogadják el, hogy különbözünk és "senki nem lehet olyan tökéletes mint én" felfogással jönnek mennek az életben. Általában sosem lesznek boldogok... Ezen felül én fenntartom, hogy a fagyi bizony visszanyal. Egyszer valamilyen formában visszakapják a sok bántást, amit másnak adtak.

2016. febr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Nemzeti_Harcos válasza:
Menj el egy militarista átnevelő táborba.
2016. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!