Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit javasoltok a magányom ellen?

Mit javasoltok a magányom ellen?

Figyelt kérdés

Férjnél vagyok, barátaim is vannak. Nem sok, de jó barátok.

Mióta férjhez mentem és elköltöztünk külön házba a párommal, azóta érzem, hogy egyre magányosabb vagyok.

Ő sokat dolgozik, van főállása, mellékállása, a maradék néhány szabad órájában pedig a ház körüli teendőknek él. Hol kertészkedik, hol épít valamit, hol a barátokkal van. Mindig is családi házban szeretett volna élni, hogy ilyesmiket tehessen.

Én inkább emeletes házban szerettem volna mindig élni és eljárni otthonról sokat. Míg nem voltam férjnél, így is tettem. Aztán ez a családi házazás megváltoztatott.

A rengeteg házi tennivaló mind rám marad, mert a férjem csak kint szeret lenni. Ezzel nem is lenne gondom, de valahogy a munkám mellett ez ki is teszi az időm nagy részét, így egyre kevesebb maradt a barátokra. Valahogy szép lassan el is távolodtam tőlük, mert már nem elégített ki az, hogy összeülök velük, beszélgetünk, ki hogy van és utána mindenki hazamegy. Unalmassá vált. A tesóm itt lakik nem messze tőlem, de őhozzá is ritkán járok, mert szintén untat a beszélgetés.

Legtöbbször a páromat nyaggatom, hogy néha legyen már kicsit velem, töltsünk együtt egy napot. Olyankor mindig azt mondja, hogy de mit szeretnék csinálni? Mert ha csak itt ülni a házban és nézni a tv-t, vagy együtt kiteregetni, akkor inkább kimegy, mert ez meg őt úntatja. Ha van jó programtervem, akkor szívesen benne van.

És ilyenkor elgondolkodom. Hogy igazából nem is tudom mit szeretnék, de rohadt magányosnak érzem magam.

Szeretnék programokra járni, de itt, ebben a kisvárosban, ahol élek még a légy se zümmög. Szeretnék érdekes barátokat, akikkel nem csak beszélgetni lehet, hanem valami pluszt is adnak, ha találkozunk, de sajnos nem tudom, hol kereshetnék ilyen embereket. Sportolni próbáltam, de nem szeretek. Mindig abbahagyom. Zenélni mindig szerettem volna, de itt ebben a kisvárosban ez sem jött össze. Mindig úgy érzem, hogy valami többre vágyom, de itt sosem fogom megtalálni. Ha innen elmegyek, akkor meg a hová... Semmi támpont. Voltatok ti is így már?



2016. márc. 6. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen voltam. Nekem most a baráti kapcsolataim hiányosak.

A programokra járás jó ötlet vagy keress magadnak valami hobbit, még ha ezért távolabbra -mondjuk másik városba- kellene utaznod akkor is. Mi a helyzet a munkahelyeden? Sokszor a kollégák azok akiket az ember a legjobban megismer. Szerintem a kitartás az ami hosszabb távon eredményt hoz.

2016. márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van nagyobb város a közelben?
2016. márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A munkatársaim sem érdekesek sajnos számomra. Mindig örülök, ha új munkahelyre kerülhetek, hátha érdekes emberekkel futok össze, de aztán általában sosem találok olyat, aki hasonlóan gondolkodna mint én. Egy kicsit én mindig máshogy gondolkodtam, mint az átlag emberek, kihúzóbb, karakánabb, határozottabb vagyok másoknál és emiatt egy idő után elkezdenek tartani tőlem. A legtöbb ember nem ilyen. Ülnek a langyos vízben és elég nekik ennyi. És nem értik, én miért akarok többet, miért kell nekem folyton lázadni, miért akarok mindent mássá alakítani vagy miért nem működik szerintem semmi sem jól. :) Csak egy ismerősöm van, aki ilyen, de ő meg messze él, így ritkán futunk össze.

De most, h mondjátok, lehet vele kéne többször összefutnom, még ha messze is van.

Amúgy Veszprém a legközelebbi város, de általában ott sincs túl sok olyan program, ami érdekel. De majd jobban nyitva tartom a szemem.

2016. márc. 6. 15:00
 4/4 anonim válasza:
szia.szerintem ez egy gyakori probléma lehet a mai világban én azt tanácsolom neked hogy probáld meg kicsit pozitívan látni a dolgokat.ha belegondolsz neked megvan majdnem mindened amire csak vágyhat az ember.sajnos dolgozni muszály.teis és a párod is azért gürizik hogy jol éljetek.probálj ki esetleg chat oldalakat.ahol bármiröl beszélgethettek.közös program lehet azis ha kimész a pároddal a ház körüli teendökben segiteni.közben beszélgettek irtad hogy nemigen szeretsz ilyen dolgokat csinálni de szerintem ha késöbb kimész és ezt elmondod hogy te csináltad büszke leszel magadra.esetleg egy virágoskert.és annyi buli van a környéken biztos találtok valamit ami megfelel mindkettötöknek.kikapcsolodásként ezis jo lehet elhivod a barátokat is és kitudja nagyon jol is kisülhet a dolog.
2016. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!