Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Öngyilkosságon gondolkozom,...

Öngyilkosságon gondolkozom, kétségbe vagyok esve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom,eléggé szánalmas ,hogy itt írom le ezeket.De annyira nehéz,annyira kilátástalannak látok mindent és nem látom ennek a végét.

Mindig labilis személyiségű lány voltam,ennek természetesen vannak okai (gyermekkorból hozott) Kissé művész lelkű.

Kevés önbizalommal rendelkezem,igazából nem látom magam reálisan és gyülölöm magam.

Kevésnek érzem magam ,mindenki mást többre tartok magamnál.Pedig valahol én is tudom,hogy nem vagyok csúnya,se buta,kedves vagyok másokhoz,könnyen kijövök emberekkel és vicces is tudok lenni,jó társaság vagyok.

Mégis sokszor szorongok,félek emberektől.Ez kívülről pedig ugye nem látszik,probálom kompenzálni nyitottsággal,kedvességgel.De belül minden egyes nap meg kell küzdenem magammal.

Az élet úgy hozta,hogy az elmúlt idöszak még nehezebb lesz számomra,a kapcsolatom véget ért egy ideje amit azóta se tudok feldolgozni.

Nem hiszem ,hogy szeretni fog még valaki valaha az életbe.Probálok ismerkedni,bár az utobbi azt sem ,de senkinél se érzek semmit,semmi különöset. Mérges vagyok magamra ,hogy még mindig a volt barátomért sírok és nem tudok egyszerüen túl lépni (6hónapja) Teljesen a rögeszmémmé vált,aminek semmi értelme.

Sajnos most kevés idö jutt társasági életre,sokat kell tanulnom.Ezáltal magányosnak és haszontalannak érzem magam.

A családi helyzetem pedig rettenetes.

Depressziossá váltam ,eltűnt az élet kedvem,nem értem hogy mi értelme lenne az életemnek,gyülölöm magam és az egész helyzetett.

Tanulnom kéne ,de nagyon nehéz koncentrálni.Folyamatos fizikai "fájdalmaim" is vannak,mellkas fájdalom,gyomorgörcs.

Illetve alvás problémáim is vannak.Nappal pedig

csak aludnék állandóan,a külvilágtól meg elzártam magam,ha keresnek nem igazán irok vissza,és így széppen lassan elfogynak az emberek is mellőlem(tudom ,hogy ezt magamnak köszönhetem) de egyszerűen nem tudok normális emberként funkcionálni. Probálok azért erőt venni magamon,találkozni emberekkel,csinálni a dolgaimat,eljárni sportolni,de ez mind csak szenvedés.

Pár héttem ezelött idegösszeomlást kaptam,beutaltak korházba is és gyógyszereket is kaptam (volt ez igy régebben is)

Voltak nehéz időszakaim mindig.

De ennyire soha.

Azt érzem,hogy nincs helyem a világba,nincs értelme az életemnek ,haszontalan vagyok és felesleges,egy senki.!!!

Pedig csak azt szeretném,hogy szeressenek.

Legjobb megoldásként csak az öngyilkosságot látom,de tudom ,hogy az gyenge,önző dolog.

De annyian voltak velem önzőek,annyian bántottak már.

Annyi mindent írnék még,de azt is köszönöm ha valaki ezt egyáltalán elolvassa és ad néhány tanácsot.

Elöre is köszönöm.

Sajnálom,ha hosszú és unalmas volt a mondandom,de annyira nehéz most.


21L



2016. ápr. 4. 21:48
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*elnézést a hibákért,és a szó ismétlésekért ,eléggé zaklatottan irtam.
2016. ápr. 4. 21:51
 2/26 anonim ***** válasza:
34%

Én is már számtalanszor akartam öngyilkos lenni, de rájöttem, hogy csak a gyengeségemet bizonyítanám be és én már úgy vagyok vele, hogy csak teljen le az életem.


Én azt mondom neked, hogy ne add fel, neked még lehet jó életed, ha lesz elég erőd, hogy megtudj változni.


Ha akarod én amúgy szívesen meghallgatlak ha ez segít valamit.

2016. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
43%
Igazából még azt tudom javasolni, hogy keres egy olyan személyt akinek eltudod mondani, hogy mit érzel és mi bánt.
2016. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
4%
És mindig gondolj arra, hogy Te egy egyedi és különleges ember vagy ezen a világon és igenis van célod az életben, csak még nem tudod, hogy mi az. :)
2016. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
37%
Fel a fejjel. Csaj vagy és fiatal tehát az emberek alapvetően keresni fogják a társaságodat. Elég nagyjából olyan környezetbe kerülnöd ahol akad pár pasi, akik majd túllendítenek a holtponton. Gondolj arra hogy volt egy kapcsolatod, kellettél valakinek ami azt jelenti hogy mással is sikerülni fog. Még ha nem válsz társasági emberré, akkor se neked kell kezdeményezni meg eladni magad, majd lesz valahogy. (Most is púposodni fog a postaládád a privátoktól.) Én itt vagyok 28 évesen csak az ellenkező nemből és sose volt senkim. Pedig mit meg nem adtam volna érte anno ha van akkor egy lány mellettem. Feküdni tizenévesen a nyári este a fűben hallgatni a szívverését beszívni az illatát belehajolni a hajába, soroljam? Ja, mindez kimaradt. Úgy érzem egy fél percet sem éltem igazán. Most már nem is lenne az igazi így a 20-as éveim vége felé. Pedig nem vagyok se ronda se buta, egy átlagos srác aki ellenne egy átlagos lánnyal. Csakhogy a környezetemben nincsenek nők az utóbbi 10 évben /egyetem, szakma férfitöbbségű/ és hasonlóan hozzád a szociális képességeim a béka segge alatt vannak, ami az ismerkedést és az új kapcsolatok kiépítését illeti. Nem vagyok bunkó, értelmesen el tudok beszélgetni emberekkel, csak ismerkedni nem tudok, most már senki se lenne vevő hogy bénázzak mellette. Szóval ehhez képest én röhögve ellennék a te problémáiddal, hogy már fél éve éppen nincs senkid.
2016. ápr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Reméljük jobban leszel ... Fogalmam sincs mit tudnák tanácsolni, hiszen nekem meg pont az a ,,baj" hogy a legmélyebb érzelmem az, hogyha épp elfogyik a cigim. Szóval ... nem tudom, a világnézeteden kellene változtatni, azon hogy ne tekintsd magad annak, aminek, de azt is tudom hogy az állapotodban ez elég lehetetlen. Keress egy barátot, vagy keress fel egy pszichológust. Hidd el, nem nagy mágia, csak beszélgetni fogtok, és rávezet téged a megoldásra. Ha öngyilkos akarsz lenni, akkor meg főleg nincs semmi veszítenivalód. Vagy kezdj el sorozatokat nézni, ajánlam például a Dexter c. sorozatot. Vedd át a kedves főszereplő világnézetét és élj túl. Rajtam segített.
2016. ápr. 5. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm ,hogy ennyien írtatok itt is és üzenetben is.

Pszichológushoz járok,már évek óta,kisseb-nagyobb megszakitással.

Azt hiszem,félre értettek azzal kapcsolatosan,hogy nem vagyok introvertált személyiségű ember.én nagyon is extrovertált vagyok,mindig is központi ember voltam és pont ez a problénám,hogy a depressziós időszakomba nagyon sok embert veszitettem el,illetve az élet a körülmények is úgy hozták.

Ezért nagyon magányosnak érzem magam és mivel utálom magam nagyon nehéz magammal lenni.

Nem találom a helyem,se értelmét az életemnek,pedig vannak céljaim.

2016. ápr. 5. 12:30
 8/26 anonim ***** válasza:
72%

Egy jó pszichológus,más nincs,talán ki tud rángatni ebből az állapotból.

Feldolgozatlan traumáról,traumákról bizony beszélni kell,szembe nézni velük,és megérteni,mi miért történt.

Különben belülről bomlasztanak.

A lélek gyógyítható,a lélek mindig gyógyítható !!

Nincs az a lelki mélység,amiből ne lehetne talpra állni,ezt ne feledd !:)


"Azt érzem,hogy nincs helyem a világba,nincs értelme az életemnek ,haszontalan vagyok és felesleges,egy senki.!!!"


Ez egy őrült nagy butaság,nem igaz.

Csupán a lelki állapotod mellékterméke.

Amint kicsit helyre rázódsz,nem fogsz ilyeneket gondolni.

Az öngyilkosság semmire nem megoldás,egy életed van,ezt se feledd !!:)


Szüleiddel mi a helyzet?

Milyen kapcsolatod?

Testvéred van?

2016. ápr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj, kedvesem. Örülök annak, hogy sok barátod volt, meg ilyen nagyszerű ember voltál. Nem értem, miért volt jó mindezt eldobni magadtól, és ellopni más életét. Térj vissza ahhoz a valakihez, aki régebben voltál, akkor mindkettőnknek jobb lesz. Akkor te is boldog, bátor és tökéletes lehetnél, én pedig nyugodtan lehetnék öngyilkos, anélkül, hogy érted aggódnék.


De tényleg. Amit leírtál magadról, az alapján jófej embernek tűnsz. Annyit tudok mondani, hogy legyen önbizalmad, hiszen te még mindig ugyanaz az ember vagy, csak egy fiú nem volt képes megbecsülni, ezért velem takarózol.

2016. ápr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
4%
Nyugi,nem azért írtak üzenetben, mert aggódnak érted,hanem mert hátha megdughatnak...
2016. ápr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!