Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Depressziós volnék?

Depressziós volnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy jó ideje tervezgetem hogy írok ki egy kérdést ezzel kapcsolatba, hátha segítséget kapok és most végül megteszem. Megpróbálom összeszedetten leírni a dolgokat, de amíg ezt a 2 mondatot leírtam már az 5 percig tartott. Pár éve pánikbeteg lettem, ezáltal magántanulóvá váltam és szinte az összes barátom elvesztettem. Tavaly nyár óta ismét elkezdtem 3 barátommal jobban tartani a kapcsolatot, akik mára már ismét a legjobb barátaim. (Elég hülyén írtam le, bocsi, késő van..) Nagyon jóba vagyok velük, rengeteget hülyülünk, rengeteget vagyunk együtt, náluk nincs jobb. Magamat teljesen életvidámnak, humorosnak tudnám leírni, de ha szükség van rá, elég komoly is tudok lenni. Amikor a barátaimmal vagyok vagy csak szimplán beszélgetek velük neten vagy esetleg együtt játszunk valamit, nagyon jól érzem magam és boldog vagyok, nagyon sokat mosolygok és nevetek olykor. Viszont mikor egyedül vagyok.. teljesen egyedül pl. esténként (mint ebben az esetben is) a magány és a szomorúság leírhatatlan. Lefekszem és folyamat csak azon pörög az agyam hogy de jó lenne ha lenne most itt velem valaki, de jó lenne ha főleg lenne egy barátnőm akit átölelhetek, bármikor megpuszilhatok, aki sosem hagy egyedül. Mindig elképzelem, hogy milyen lenne ha lenne 1, elképzelem hogyan találkoznánk, hogy történne az első csók, hogy találkozgatnánk, stb.(Sosem volt még barátnőm, magamat rondának is tartom és esélytelennek.) Abba a kis időben, mikor ezen filózok, marha boldog vagyok, viszont miután kinyitom a szemem és arra eszmélek fel hogy az ágyba fekszem úgy érzem gyomron vágnak és a sírás kerülget és úgy érzem meg akarok halni, mivel nem bírom ki a magányt, az egyedüllétet és a félelmet attól hogy soha nem lesz senkim, egyedül leszel életem végéig, továbbá hogy az életem egy nulla és nem lesz belőlem semmi. A barátaimra marhára irigy vagyok, hogy nekik van, ők boldogak, nekik van egy társuk és hogy nekem nincs és nem is lesz. Nem önsajnálat akar lenni ez az egész, gyűlölöm ha sajnálnak, csupán leírtam mit érzek legbelül és nagyon szeretnék segítséget kérni bárkitől. Eddig mindenkit elítéltem és kiröhögtem aki öngyilkos akart lenni (bár azok főleg csak divatból) és nem gondoltam hogy ilyen vagyok, így érzek legbelül, meg nem hittem hogy egyszer az öngyilkosságon fog járni az agyam, csak azért hogy megszűnjön a fájdalom és a magány. Többet nemhiszem hogy tudnék írni, elég összeszedetlen lett, a fejembe valahogy jobban nézett ki, ezért elnézést, eléggé magam alatt vagyok most is.. Aki tudna segíteni, bármivel, hogy mégis mi a jó büdöst francot csináljak, annak az életemmel jönnék, mert ezt már nem bírom tovább. :( 15/F

2016. ápr. 10. 05:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből ez nem depresszió, inkább "csak" kamaszkori problémák. De ha nagyon magad alá kerülsz (és barátaid/szüleid sem tudnak segíteni), menj el az iskolapszichológushoz. Ha nincs, akkor szüleid keresnek majd egy gyermekpszichológust.
2016. ápr. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tizenötévesen minek nekik barátnő?! Az oké, hogy van egy lány, aki többet jelent a többinél, de nem kell csókolózni, járni, meg mást csinálni. Úgy tűnik kicsit, hogy neked csak azért kell egy lány, hogy legyen neked is, és nehogy alulmaradj abban a szánalmas versenyben, amit az elsekélyesedett korosztályod diktál. Légy inkább önmagad, és ne azért akarj barátnőt, mert másnak is van. Nagy romantikára amúgysem számíthatsz, hisz gyerek vagy még. Várj pár évet, és majd utána. Addig járj el mozogni, hogy jól nézz ki.

SEMMI nem ér annyit, hogy így ki legyél készülve.

2016. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, a depresszió egy betegség, ez tinihsizti, fája világ. Tény, hogy szar a pánikbetegség, de ne mondjuk már rá minden szarra, hogy depresszió...
2016. ápr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dootyaaaaaaaaaa válasza:

Csak egy szó Tumblr.


Az előző válaszolóknak pedig: igenis létezik tinédzser korban depresszió! Valószínüleg ahogy olvastam azt szűrtem le hogy felnőttek írtak. Nem tudják elképzelni hogy ma min mennek át nap mint nap a tinédzserek! Komolyan nagyon gonoszak és undorítóak a tinik meg az emberek. Létezik tini depresszió

2016. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, ezt én sem mondanám depressziónak. (Ismerős volt a kérdésed XD) Inkább csak magad alatt vagy egy kissé, ennyi. Velem is elő szokott ilyen fordulni. Egyébként, van konkrét személy, akivel ezeket a találkozgatásokat elképzeled? Mert ha igen, akkor esetleg érdemes lenne vele ismerkedni, beszélgetni. Viszont ha csak egy kitalált személy, azt nagyon sajnálom. Nézd, nem minden annyira rossz, mint amilyennek gondolod. Nem minden a kapcsolat az életben, vannak más dolgok is, vannak olyanok, amik talán jobban feldobnának. Találj valami hobbit magadnak! Mivel nem tudod lefoglalni magadat semmivel, az agyad állandóan a magányod körül forog, így valóban megnehezíted a saját helyzeted. Menj, járj egyet, sétálj sokszor, kölycsönözz ki egy könyvet, olvasgasd, (az engem sokszor lefogal) Semmiképp se bizonygasd magadnak, hogy azért nincs barátnőd, mert csúnya vagy, mert senki sem az! Csak mondom, még mielőtt azt hinnéd, te vagy a világon a szörnyeteg, oszt huna szépség. Hát még nincs, de majd jön!

Na ne gubbassz a sötétben nyirvákolva, éld az életet, mert az viszont csak egy van.

2016. máj. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!