Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi értelem az életnek?

Mi értelem az életnek?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ilyen jellegű kérdésekkel dunát lehetne rekeszteni de úgy érzem ki kell ezt írnom magamból mert kezd teljesen felemészteni.

24 éves férfi vagyok aki sajnos anyagi gondokkal küzd már gyerek kora óta, ebből adódóan iskolai pályafutásom is korán abbamaradt hogy tudjak normálisabban élni. Nyolc osztályom van ezzel nem nagyon tudnák munkát találni, ha tudnák is akkor a jellemem szab ennek akadályt. Nem tudom mi lehet a pontos bajom ...

Nem szeretek emberek közelébe lenni, nem tudok komunikálni .. ha figyelnek vagy ha körülöttem vannak emberek akkor nem tudok koncentrálni sokszor teljesen szétesek...Álltalába szótlan vagyok és nehezen kezdeményezek beszélgetést ( magamba mindig azon stresszelek h milyen ciki hogy egész végig szinte csöndbe vagyok )

kb 4 éve rendszeresen gondolkodok az öngyilkosságról ( de kb 9 éves koromtól már voltak ilyen gondolataim) utóbbi 2 évbe már olyan szintre eljutottam hogy hetente nagyon kiborulok, ha a halálra gondolok egyszerre nagyon megkönnyebülök és egyben büntudat is elfog.

Megkönnyebbűlni azért könnyebülök meg, mert már annyira nincs kedvem semmihez hogy se az alvás se a csond se a internet nem mozdít meg bennem semmit csak a teljes és végleges kikapcsolás...Büntudat azért van, mert az a pár ember aki kötődik minimálisan is hozzám annak fálydalmat okoznák . Elgondolkotattó hogy a kb 7 ember végett nekem kb 30 évet kell leélnem mikor ők ha meghalnák 7*1 évig "szenvednének". ... Tehát ha megülöm magam akkor én vagyok az önző ha nem akkor meg tudtuk nélkül a hozzámtartozók ...nem tudom hogyan tovább ....Egy valami még kikapcsol , az a gondolkodás ... kétlem hogy sok olyan ember lenne a földön mint én aki a napjának a 70%-át gondolkodással töltené .Ennek egy előnye van hogy sok jó ötlet jutott már eszembe amivel egy jól futó cég alapjait szerintem le lehetne fektetni ... de mivel ahogy a első sorokban említettem anyagiak végett ez örökre ötlet is marad ...Sajnos ahoz h eggyet is megpróbáljak megvalósítani ahoz kb 10 évig kellene dolgoznom úgy hogy mellette semmi másra nem költök ...ekkor lenne kb 2-3 millióm ami hát nem épp egy stabil kezdőtőke ...

Nem tudom így mi értelme van se cégem nem lesz se pedig jó munkám ... a személyiségem sem fog véltozni ígyy előre láthatólag az egész életem ilyen szar lesz hogy fürödni is havi 4 szer tudok hogy ne legyen nagy a víz számla meg a villany (villany tűzhellyel melegítjük a vizet ...)

Ilyen előrre láthatósággal nem lehet boldognak lenni és nem lehet életkedve sem az embernek ... Nagyából le írtam amit akartam .. Elnézést a helyesírási hibákért és a csapong fogalmazásért, csak gyors le írtam míg megnem gondolom magam ( kb 4 év alatt 5 ször kezdtem neki)



2016. ápr. 14. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Tényleg sok ilyen kérdés van. Az a helyzet, hogy az ilyen gondokkal egy szakemberrel kéne beszélgetnek, ugyan ilyen őszintén. Ő ezt tanulta, valószínűleg segíteni fog. Utána jöhetnek az anyagiak.
2016. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én átérzem a helyzeted. 22éves vagyok és 5éve én is gondolkozok sokat ilyeneken,mivel a reménytelenség és kilátástalanság nem éppen szép jövöt rajzol le.Bár probálok tenni ellene,de nagyon sok-sok munkámba és szenvedésenbe kerül,de kitarto vagyok! Ez van az élet erröl szol a nagy igazságtalanságról,mintha lejtene a pálya. De még ha a helyzet reménytelen is én hiszem azt,hogy ha valamit pozitivan fog fel az ember akkor az csak jó lehet.
2016. ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy nem a megoldáson töröd a fejed, hanem azon hogy menekülj el az életed elől. Holott helyre lehet még hozni. Azon kéne agyalnod hogyan kezdj neki ennek, és aztán cselekedni is kell.

Én már azt sem értem miért nem lépsz ha szar a munkád, vagy drága helyen laksz...

Nekem is 10 osztályom van, így is havi 140-et keresek + kajajegyek, meg hasonlók. És albérletben ebből simán megélek, és minden nap zuhanyzok, jókat eszek, megvan mindenem. Akkor te miért nem vagy erre képes? Ja, képes vagy, csak el kéne indulnod valamerre. Ahogy fel kéne keresned egy pszichiátert is, mert tud segíteni ha gondod van emberekkel, leblokkolsz az közelükben. Ez nem normális dolog, de van erre is megoldás.

2016. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalás, fejlődés.
2016. ápr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!