Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Éreztétek már úgy, hogy...

Éreztétek már úgy, hogy feleslegesek vagytok?

Figyelt kérdés

Gyakran rám tör, hogy nincs miért élnem, miért vagyok itt?

Eddig csak megnéztem egy jó filmet, olvasgattam, zenét hallgattam, azt csináltam amit szerettem, és a probléma, a rossz gondolatokkal együtt eltűnt. Mostanra viszont egyre inkább érzem, hogy nincs mit csinálnom, hogy feleslegesen vagyok itt, hogy a saját szüleim is utálnak vagy hogy mindenkinek csalódást okozok. Fáj, hogy a gondjaimat nincs kivel megosztanom, maximum kiírom ide gyakorira, de ide sem mindent, ami a baj, mert nem akarom olvasgatni az utálkozó válaszokat, vagy azt hogy esetleg felismerjenek. Nem maradt semmim, csak a csalódottság, és minden este sírok, mert nem akarom, hogy ez az iskolaév valaha véget érjen....



2016. ápr. 16. 21:06
 1/8 anonim válasza:
Tenni érte valamit?:) vagy mi az oka? Amíg ölbe tett kézzel várod,hogy végre történjen veled valami,nagy lehetőségeket szalaszthatsz el. Tegyél azért,hogy ne legyél "felesleges".Pedig senki sem az,de majd rájössz.
2016. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
94%

Nekem is volt egy ilyen periódusom. Kezdődött azzal, hogy a barátaim szépen, fokozatosan magamra hagytak, amint lett párkapcsolatuk. Aztán folytatódott azzal, hogy egymás után kétszer is húzták az agyamat, aztán meg szó nélkül leléptek a csávók... Az ilyenekre mindig azt mondják, hogy "Lépj túl, jobb is, hogy így történt, majd lesz jobb!". Na igen, csak egy olyan után, hogy egyik nap még keresnek, másik nap már végleg megszakítanak veled minden kapcsolatot, elég nehéz nem azt érezni, hogy felesleges vagy... Jött a pályaválasztás, még inkább kiborultam. Ott álltam egyedül, barátok nélkül, senki nélkül...


Aztán úgy döntöttem, hogy megvalósítom az álmomat, és elérem a célomat, hogy jogász lehessek. Azóta csak ennek élek, tanulok, nem érdekel más. Talán kicsit betegesen hangzik... de most boldog vagyok. Sokkal jobb így, mint amikor önsajnálatba burkolózva sírtam a szobámban, és nem volt senki, aki megvigasztaljon... Igaz, a barátaimat elvesztettem, de amint azt a korábbiakban említettem, nem egészen az én hibámból - vagy nem csak az én hibámból (nem akarok bűnbakot keresni egy kétoldalú dolognál).


Szóval igen, én is éreztem már így. Hogy kár élni, semmi értelme, és annyi csalódás ért már sajnos, hogy megszámolni sem tudom (és ez alatt nem csak a szerelmi bánatokat értem). De meg kell próbálni mindenben meglátni a jót, vagy legalább keresni azt... csak magának csinál rosszat az ember, ha szomorkodik, ugyanis senki le se sz*rja, hogy mi van veled igazából, már elnézést a kifejezésért. Ezt én is a saját bőrömön tapasztaltam meg.


Úgyhogy van kiút. Csak kell egy cél, egy hobbi, bármi, ami értelmet tud adni az életnek.


Bocsi, hogy ilyen sok lett, de most hirtelen nekem is jól esett kiírni ezt magamból.

Kitartás! Ha esetleg szeretnél beszélgetni, nyugodtan írj privátban, szívesen beszélgetek veled.

2016. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az előző fantasztikusan írta le, de sajnos nekem még nincs ilyen célom, szóval most is ezt érzem :/
2016. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el azt a fiút.
2016. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sokszor tör rám ez az érzés, de olyankor arra gondolok, hogy nem vagyok felesleges, amíg a barátnőmet el kell tartania valakinek.:)
2016. ápr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Felesleges ember nem létezik, oka és célja van az életednek. Próbálj meg egy kicsit lefaragni az önsajnálatból, mert attól csak egyre mélyebbre zuhansz. Próbálj meg másokért élni. Ezt nem közhelyként értem, hanem nézz szét a közvetlen környezetedben, hogy kinek tudnál segíteni valamiben, legyen az családtag, szomszéd, osztálytárs vagy egy járókelő. Nem kell olyan nagy dolgokra gondolni,néha elég valakit csak meghallgatni, egy jó szó, egy mosoly, vagy a szülőknek besegíteni egy keveset. Gondolj csak bele, mennyi időt pazarolsz el öngamad sajnálatára ahelyett, hogy megszépítenéd egy másik ember napját! Pedig akkor azzal az érzéssel feküdhetnél le, hogy ma is érdemes volt felkelnem. Ne arra nézz, hogy mit nem kaptál meg az élettől, hanem hogy mennyi mindened van. Értékes ember vagy, ne pazarold el az ajándékaidat!
2016. ápr. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kirara333 válasza:
58%
Én is hasonlóan érzek. Már nekem sem segítenek ezek a dolgok. Tudom milyen rossz érzés az, amikor nem tudsz úgy tanulni, olvasni, vagy filmetnézni anélkül, hogy nem gondolnál ilyesmire. Most az indulataimat is nehezen tudom kezelni. Mivel szerintem, nekem már mindeggy metált hallgatok, és horror dolgokat nézek. Már szinte nem érzek érzéseket, ezen kívül. Csak annyit tudok tanácsolni, hogy próbáldmeg kibírni.
2016. ápr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, folyamatosan, mióta beteg vagyok, és másokra szorulok. Hiszem mindenkinek könnyebb lenne nélkülem.


Az egyetlen dolog, ami vígasztalhat, hogy még nagyobb probléma lenne körülöttem mindenkinek, ha tennék ellene -bár meggondolandó- , és hogy olyan dolgokat csinálok, amik később -esetleg- hasznára lehetnek a családomnak.


És hogy lehet tanulni belőlem. Remélem.

2016. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!