Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy győzzem le az emberektől...

Hogy győzzem le az emberektől való félelmem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Előre is nagyon köszönöm aki elolvassa,válaszol. Csendes,félénk lány vagyok. 16 évesen otthagytam a sulit mert nem volt több lelki erőm elviselni a folyamatos bántást amit az osztálytársaimtól kaptam. Hogy miért bántottak..? nem tudom..talán pont azért mert én voltam a legcsendesebb,leggyengébb. Nagyon tönkretettek lelkileg. Úgy éreztem senki nem ért meg,még a saját családom sem..tőlük is csak a bántó szavakat kaptam. Semmi értelmét nem láttam az életemnek..meg akartam halni,és csináltam is pár hülyeséget amit már nagyon megbántam. Elmenekültem a világ elől,egyáltalán nem mozdultam ki itthonról. Pszichológushoz is jártam, de abbahagytam mert nem láttam értelmét. Aztán ahogy teltek az évek megváltozott a gondolkodásom. Rá jöttem,hogy nem ülhetek itthon egész életemben,meg akarom valósítani az álmaimat. Most 20 éves leszek,elkezdtem egy érettségit,de a mai napig nem tudok feloldódni az emberek társaságában,nem tudok beszélgetni velük,folyton izgulok,félek. Olyan sok minden van a fejemben de egyszerűen nem tudok megszólalni,nem tudom megfogalmazni a mondandómat,néha csak dadogok össze vissza hülyeségeket.. Nagyon szeretnék barátokat szerezni és legyőzni a félelmem.
2016. ápr. 22. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Ölj meg egyet, amint látod milyen serulekenyek, máris nyugodtabb leszel közöttük.
2016. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy ők sem különbek nálad, sokukban pedig ugyan úgy benne vannak a félelmek, mint benned, csak lehet hogy náluk máshogy nyilvánul meg.Másrészt, te is ember vagy!Miért tekintenének rád másként? Hiszen nem vagy marslakó és ők sem azok, hogy neked félni kellene tőlük, tehát nem egy ellenséges fajjal állsz szemben, akik vadásznak rád :)

Az viszont lehetséges, hogy egyes elba szott egyedek megérzik rajtad hogy félsz, és ez ad erőt nekik.Ők akkor érzik magukat nyeregben, ha a "gyengébbet" csesztetik.Ezek nagyon szánalmasak, nem is igazán jó rájuk az ember szó, hisz nincs bennük emberség, így aztán valóban arra sem érdemesek, hogy szót válts velük.

2016. ápr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van itt egy nagy ellentmondás


Szeretnél barátokat = félsz az emberektől


Barátokat nem lehet úgy szerezni, hogy eldöntöd, hogy szeretnél. A barátok, úgy jönnek, hogy jól érzed magad azokkal az emberekkel, így gyakran találkoztok, hívjátok egymást, eljártok.


Szerintem, asszociális személyiségzavarod van, amit nagyon nem könnyű leküzdeni. Járj el helyekre, még akkor is, ha kényelmetlenül érzed magad. Csak napi 1-2 órára. 3 hónap alatt szerintem abszolút megfogod szokni. Kitartás, és elhivatottság kérdése az egész.


Továbbá ajánlok egy jó pszihológust is, és hidd el, ha normális életet szeretnél, családdal, barátokkal, akkor bizony nem legyintesz rá, hogy úgysem tud neked segíteni és felesleges...


Remélem segítettem, és sok sikert:)

2016. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is,respekt neked,bravó, bravó, hogy a sulit újrakezdted :)

Másodszor pedig,keress egy jó pszichológust,ismerkedj bátran, főleg hasonló érdeklődésű, értékrendű emberekkel.

2016. ápr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elmesélem ha érdekel
2016. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: valószínűleg azért írta ki a kérdését, mert érdekli. Ne privátokra vadásszál, nem így működik az oldal.
2016. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!