Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak rosszul választok barátok...

Csak rosszul választok barátokat vagy bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Kiskoromban zárkózott gyerek voltam,aztán amikor általános iskolába kerültem egyre jobban megnyíltam, elég sok barátom volt akkoriban.Már akkor is introvertált voltam,felső tagozatban vettem észre hogy néha sokkal jobban szerettem haza menni és olvasni vagy filmezni, ahelyett hogy felmentem volna a barátnőimhez, persze jártam hozzájuk sűrűn, de volt hogy kitalált indokok miatt mondtam le programokat mert szükségem volt egy kis egyedüllétre hogy "feltöltődjek".De ezt leszámítva volt barátom bőven, elég boldog gyerekkorom volt.

Az általános iskolai utolsó évemben ért először komolyan rossz dolog, amikor meghalt a nagybátyjám, és azt vettem észre hogy egyre jobban elzárkózom az emberektől, 2 igaz barátnőm maradt mellettem összesen.

Jött a ballagás, úgy iskola, ettől a gondolattól pedig valahogy jobban lettem, az új környezet meg új barátok gondola teljesen felvillanyozott.Rengeteg új barátom lett és ez egy nagyon boldog időszakom volt, szinte az egész osztállyal jóban voltam.Ez jól is ment kb.egy-két évig, amikor mintha egy lavina indult volna meg a mamám halálával, azt vettem észre hogy hullanak a rokonaim, az emberek akiket szeretek, és gyerek fejjel nekem ez túl sok volt egyszerre, én is elkezdtem betegeskedni, sok kórházat is megjártam akkoriban és elkezdtem megint elzárkózni az emberektől, rájöttem hogy az életnek van elég rossz oldala is és hogy mindig lehet még rosszabb.

Eközben az évek alatt szereztem egy nagyon jó barátnőt aki végig segített mindenben, (de én voltam az aki a legrosszabb időszakából kihúzta, én is rengeteget segítettem neki) majd amikor középiskolába került és barátokat szerzett azt mondta hogy elege van ebből, és faképnél hagyott.Pont amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá, aminek az lett a következménye hogy az amúgy is rossz időszakomat csak még rosszabbá tette, a gimis évem második évének a végére mintha minden barátomat elvesztettem volna.

Majd ebből szépen lassan kikászálódtam, addigra az osztálytársaim persze elpártoltak tőlem amint látták hogy már nem vagyok "szórakoztató", amikor támogatásra lett volna szükségem, szép lassan elhullottak mellőlem, egyedül maradtam egy időre.

Az egyik osztálytársammal mégis jóban lettem az évek alatt, és épp amikor azt hittem találtam valakit akiben megbízhatok, amikor kezdtem visszatérni az igazi önmagamhoz benne is csalódtam.Mert csak addig kellettem neki amíg magányos volt, aztán mikor talált egy barátnőt akivel jól elvan már nem is érdeklem.Amikor rosszban van vele akkor jó vagyok neki, amikor meg kibékülnek mintha ott se lennék.

Már lassan itt a ballagás, az utolsó évemnél járok de még mindig ugyanitt tartok, hogy az egyetlen személy akivel beszélni szoktam az iskolában az ez a lány, de ez nem igaz barátság.

Azzal a 2 igaz barátnőmmel általános iskolából meg már alig tudjuk tartani a kapcsolatot, szünetekben szoktunk néha találkozi de ők is elfoglaltak, szereztek új barátokat azóta, szóval nem sűrűn látjuk egymást.

Ha tehetném visszamennék az időben oda ahol minden elromlott és kijavítanám amit csak tudok, helyrehoznám az akkori barátságaimat de sajnos ez nem lehetséges, csak abban reménykedem hogy az egyetemen nyitottabb leszek majd.

Mert a tanulást sosem hanyagoltam, van egy életcélom és úgy érzem jó irányba haladok felé, szóval jó esetben arra az egyetemre is bekerülök ahova szeretnék.

Emellett szoktam rengeteget olvasni és könyvet is írok, szóval valamivel ki szoktam tölteni a szabadidőmet is.

Benne volt a hiba végig? Nem voltam elég nyitott? Vagy jobban kellett volna megválasztanom a barátaimat, olyanokat akik nem csak akkor vannak mellettem amikor jó hangulatban vagyok? És hogyan legyek nyitottabb az emberek felé?

18/l



2016. ápr. 29. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Nincs veled semmi baj, egyszerűen csak neked is, mint sok embernek, igénye van egy stabil barátra. Hasonlókon vagyok túl, mint te.

Az egyetemmel fokozottan vigyázz majd, ott még jobban képesek kihasználni az embert.

Barátot lehetőleg sulin kívülről próbálj szerezni, mert nagy az esélye, hogy csak az összezártság miatt tűnik jónak a dolog.

Egyébként valami hobbi, sport, elfoglaltság átmenetileg segít, később pedig szinte kizárt, hogy ne fuss össze valakivel.

21/F

2016. ápr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Rendben, az biztos hogy most jobban fogok vigyázni ha barátokról van szó.

De suli kívül hol tudnék barátokat szerezni? Nem nagyon vagyok eljárós, a sportokhoz meg nem értek, mert nem is vagyok valami sportos.

Hova lehetne eljárni, ahol normális emberekkel találkozhatol?

2016. ápr. 29. 18:44
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt is barátkozhatsz ha gondolod. :)


Sajnos nagyon nehéz igaz barátokat találni.

2016. ápr. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem csak rosszul választottad meg a barátaidat. Ezek egyáltalán nem voltak igaz barátok, sajnos azt kell, hogy mondjam ez nem is ritka. Az életben nagyon sok embernek csak érdekkapcsolatból van szüksége barátság címen másokra. Nem éreztek irántad valódi "szeretetet" sem ahhoz hasonló, csak addig kellettél nekik amíg el voltak veled.

Fájó vagy sem, a valódi céljaik ezek voltak s így gondolkoztak. Nagyon nehéz olyat találni akinek tényleg szeretne, akinek tényleg fontos lennél mint barát s nem mint érdekkapcsolat.

Szerintem ne változz meg túlságosan másokért, nincs annál rosszabb mint úgy barátkozni, hogy nem vagy önmagad. Keress magadhoz hasonlókat, olyanokat esetleg, akik introvertáltabbak. Tény, hogy nehezen lehet őket megismerni és létrehozni velük kapcsolatot, de annál erősebb lesz a kialakuló barátság.

Esetleg megpróbálhatnál interneten a közeledben (max pár város távolság) ismerkedni valakivel.

2016. ápr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Én most azt találtam ki, hogy heti 3-4 alkalommal biciklizés, sétálgatás a kutyával a tanulás mellett. Valamennyire segít.

Ha gondolod, írhatsz privátban is, mert szerintem én is ugyanúgy vagyok eddigi "barátaimmal" mint te.

2016. ápr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
#1. voltam
2016. ápr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ez azért olyan szomorú...mármint a mai emberek többségének a gondolkodása.

Bennem fel se merül a gondolat hogy valakit kihasználjak vagy csak érdekből barátkozzak vele, hiszen nincs is szebb mint egy igaz barátság, valaki akire tudom hogy mindig számíthatok, és fordítva is.Kár hogy csak kevés ember gondolkodik így:(

Első:a bicajozás nekem is jól szokott esni, háziállatom nincs:/

Az internetes ismerkedést inkább kihagynám, mert nem látom sok értelmét meg nem valami megbízható dolog.Meg azért az nem ugyanaz, mint egy hús-vér ember.

Inkább olyanokkal ismerkednék akik mondjuk itt laknak a városomban, de az a baj hogy az utcán nem szólíthatok le csak úgy embereket, és nem tudom hogy hol tudnék máshol barátkozni.

2016. ápr. 29. 19:19
 8/14 anonim ***** válasza:
Merre laksz, ha nem titkos?
2016. ápr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nyíregyházán
2016. ápr. 29. 19:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Pont az ország másik felében akkor. Viszont nem egy kis mindentől elszigetelt faluban laksz, ha sokszor sétálsz a városban, biztosan lesznek szimpatikus emberek. Miért ne mehetnél oda egyhez?
2016. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!