Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Volt már úgy veletek, hogy...

Volt már úgy veletek, hogy tehetetlennek éreztétek magatokat?

Figyelt kérdés
Nem érzem jól magam az életben főleg a kapcsolatom nem az igazi de gyenge vagyok lépni(szakítani) és ez megbélyegzi az egész életemet, motiválatlan vagyok.Régóta szerettem volna családot alapítani de nemúgy alakulnak a dolgok anyagilag se meg a párom se olyan amilyennek szeretném. Úgy érzem sodródok az árral nincs befolyásom az életemre.Miből tudnák erőre kapni, mi adhatna motivációt? 37F
2016. máj. 5. 20:33
 1/3 anonim válasza:
Persze, hogy volt ilyen. Alapvetően ha nem érzed jól magad a kapcsolatodban érdemes végiggondolnod, hogy miért vagy még mindig a pároddal, és mi(k) az(ok) az ok(ok) ami miatt tovább kéne lépned. A párommal lassan 8 hónapja vagyok együtt, a kapcsolatunk során rengeteg mélypont volt, de megbirkóztunk vele. Én nem tehetem meg, hogy megmondom neked mit tegyél, csak ajánlani tudom, hogy találj egy új hobbit, egy új érdeklődési kört (munka?) amivel lefoglalhatod magad, ami boldoggá tesz. A barátnőddel pedig le kéne ülnöd, és meg kell beszélned az érzéseidet szerintem!
2016. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen, volt, de túllendültem rajta.

Az önbizalmam, önismeretem, érzelmi intelligenciám nem volt a helyén.

Sokat olvastam, tanultam, voltam pszichológusnál iránymutatásért, próbáltam mindent megtenni, amivel javíthatnék a problémáimon :)

Így mára már én irányítom az életem, kiegyensúlyozott vagyok, boldog :) és ez csodás :)

Persze mindig van mit fejlődni, újat tanulni, és sokszor nem ragadom meg a lehetőséget :D szóval tökéletes sosem lesz, de mindig a megtett utat kell figyelni, elégedettnek lenni :)

2016. máj. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen időszakok. Én mondjuk olyan vagyok, hogy megállapítom azt, hogy jelenleg még nem tudok/gyenge vagyok egy döntést meghozni, aztán egy idő után megszületik a döntés és keresztülviszem (szakítás, felmondás). Nyitott szemmel lehet járni és magunkról minél többet megtudni, ezen felül nagyon türelmesnek lenni, és bízni abban, hogy a következő nap mindig jobb lesz. Nekem segít pl., ha pár napra elutazom valami olyan helyre, ahol nyugi van, falu, tópart. A gondolatok is jobban összeállnak. A stressz és tehetetlenség ellen pedig lehet, hogy kipróbálok valami gyógynövénybogyót, amíg nem változik a helyzet úgy, ahogy szeretném.

Engem nagyon zavar az a felfogás, hogy "nincs lehetetlen, csak tehetetlen". Ha nem teng túl a nekem való álláshirdetés és partnerkínálat, nehogy már én legyek az oka. De az optimizmust érdemes megőrizni. Ami szerintem nagyon nehéz, az a kiállás azért, amit akarsz. Könnyen kényelmesedik el az ember: "úgysincs jobb meló", "úgysincs jobb társ". A hobbi jó ötlet, ám annak is neki kell ülni, kedv kell hozzá.

2016. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!