Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az osztálytársam nagyon...

Az osztálytársam nagyon depressziós, mit lehetne tenni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az osztálytársam 14 éves és nagyon depressziós. Mindenki eltávolodott tőle, páran próbáltak segíteni, de nem nagyon fogadta el és hát az a pár ember is már eltávolodott tőle. Még én is. Pszichológustól sem kéri a segítséget, a családjáról nem tudok sok mindent, de szerintem tőlük se kapja meg azt a "löketet". Osztályfőnökünknek is szóltunk, ő meg ugye a pszichológushoz küldte és hát fentebb írtam, hogy mi van azzal. Barátai sincsenek, egy-két emberrel talán jóban van. A többi évfolyam/osztály se kedveli.


Eléggé paranoiás vagyok vele kapcsolatban, emiatt kéne neki egy segítség. Most megyünk majd táborba ahova ő is jön és félek, hogy megszívat minket valamivel (elveszi egy cuccunkat) és nem szeretném ha bekövetkezne. Nem akarok már rosszat tenni neki azzal, hogy szólok az ofőnek, hogy ne jöjjön.


Még kitől kérhetnék segítséget neki?


Én (bár tudom, bunkóság) nem szeretnék segíteni neki, mert volt egy két dolog ami miatt már én se kedvelem. (tőlem akár jöhetnek az olyan kommentek, hogy "de paraszt vagy, miért nem segítesz neki? -.-", de erre csak annyit mondok, hogy meg vannak az okaim)


Igazából az osztály miatt szeretnék segíteni neki, hogy azért ne legyen semmi rossz, mint ahogy olvashattátok a táborossal kapcsolatban.


Megjegyzésként annyit, hogy ő taszítja el magát az osztálytól és nem mi taszítottuk el őt. Eleinte voltak barátai, de aztán tett pár dolgot, ami miatt ugye megutáltuk. Már kapott egy rossz tett után is egy párunktól újabb esélyt, de már nincs több :/



2016. máj. 22. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem... segítséget kérsz a nevében, de te nem akarsz segíteni neki.

Akkor pontosan mi is a kérdés?

2016. máj. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztos oka van annak, hogy depressziós. Ki kéne deríteni hogy mi az oka, és azzal kéne kezdeni valamit. A családjában vannak gondok? Esetleg nincs megelégedve önmagával, utálja magát?

Szerintem te/ti csak annyit tudsz/tudtok tenni, hogy nem bántjátok, hanem próbáltok megértőek, figyelmesek lenni vele. Póbáljátok meg kipuhatolni valahogy, hogy mi lehet a problémája, hallgassátok meg.

A depresszió elég komoly dolog, tehát ha segíteni nem is akarsz neki, ne árts neki azzal, ha esetleg bunkók vagytok vele, vagy keresztül néztek rajta. Az a legrosszabb amit tehettek, ha nem veszitek figyelembe őt, a depressziósoknak kell a törődés, a figyelem. Tehát szerintem próbálj/próbáljatok beszélni vele, és próbáljátok megtudni, hogy mi lehet a baja, mert csak úgy lehet neki segíteni, ha tudjátok, hogy miért depressziós.

Beszéljetek a lelkére, hogy igen is szüksége van egy pszichológusra, aki majd segít neki és meghallgatja, mondjátok meg neki, hogy ti is azt szeretnétek, ha jobban lenne, ezért mindenképpen arra kéritek, hogy menjen el egy pszichológushoz, hogy jobban legyen.

2016. máj. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2. válaszoló, csak ugye az a gond, hogy mivel sokan nem kedvelik, így nem lennének benne ebben a segítésben. Próbáltam megbeszélni egy osztálytársammal, hogy kérdezze meg, de ha meg is tudnánk az okát, se nagyon tudnánk semmit se tenni, mivel csak ő segítene meg valamennyire én is (mivel hát nem vagyunk valami jó kapcsolatban, így nehéz lenne nekem ez a segítés :/)
2016. máj. 23. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!